SPIN

Co dalej z koalicją „Zgoda i Rozwój”? Kudelski: Mam ludzi godzić, a nie dzielić

Beata Głozak środa, 14 sierpnia 2013, 14:30 Siedlce

Tajemnicze odpowiedzi przewodniczącego rady miasta Piotra Karasia i wyważone słowa prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego – podczas dzisiejszej konferencji prasowej o koalicji PO-PiSu mówiono w czasie przyszłym … nie bardzo pewnym. O tym czy koalicja dwóch największych ugrupowań w radzie miasta jest i czy będzie mamy dowiedzieć się 30 sierpnia.

Przypomnijmy. Siedlecka zgoda między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską zawisła na włosku po tym jak radni PO wstrzymali się od głosu w trakcie udzielania absolutorium prezydentowi Siedlec. Wojciech Kudelski dostał je dzięki poparciu Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego – trzeciego członka koalicji „Zgoda i Rozwój”.

Walka na oświadczenia

Kilka dni po sesji absolutoryjnej poseł PiS Krzysztof Tchórzewski ogłosił rozpad koalicji PO-PiS a słowa te podtrzymał prezydent Wojciech Kudelski. Kilkadziesiąt godzin potem radni Platformy wydali oświadczenie twierdząc, że PO nigdy nie występowała z koalicji.

Dzisiaj, 2 miesiące od tego czasu ton wypowiedzi prezydenta jest bardziej wyważony a on sam jak podkreśla jest po to, aby łączyć, a nie dzielić.

– Koalicja to jest bardzo poważna sprawa – powiedział dzisiaj siedząc przy jednym stole z Piotrem Karasiem. – To czy ona jest czy nie, nie zależy od wystąpienia prezydenta czy któregoś z radnych. Koalicję w naszym mieście tworzyły ugrupowania polityczne. Koalicja została stworzona przez polityków, radnych i rozwiązanie oraz podtrzymywanie jej jest poważną decyzją i myślę, że to grono będzie się nad tym zastanawiało czy ta koalicja dalej ma trwać czy nie – dodał. Kudelski podkreślił, że wierzy w mądrość lokalnych działaczy i w to, że chcą służyć miastu.

Gdzie interes miasta?

– Myślę, że ludzie są na tyle poważni, że będą się kierowali interesem miasta. Decyzja o zerwaniu koalicji nie wypłynie ode mnie, bo ja jestem prezydentem. Ja mam ludzi godzić, a nie dzielić. Na pewno policzkiem jakimś dla mnie było nieudzielenie mi absolutorium przez radnych klubu Platformy Obywatelskiej. Myślę, że padło wtedy szereg stwierdzeń nieprawdziwych, ale prawda ma to od siebie, że zawsze na wierzch wyjdzie – stwierdził prezydent. Zadeklarował też, że jest „gotów dalej kierować miastem, bo taka jest jego rola”. Dodał, że nawet gdyby Platforma wyszła z koalicji to są w niej jeszcze dwa ugrupowania. Bardziej tajemniczy był dzisiaj Piotr Karaś, przewodniczący rady miasta. Do lokalnych mediów powiedział zaledwie kilka zdań.

– Były oświadczenia. Sesja jest 30 sierpnia. Myślę, że przed nią kluby radnych się spotkają i informację o tym co dalej otrzymacie państwo na sesji. My nigdy nie wypowiadaliśmy koalicji. Będą rozmowy – zakończył.

22 komentarze

 1. ha ha ha dodano 11 lat temu

  Stołki i kasa ważniejsze od pryncypiów, zasad, klasy. Ot prowincjonalni politykierzy.

 2. Zawstyczony Tuskiem dodano 11 lat temu

  Po wypowiedzi Premiera Tuska jestem zdruzgotany.To według Premiera prawy obywatel to ten ,ktory na slepo wyznaje ideologie P.O.Wszyscy inni to Pisiory, Komuchy itp.To co mam robic? Krzyczec precz z Kudelskim ,mam na niego lzyc to wtedy bede dobrym obywatelem i " hycle " Tuska nie wyrzuca mnie z roboty?To taka jest demokracja tuskowa,to taka etyka w zyciu i pracy mamy sie kierowac ?Hańba po stokroć hańba Tuskowi i jego poplecznikom.Siedlczanie !już czasnajwyzszy sie zastanowić czy nie warto "wygonić" z naszego miasta Kozaczyńskiego i innych "platfusow ".Amen.

 3. cyrk dodano 11 lat temu

  Zgadza się, koalicję tworzyli politycy (posłowie) za plecami Radnych. Nakazali i powstała koalicja.
  Jednak jeśli tak było nie powinno się tak otwarcie tym świecić ludziom w oczy.
  Więc Radni siedleccy są tylko narzędziem.
  Może Posłowie będą sami wybierać Radnych miejskich. Jak cyrk to cyrk.

 4. Janosik dodano 11 lat temu

  Czas najwyższy zając sie Karasiem, nic dobrego nie robi, myśli tylko o swoich, ludzi ignoruje. I kuli sie jak coś nie tak a o walecznosci to chyba nigdy nie słyszał. Armia PO- wcow nie miala i nie ma lidera.

 5. baton dodano 11 lat temu

  Kudelski to ma anielską cierpliwość do tych chłopaczków-pętaczków z PO

 6. Siedlce dodano 11 lat temu

  Pewno na posła pójdą – to taka forma ucieczki z płonącego okrętu – przedszkole na maksa….

 7. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Słuchać się ich nie da!!! Co to jest ten PIS i PO sami przekręciarze , miernoty umysłowe. Widać co z miastem zrobili więcej argumentów nie trzeba choć są tysiące. Trzeba ich wszystkich kopnąć w D..e!!!

 8. gdzie Gospodarz miasta Siedlce? W święto Wojska Polskiego na pomniku Żołnierzy dodano 11 lat temu

  gdzie Gospodarz miasta Siedlce? W święto Wojska Polskiego na pomniku ŻołnierzyAK pusto (Skwer Wileński) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy tylko dwa tygodnie temu pod pomnik Armii Czerwonej (31lipca) są wiązanki, flagi biało-czerwone, znicze, warty, autobus, delegacje z kwiatami…

  Jak tak można? Gdzie pamięć? Gdzie honor?
  BRAK SŁÓW.

 9. Franek dodano 11 lat temu

  Osobiście odbieram Karasia jako nażelowanego, gwiazdorzącego karierowicza. Nie widzę w nim kogoś komu na sercu leżą problemy mieszkańców.On promuje sam siebie i swoje potrzeby.

 10. Pamięć dodano 11 lat temu

  Mówiąc na jakiś temat trzeba pamiętać co się mówiło wcześniej.
  Dobrego zdrowia psychicznego życzę.

 11. kibic dodano 11 lat temu

  Dziadek daj na luz, nie rossmieszaj ludu

 12. bb dodano 11 lat temu

  Kudelski ewidentnie ma sklerozę. Powinien najpierw poczytać co mówił wcześniej.

 13. Do Prezydenta dodano 11 lat temu

  Panie Prezydencie, więcej dystansu do cwaniaków z PO. Co jeszcze muszą nawywijać, aby Pan przejrzał na oczy?

 14. dystans dodano 11 lat temu

  "więcej dystansu do cwaniaków z PO". Rzeczywiście ci pożal się Boże siedleccy politycy PO to dzieciaki zachwycone sobą, które dostały w prezencie przerastające ich intelekt stanowiska. Ale czy Pis nie daje stanowisk tylko swoim wiernym członkom. ? W Siedlcach PO ma dużo zwolenników takwięc Pan Prezydent musi się z nimi liczyć także z tego względu że władze wopjewódzkie i Rząd są z PO. Więc ten dystans nie może być za duży, musi jakoś łączyć interesy członków Pisu i PO. Wogóle za często zmienia zdanie wmawiając nam że mówił to co co mówi teraz.

 15. zmartwiony dodano 11 lat temu

  Właśnie, właśnie pan prezydent zapomniał co nie tak dawno mówił. Czyżby już skleroza tak zaawansowana? Z dostępnych wywodów polityków lokalnych i dyskutantów na forach dochodzę do wniosku, że wszystko co robi prezydent to robi bardzo dobrze i wara od niego wszystkim krytykom. Lepiej niż on nie zrobił by nikt -"samochwała"?

 16. siedlce dodano 11 lat temu

  Też tak myśle tylko te decyzje personalne – i nie będzie na kogo głosować w następnych wyborach.

 17. detektyw dodano 11 lat temu

  Siedlecka PO chciala zagrac na nosie Kudelskiemu i pokazac sie przed wyborcami, ze oni tak go jednak nie popieraja do konca, zeby nie byc przystawka w wyborach samorzadowych w przyszlym roku. Kudelski z Tchorzewskim powiedzieli "sprawdzam" i oglosili koniec koalicji. No to siedlecka PO sie przestraszyla i zaczela mowic, ze zadnej koalicji nie zrywala. Powod? Bo jaki jest skutek konca koalicji? Koniec lukratywnych posad w spolkach miejskich. Wiec Niedziolka, Garbaczewski, Filipek, Paluszkiewicz itp polecieli by na bruk. Taka jest moja opinia na ten temat, ale glowy sobie uciac nie dam, ze tak bylo 🙂

 18. Mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Ale my lubimy psioczyć. Nic się nie podoba. Najlepiej krytykować i cicho siedzieć. A mnie koalicja się podoba. Brawo. PO.

 19. Zastanawiam dodano 11 lat temu

  się po co siedleckiej PO takie persony jak Niedziółka , Garbaczewski,Filipek, Paluszkiewicz ? co Oni wnoszą do siedleckiej polityki? Karaś wydaje się najsłabszym Przewodniczącym Rady Miasta od wielu lat.

 20. Heat 1995 dodano 11 lat temu

  Dość tej koalicji pis-po dla tzw stołków nadal będą plus sts podobno co niektórzy biznesmeni z Siedlec za tym stoją ale nie wiem czy to prawda bo ten sts od 19 lat jest w radzie miasta zawsze mają kasę,plakaty,bilbordy ale ciekawe skąd ?. Nie chodzi mi o wybudowanie tego czy tamtego bo dobrze,że coś wybudowano aby tylko służyło ludziom oczywiście dług rośnie ale to sprawa na dłuższy czas.Niestety uważam,że co niektórym urzędnikom odbija myślą,że w Siedlcach nie powstanie nowa siła,która im zaszkodzi może nie aż tak ale myślę,że siedleccy urzędnicy niczym się nie różnią od władz stolicy po prostu buta i arogancja wskoczyła im do łba i jeżeli się nie nawrócą to ludzie podczas wyborów podziękują im.

 21. Siedlczanin 9 dodano 11 lat temu

  Gratulacje dla Zgody i Rozwoju. To wielka sztuka i zasługa, aby tak długo wytrwać. Ale jak zwykle nam nic nie pasuje. Najlepiej założyć ręce i ujadać. Plusy dla działaczy PO.

 22. polka dodano 11 lat temu

  ŻENADA -UKŁADY I JESZCZE RAZ UKŁADY-PIS,PO,SLD,PSL=MAFIA

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?