SPIN

Oszczędne Dni Siedlec 2013: zagrają kataryniarze, przejadą stare auta

Beata Głozak środa, 14 sierpnia 2013, 16:57 Siedlce

Bez gwiazd, bez fajerwerków, ale za to z „ponad 10 kataryniarzami”, zabytkowymi samochodami, teatrami ulicznymi i folklorem. Oszczędnie. Za nieco ponad 3 tygodnie w naszym mieście zaczną się Dni Siedlec 2013.  

Przypomnijmy, że tegoroczne obchody święta miasta zostaną połączone z Międzynarodowymi Dniami z Doradztwem Rolniczym. Wszystko po to, aby zminimalizować koszty imprezy. Tak się stało. Na Dni Siedlec przeznaczono niecałe 100 tys. złotych. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości nastąpi w piątek, 6 września kiedy w mieście będą gościły wszystkie delegacje miast partnerskich. W sobotę i w niedzielę na terenach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbędą się wspomniane Dni z Doradztwem Rolniczym.

Pieniędzy nie ma

Trudna sytuacja finansowa samorządu sprawiła też, że zdecydowano, aby w pierwszych dniach września zorganizować kilka innych imprez. Tegorocznym Dniom Siedlec towarzyszyć będą: IV Bieg Siedleckiego Jacka, Hosanna Festival, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Tańca i Folkloru a także Festiwal Teatrów Ulicznych.

– Na zorganizowanie Dni Siedlec pozyskaliśmy z Unii 90 tysięcy i w tym chcemy zamknąć budżet. Jest to kwota mniejsza niż w ubiegłych latach, ale taka jest sytuacja. Wszystkie pozostałe instytucje organizujące imprezy robią to w ramach swoich budżetów – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorz Orzełowski, naczelnik biura prezydenta Siedlec.

Kataryniarze i stare auta

Mimo ograniczonych środków finansowych podczas tegorocznego święta miasta pojawi się kilka nowości. Pierwszą z nich będzie I Siedlecki Rajd Oldtimerów.

– 7 września ulicami naszego miasta przejdzie około 50 zabytkowych samochodów, a ich kierowcy będą musieli pokonać dwudziestopięciokilometrową pętlę między naszymi osiedlami – wyjaśnił Orzełowski. – Uczestnicy rajdu walczyć będą o puchary i cenne nagrody. Te cenne nagrody to nasze informatory, albumy o Siedlcach – dodał. Tego samego dnia na skwerze przy fontannie zacznie się I Międzynarodowy Festiwal Kataryniarzy. – Do naszego miasta przyjedzie ponad 10 kataryniarzy z Polski, Niemiec, Holandii i Anglii – wyliczył naczelnik.

Wszystko wskazuje na to, że najciekawszą imprezą Dni Siedlec 2013 będzie VI Festiwal Teatrów Ulicznych. Przed siedlczanami wystąpi teatr AKT z Warszawy w spektaklu „In Blue”.

19 komentarzy

 1. Janosik dodano 8 lat temu

  Jakoś nie widać trudnej sytuacji dla występów CaroDens i wszystkich zamierzonych celów kierownika Centrum i Siedleckiego Teatru. A tu raptem dołek finansowych bo występy tylko dla pospolitych mieszkańców Siedlec

 2. efaster dodano 8 lat temu

  upadek

  tak w skrócie można określić to co się dzieje z naszym miastem, Kudelski pozadłużał miasto, drogi dziurawe, na nic nie ma pieniędzy, Strus i kilku innych kolegów prezydenta robi co chce i jak chce. A prezydent zamiast wziąść się do roboty woli u Skwarka w KRP biadolić jaki to rząd zły i wogle wszystko wina Tuska. Ale na pomnik Kaczyńskiego pieniądze są :((

  nich chociaż drogi połatają i linie i pasy odmalują by wstydu nie było jak te stare auta będą tak krążyć między osiedlami.

  Boże widzisz i nie grzmisz :((

 3. IKnow dodano 8 lat temu

  W kolejnych latach będzie jeszcze gorzej! Tak Kudelski kasę wypromowal z Siedlec, ze długo oj długo tu sie nic nie wydarzy – niezależnie od ekipy!

 4. Zjanek dodano 8 lat temu

  No tak, dla całego miasta na Dni Siedlec tylko 90 tysięcy się znalazło, ale już dla chóru miasta i teatru es to było 500 tysięcy na wyjazd do Brazylii!!!

  Nie rozumiem też zupełnie mediów – czy ktoś z szanownych redaktorów zapytał o to prezydenta? Jak to się dzieje, że w mieście brakuje kasy a pół miliona dla kilkunastu osób na wakacyjny wyjazd jest???

 5. gdzie Gospodarz miasta Siedlce? W święto Wojska Polskiego na pomniku Żołnierzy dodano 8 lat temu

  AK pusto (Skwer Wileński) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy tylko dwa tygodnie temu pod pomnik Armii Czerwonej (31lipca) są wiązanki, flagi biało-czerwone, znicze, warty, autobus, delegacje z kwiatami…

  Jak tak można? Gdzie pamięć? Gdzie honor?

 6. Karol dodano 8 lat temu

  Jak mają organizować taką kichę, to niech dadzą sobie spokój i nic nie robią. Ale kolesi z "zaprzyjaźnionych" miast ugoszczą godnie.

 7. Franek dodano 8 lat temu

  Może tak ku pamięci pana prezydenciunia!!!!!
  Pamięta Pan panie prezydencie Kudelski, jak to lekką ręka nagradzał Pan swoich pracowników z początkiem tego roku, bo jak to ONI strasznie urabiają się na tych korytarzach UM. A dzisiaj nie ma pieniędzy? A dlaczego miasto dzisiaj nie ma pieniędzy?
  BO ZŁY GOSPODARZ!!!!!!!!!!!!

 8. bb dodano 8 lat temu

  popieram pytanie:za czyje pieniadze Orzełowski z wybrańcami lansował se w Brazylii.
  Nie zalezy mi na organizowaniu imprez na dni Siedlcec. Tak samo jak jarmark św. Stanisłąwa = uwazam je za obciach. Jak zrobić to co planuja – lepiej nic nie robić.Z naszych podatków idzie gruba kasa na niepotrzebne rzeczy. PIS krytykuje Tuska za rozrzutność. Wyobraźmy sobie co by sie działo, gdyby Siedlcami rządziło np. PO. Za sam wyjazd tych ni artystów pisowcy podnieśmy wrzask pod niebiosa, łącznie z donosem do kurii, i gdzie sie tylko da, jak w Radomiu.

  • fiki miki dodano 8 lat temu

   coś ci sie pomyliło to Koperkiewicz był w Brazyli z Teatrem ES a nie Orzełowski. Jakies prywatne zmory nocne z powodu Orzełowskiego masz ? że go wszedzie za kążdego widzisz? chore to

 9. kit do Efasera dodano 8 lat temu

  pieniędzy nie ma w kasie miasta a Luz do Japonii wyjeżdza, ,wyletuje całym zespołem, Caro spektakle robi,Chodowacy też na turee zagrnicznym w Bułgarii byli ,Teatr Es i Chór Miasta w Brazylii A Pogoń ? sama sodoma i gomora- zatrudniają kolejnych słabych sportowców – słabeuszy z poza Siedlec do słabych drużyn jeden za drugim Dają wielkie stypendia obcym ludziom -sportowcom .A Dni Siedlec cierpią na tym a w szczególności mieszkąńcy z Pułaskiego, Sienkiewicza -główni odbiorcy Dni Siedlec ,którzy mają do dyzspozycji tylko piwo w centrum miasta w ogródku piwnym, za to ,sikaja pod drzewka ,śpia na ulicy na placu Sikorskiego a tak chociaż troszke rozrywki by mieli … Natomiast .ci co cos robią poza sikaniem,ta młodziez co ma pasję poza piciem piwa ,powinni być wygonieni z Siedlec,bo nie pasują tu i z kasy miejskiej dostają jakieś datki. A mogły by te datki pójść na nowe namioty piwne przy Dniach Siedlec albo na jakiś zespół Disco Polo który by ucieszył gawiedz do piwska…no tak Każdy ma jakieś priorytety

  • to dobry sarkazm -ukazuje prawdę dodano 8 lat temu

   pokazuje prawdę o myśleniu "opiniotwórczych siedlczan"
   Komentować każdy chce ale widzi tylko przyziemne realia albo po prostu wykorzystuje najmniejszy powód ,żeby dokopać władzy za wszelką cenę,a nie zastanawia się co właściwie głosi w swoich wywodach taki efaser np. rozgonić młodzież wartościową ktra czymś konstruktywnym ,wartościowym się zajmuję , nie leży przy namiocie z piwem i nie sika pod drzewkiem -więc jest bee .A rozgonić ich żeby dać igrzyska dla ludzi z Pułaskiego.,Sienkiewicza…"dobra "sugestia efaser ??

   • Anonim dodano 8 lat temu

    Skoro nie ma perspektyw co co mają robić ? Zresztą co który bardziej zaradny to po studiach odrazu łapie staże a po nim najczęściej etat w korporacji, i żeby czasu na dojazdy nie marnować zostają na stałe. A tu co praca na czarno albo za najniższą krajową, bo coś lepszego to trzeba mieć znajomości lub poparcie partyjne. A dni miasta nie po to ludzie płacą podatki by choć raz w roku nie móc się pobawić wspólnie to integruje naszą społeczność, ba przyjeżdza do nas cały region, wszak sam p. Kudelski mówi, żeby zrobić stolicę dla całego regionu. A dołożyć przy każdej okazji, wcale nie poprostu widzę i opisuję. Chyba mam prawo do oceny władzy swojego miasta ? Wiem jedo w przyszłym roku raptem znajdą się pieniądze na gwiazdy estrady, na inwestycjie, połatają drogi, odmalują linie i pasy na jedni powód wybory samorządowe, wtedy władza sobie o nas przypomni. Sory tak ami rządzą od wyborów do wyborów, narobią długów i niech się inni martwią, ważne aby się przed wyborami pokazać. A Pułaskiego czy Sienkiwicza ma takie samo prawo do uczestnictwa w DS jak mieszkaniec np. Mieszka I, Patryzantów czy Młynarskiej albo Mazurskiej. Inna kwestia czy płacą terminowonpodatki

    • olek dodano 8 lat temu

     dokładnie wiesz ,że wcale nie płaca ani podatków anie czynszu za mieszkania w tych kamienicach w większości .nie trafiony komentarz tylko wykorzystywanie zadzarzenia do narzekania na władze ,nudne to już i nic nie wnosi

 10. Sfrustrowany dodano 8 lat temu

  Jak to dobrze, że w naszym mieście chociaż przedsiębiorcy na własną rękę coś organizują 🙂 Panie prezydencie niech Pan się przygląda jak robić imprezy na wielką skalę by zwykli ludzie mogli się dobrze bawić. Właściciel TOPAZów pokazał klasę moim zdaniem. Kudelski robi wiochę na całe województwo. Kataryniarze? Przyjdzie 100 osób a i tak władzę powiedzą, że impreza bardzo się udała. Nagradzać urzędasów bo przecież pospolity lud i tak będzie płacił podatki. Nam w siedlcach na pewno będzie żyło się lepiej. To wszystko zniechęca młodych!!! Ale co tam młodzież i tak przyjdzie pooglądać TRAKTORY. Wstyd mi za nasze władze!!!!!

 11. IKnow dodano 8 lat temu

  I jeszcze coś…. Jak w tamtym roku Karaś zorganizował GORTAT CAMP w Siedlcach to po zlosci Kudelski mu hali sportowej nie dał. Gdyby nie Rektor UPH to wstyd by był na maksa. Takie to kolesiostwo.

 12. ix dodano 8 lat temu

  eh….. a pieniądze na pomnik to się zawsze znajdą…. Obejdzie się bez dni siedlec skoro z wielką łaską je urządzają i kiszkę odstawiają…. Wstyd mi, że tu mieszkam…. Bardzo wstyd za nasze lokalne władze….A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE

 13. Festiwal Kataryniarzy dodano 8 lat temu

  Festiwal Kataryniarzy jest podczas każdej Rady Miasta. hehehehehehehehe

 14. kk dodano 8 lat temu

  Fascynującee! tak dalej! zróbcie sobie qwa eurotunel,sukiennice ,pomnik a ulice i zycie kulturowe na bok.super partia k…

 15. siedlczanka dodano 8 lat temu

  to ze zadłużone miast nie wina kudelskiego musiał za coś postawić bloki na spokojnej przecierz ludzie nie mają gdzie mieszkać dlatego tak jest w tym roku ze nie ma dużo forsy na dni siedlec co byście chcieli się co roku tylko bawić a ludzie nie kturzy głodują za to trzeba się wziąśc anie za zabawe tylko

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?