SPIN

„Dzień Wojska Polskiego to święto całego narodu polskiego”

Beata Głozak czwartek, 15 sierpnia 2013, 23:28 Siedlce

 – Dzień Wojska Polskiego to święto całego narodu polskiego mogącego żyć w bezpiecznych granicach, posiadającego silną pozycję międzynarodową i militarną – powiedział podczas dzisiejszych uroczystości ppłk. Krzysztof Krawczyk, dowódca siedleckiego garnizonu.

15 sierpnia to święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Z tej okazji w naszym mieście odbyły się dziś oficjalne uroczystości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 17. kwiaty na cmentarzu wojennym złożyły delegacje władz samorządowych, kombatanckich, społecznych i politycznych. Godzinę później w kościele garnizonowym odprawiono mszę św. w intencji poległych żołnierzy. Bezpośrednio po liturgii nastąpił przemarsz wojska ulicami miasta pod pomnik marszałka Piłsudskiego gdzie odbyły się uroczystości centralne.

Pamiętać o bohaterach

Ppłk. Krzysztof Krawczyk, dowódca siedleckiego garnizonu nawiązując do wydarzeń z 1920 roku przypomniał słowa marszałka Józefa Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

– Pamiętajmy więc o bohaterach tamtych dni. Pamiętajmy o wielu pokoleniach Polaków, składających ofiarę krwi w walce o niepodległość i przetrwanie naszego narodu podczas drugiej wojny światowej – zwrócił się do obecnych pod pomnikiem. Krawczyk prosił jednocześnie o pamięć o tych, którzy całkiem niedawno przebywali na misjach. – Dzień Wojska Polskiego to święto nie tylko nasze – żołnierzy, ale także święto wszystkich Polaków. To święto narodu mogącego żyć w bezpiecznych granicach, posiadającego silną pozycję międzynarodową i militarną.

W uroczystościach, poza wojskowymi, wzięli udział m.in. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, wójt gminy Siedlce Mirosław Bieniek, poseł PiS Krzysztof Tchórzewski a także przewodniczący siedleckiej rady miasta Piotr Karaś.

3 komentarze

 1. wstydA na pomniku dodano 8 lat temu

  W święto Wojska Polskiego na pomniku Żołnierzy AK pusto!!! (Skwer Wileński). Czy tylko dwa tygodnie temu pod pomnik Armii Czerwonej (31 lipca) są wiązanki, flagi biało-czerwone, znicze, warty, harcerze, autobus, delegacje z kwiatami… Wice prezydent Siedlec(?!)
  Skandalem jest, że w wolnej(?!!!) Polsce bandytom kładzie się kwiaty, a o Tych, którzy z nimi walczyli, się nie pamięta.

  • Pseudoprawica dodano 8 lat temu

   Głowacki odwala czarną robotę przed ruskimi, a Tchórzewski lansuje się wszędzie gdzie się da, od siebie nie dając nic – chyba, że uważa, że sama jego obecność to zaszczyt, w czym by się jednak grubo pomylił.

 2. Andy dodano 8 lat temu

  Tło ppłk. jest fajne, podoba mnie się [tekst z filmu] ha,ha,ha

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?