SPIN

Rodzinna Niedziela w Teatrze

Aneta Borkowska piątek, 23 sierpnia 2013, 19:20 Kultura

Od niedzieli (6 października) na deski Sceny Teatralnej Miasta Siedlce powraca cykl spektakli teatralnych dla całej rodziny organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, pod hasłem RODZINNA NIEDZIELA W TEATRZE.

Najbliższy sezon pełen będzie ciekawych propozycji teatralnych, które zapewnią wyśmienitą zabawę dla widzów w każdym wieku. Poniżej prezentujemy repertuar spektakli w sezonie jesień/zima 2013

6 października (niedziela) godz. 16. – TAJEMNICZY POKÓJ

reżyseria: Urszula Gotowicka
wykonanie: Teatr Dziecięcy DRAMMA – MIA

Spektakl inspirowany jest dwoma tekstami Zofii Wójcik – „Bajka o Smutnym Osiołku” oraz „Czerwone Kapturki”. Reżyserka spektaklu dopisując własny tekst i wplatając dialogi dzieci powstałe na próbach, zbudowała przedstawienie w konwencji teatru w teatrze. Interakcje z widownią, taniec, piosenki oraz zastosowane formy dodają przedstawieniu lekkości i humoru.
W spektaklu sięgnięto też do bogactwa teatru przedmiotu, którego możliwości wyrazu są prawie nieograniczone, tak jak nieograniczona może być wyobraźnia i kreatywność dziecka. Prapr Premiera spektaklu odbyła się 2 czerwca bieżącego roku.

3 listopada (niedziela) godz. 16. – CALINECZKA – premiera!

reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance

Taneczna opowieść dla dzieci na podstawie znanej baśni H. Ch. Andersena. Historia malutkiej dziewczynki, mniejszej od ludzkiego kciuka, która z racji swoich rozmiarów znajduje się w ciągłym niebezpieczeństwie. Dziewczynka – pełna wrażliwości i dobroci dla innych – odważnie podróżuje po świecie. Każdy, kogo spotyka na swojej drodze, próbuje ją zmienić na swoje podobieństwo. Calineczka w porę jednak zrozumie kim jest, o czym marzy, gdzie w jej życiu znajduje się szczęście.

1 grudnia (niedziela), godz. 16. – OPOWIEŚĆ WIGILIJNA – premiera!

reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance

Historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych. Przed spotkaniem Duchów Bożego Narodzenia, Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić.

Rezerwacje i bilety na wszystkie spektakle w ramach RODZINNEJ NIEDZIELI W TEATRZE dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 644 68 00 w. 37 Ceny biletów: dzieci – 7zł, dorośli – 15zł

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?