SPIN

Zagrali dla Beaty, bo są fajni i chcieli pomóc

Beata Głozak niedziela, 25 sierpnia 2013, 23:10 Siedlce

W czerwcu historią Beaty Jałochy żyła cała Polska. Był zwykły dzień. Fizjoterapeutka szła do jednego ze swoich pacjentów, gdy na jej głowę, z siódmego piętra spadł samobójca… Kobieta ma złamany kręgosłup, sparaliżowaną połowę ciała. Dzisiaj w hali sportowej ARMS odbył się charytatywny turniej siatkarski „Gramy dla Beaty”.

Ponad setka sprzedanych biletów, dobra, sportowa atmosfera i jeden cel: zebrać jak najwięcej pieniędzy na rehabilitację dla sparaliżowanej Beaty Jałochy. Fizjoterapeuci, strażacy i siatkarze – oni wszyscy zagrali dla niej. Pomysł na zorganizowanie turnieju narodził się spontanicznie.

Szybka akcja

– Wieczorem czytając wywiad z Beatą zachciałem jej pomóc – powiedział w rozmowie z nami  Piotr Ornoch. – Skontaktowałem się z Łukaszem a on w to wszedł. Też jesteśmy fizjoterapeutami, też dojeżdżamy do pacjentów a ta dziewczyna miała po prostu pecha. Stała się takim samym pacjentem jak pacjent, do którego tego dnia jechała – dodał.

Zebranie ekipy nie było trudne. Znajomi fizjoterapeuci szybko potwierdzili swoją obecność. Do udziału w Turnieju „Gramy dla Beaty” dołączyli strażacy z siedleckiej PSP, młodzicy KPS-u Siedlce i siatkarze Global Village Mokobody. Publiczność nie zawiodła. Bilety-cegiełki kupiła grubo ponad setka osób.

Ludzie chcą pomagać

– Na początku był stres czy wszystko się uda, ale jest fajnie – przyznał Łukasz Gorzkowski, współorganizator turnieju. – Publiczność dopisała, bo ludzie chętnie pomagają innym w potrzebie.

Oprócz emocji sportowych publiczności zaproponowano także porady dietetyczne i masaże a pod koniec imprezy rozlosowano nagrody. Bardzo możliwe, że fizjoterapeuci na jednej akcji charytatywnej nie skończą.

– Myślę, że jakieś doświadczenie zdobyliśmy i nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie turnieje stały się wydarzeniami cyklicznymi – przyznał Łukasz. – Może przy kolejnych na parkiecie pojawią się bardziej znane składy.

 

8 komentarzy

 1. obywatel dodano 8 lat temu

  Ile środków udało się w tej szlachetnej akcji zgromadzić?

 2. organizator dodano 8 lat temu

  Szanowni Państwo uzbieraliśmy 1889, 52 zł 🙂 Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom:-)

 3. Zdzisiek dodano 8 lat temu

  Byłem tam i bardzo mi się podobało. Wielki szacun dla Piotra i Łukasza, to są prawdziwi
  mężczyżni jakich szukała Danuta Rin w swojej piosence. To są ludzie, którzy mają serce i patrzą w serce. Beacie współczuję, bo sam doznałem podobnego nieszczęścia i moje leczenie trwa. Wiem co to ból i cierpienie.
  Pozdrawiam wszystkich uczestników.

 4. ... dodano 8 lat temu

  Bardzo zacna inicjatywa. Gratuluję chłopakom pomysłu i mieszkańcom Siedlec za mobilizację. Jedno mnie tylko martwi, moim zdaniem sami sponsorzy tej imprezy powinni te 2000 zł przeznaczyć…mielibyśmy dwa razy więcej. Mam wrażenie że celem sponsoringu imprezy była osobista reklama firm takich jak np centrum rehabilitacji "Novum".

 5. Organizator dodano 8 lat temu

  Witam, dziękuje za miłe słowa, wiele czasu poświęciliśmy na zorganizowanie tej imprezy,więc tym bardziej cieszy że impreza się udała. Pierwszy raz coś takiego robiliśmy i jak każdy człowiek nie ustrzegliśmy się kilku błędów. Patrząc na ilość ludzi, która odwiedziła halę pewnie za jakiś czas zorganizujemy kolejny turniej zaprosimy mocniejsze zespoły i postaramy się aby impreza miała większą rangę. Nie zgadzam się z jedną kwestią co do sponsoringu, firmy takie jak Medica czy Novum zachowały się bardzo dobrze wobec nas, przyszliśmy do nich jako obce, nieznajome osoby, organizowaliśmy pierwszą tego typu imprezę, nawet nie wiedzieliśmy czy przyjdzie 20 czy 50 osób a jednak te firmy wsparły nas finansowo, dzięki czemu mogliśmy zrobić tę imprezę. Na pewno nikomu z nas nie zależało na osobistej reklamie żadnej z firm, jednak jesteśmy wdzięczni każdej firmie i wszystkim mediom za pomoc w tym, aby impreza się udała. Myślę, że teraz jak będziemy organizować II turniej, będzie o wiele łatwiej, ludzie już będą wiedzieć, że można nam ufać, że staramy się jak najlepiej, dzięki czemu zbierzemy więcej sponsorów i uzyskamy więcej pieniędzy. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje wszystkim za przyjście.

 6. ... dodano 8 lat temu

  Skoro tak biję się w piersi i przepraszam za komentarz.Pozdrawiam

 7. obserwator dodano 8 lat temu

  Panowie, trzymam za was kciuki tylko pamiętajcie przy następnym turnieju o większej reklamie. Nie tylko telewizja i gazety ale plakaty. Na słupach w sklepach i innych miejscach gdzie się da. To zacna inicjatywa więc nie powinno być problemów, że ktoś w w sklepach na szybie nie powiesi takiego plakatu. Pozdrawiam

 8. Organizator dodano 8 lat temu

  Szczerze powiem, że jako nowicjusz w organizacji myślałem że media będa główną reklamą, ale teraz wiem że słupy i sklepy będą też ważną rolę spełniały 30 plakatów było rozwieszonych ale to się okazało zdecydowanie za mało, mam nadzieje że uda się jeszcze dla kogoś zorganizować coś takiego już w radio podlasie rozmawialiśmy na wizji i mówiliśmy, że być może jakaś osoba z siedlec się zgłosi i dla niej coś zorganizujemy. Na pewno bardzo miło jest komuś pomagać zresztą ten zawód jest z tym związany, więc na jednej imprezie nie poprzestaniemy 🙂 pozdrawiam serdecznie i dziękuje za ciepłe słowa w swoim i Łukasza imieniu 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?