SPIN

Była siedziba policji w rękach miasta

Aneta Borkowska czwartek, 29 sierpnia 2013, 09:15 Siedlce
budynek po policji

W siedleckim magistracie trwa właśnie spotkanie naszych władz z wojewodą Jackiem Kozłowskim. Podczas niego wojewoda wręczył Wojciechowi Kudelskiemu, prezydentowi Siedlec zgodę na darowiznę na rzecz miasta, czyli nieruchomość po komendzie policji przy ulicy Prusa o wartości 9,6 mln zł.

Wojewoda podkreślił,  że przekazanie terenu i budynku w formie darowizny jest bezpieczniejsze niż w formie bonifikaty gdyż bonifikatę może zakwestionować np NIK. Do dyspozycji urzędników będzie ponad 3,4 tysiące metrów kw.

Zanim jednak urzędnicy rozpoczną pracę przy ulicy Prusa, przeprowadzony zostanie remont obiektu. Wymiany wymagają m.in. instalacja elektryczna, podłogi i zabezpieczenie dachu. Planowane jest także założenie sieci komputerowej oraz budowa windy. Koszt remontu szacowany na 6,5 mln zł pokryje miasto.

Do nowej siedziby mają przenieść się: Wydział Dróg oraz Gospodarki Komunalnej, a także jednostki organizacyjne miasta czyli: Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

13 komentarzy

 1. co to za darowizna dodano 8 lat temu

  miasto daje co roku policji ponad 2 mln zł więc to nie darowizna a tylko oddanie tego, co miasto dało… a poza tym ten budynek wart 10 mln? nie wierzę…

 2. alfa dodano 8 lat temu

  Skąd to zdziwienie? Budynek duży, z dużym terenem za nim, ponadto w dobrej lokalizacji. Około 10mln to cena jak najbardziej prawdziwa wg mnie.

 3. duży i... zaniedbany, stary budynek dodano 8 lat temu

  ten budynek wymaga generalnego remontu wewnątrz, na który miasta nie stać, z powodu zadłużenia… więc nie oszukujmy się, budynek będzie stał pusty jeszcze długo…

  • alfa dodano 8 lat temu

   W przyszłym roku planowany jest remont. Remont będzie tańszy aniżeli kwota wskazana w artykule. Budynek powinien się zapełnić w drugiej połowie roku 2014.

 4. ja dodano 8 lat temu

  To aż tylu urzędników ma przybyć w UM że potrzeba tyle nowej powierzchni?.

 5. super inwestycja dodano 8 lat temu

  No to mamy kolejne "świetnie" ulokowane pieniądze miasta – 16 milionów razem na to, żeby w budynku po policji była straż miejska i MOPR. Rewelacja!

  • alfa dodano 8 lat temu

   Jakie 16mln? Boże, ludzie to już nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią albo celowo sieją ferment w komentarzach. Budynek za darmo, a tu nagle ktoś wyjeżdża z 16mln – wow, dramat! Poza tym odejmij koszt wynajmu/cenę sprzedaży obecnych budynków tych wszystkich wymienionych w artykule jednostek miejskich. Śmiem twierdzić, że miasto tym posunięciem z roku na rok będzie wychodziło na co raz większy "+".

 6. a dodano 8 lat temu

  A co z remontem Żółkiewskiego?

 7. Janosik dodano 8 lat temu

  Szkoda ze nie ma tam nadleśnictwa jako mieszkaniec Siedlec od zawsze nie widzę tam urzędników miejskich to nie dla nich powinien być ten budynek. Aż strach pomyśleć jak to będzie wyglądało w tej części miasta. Szkoda gadac

 8. Jadzia dodano 8 lat temu

  No właśnie, co z Żółkiewskim jakoś tak ucichło o remoncie. Na remont budynku po policji są pieniądze a na szkołę nie ma. Dziwne:(

 9. Navi dodano 8 lat temu

  To teraz czekam kiedy miasto zacznie remont tego budynku. Szczerze był on już remontowany stosunkowo niedawno, ale jakość tych prac zostawia wiele do życzenie. Szkoda że wykonawca za to nie beknął, bo przyjdzie nam teraz podatnikom płacić raz jeszcze…

 10. czy nadal.... dodano 8 lat temu

  Powierzchni dla urzędników aż nadto. Ciekawe tylko czy Kudelski nadal będzie marzył o ratuszu??????

 11. pszczelasz dodano 8 lat temu

  Mam doskonały pomysł. A może oddać by go kurii za złotówkę???
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?