SPIN

„Sowy Polski” w FOKUSIE

Aneta Borkowska czwartek, 29 sierpnia 2013, 10:32 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 1 września (niedziela) o godz. 11. do Galerii Fotografii FOKUS na promocja albumu Artura Tabora „Sowy Polski”.

Fotograf przyrody Artur Tabor poświęcił 15 lat na dokumentowanie życia sów występujących w Polsce. To bardzo trudne wyzwanie – sowy są niezwykle skryte i czujne, aktywne głównie nocą, kiedy ludzkie zmysły zawodzą.

Mało kto wie, że w naszym kraju regularnie wyprowadza lęgi dziewięć gatunków sów, wśród nich prawdziwe giganty, jak puchacz – o rozpiętości skrzydeł przekraczającej półtora metra, i sowie liliputy – niewiele większe od wróbla domowego, na przykład sóweczka. Są sowy aktywne nocą i takie, które w nocy widzą gorzej od człowieka.

Poza fotografiami znanymi z pierwszego wydania, które ukazało się na rynku w roku 2006, w nowym wydaniu umieszczono nieznane zdjęcia Artura, który zginął tragicznie podczas wyprawy do Mongolii w 2010. Wspaniałe zdjęcia nie są jedyną zaletą tego wydawnictwa, można w nim również znaleźć interesujące teksty autorstwa Artura Gawła, Grzegorza Grzywaczewskiego, Romualda Mikuska, Rafała Sieka, Przemysława Stachyry, Pawła Szczepaniaka i Artura Tabora.

W spotkaniu weźmie udział żona autora Jolanta Tabor.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?