SPIN

Bierze pieniądze za kierowanie czymś, czego jeszcze nie ma. Dziwne?

Beata Głozak piątek, 30 sierpnia 2013, 23:29 Siedlce

Do otwarcia aquaparku zostało jeszcze kilka miesięcy, ale pływalnia ma już swojego kierownika. Zatrudniono go 15 lipca a wybrano spośród 51 kandydatów. Przez kilka miesięcy będzie „zapoznał  się z obiektem” za kwotę od 3,5 do 5 tysięcy złotych miesięcznie. Z niepotwierdzonych źródeł dowiedziałyśmy się, że aquaparkiem ma zarządzać… członek Prawa i Sprawiedliwości.

Kierownik budującego się aquaparku to najbardziej tajemniczy pracownik związany z siedleckim samorządem. Nie wiadomo kim jest, jak przebiegała jego kariera zawodowa i jakie ma doświadczenie w kierowaniu zasobem ludzkim czy jakimikolwiek obiektami. Wiadomo natomiast, że w walce o to stanowisko pokonał 50 innych kandydatów, nie pochodzi z Siedlec i dostaje pensję za kierowanie czymś czego jeszcze nie wybudowano.

Pokonał 50 kontrkandydatów

– Procedura zatrudnienia została przeprowadzona. Zgłosiło się 51 osób. Na tym stanowisku od 15 lipca jest zatrudniona osoba, która spełniała wymogi naszego ogłoszenia konkursowego – powiedział Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w odpowiedzi na pytanie radnego Zbigniewa Piwońskiego dotyczące menadżera pływalni.

Na pytanie jakie przygotowanie merytoryczne ma wybrana przez Grudę osoba ten odpowiedział, że wykształcenie „wyższe z zakresu marketingu i wyższe z zakresu technicznego”. Piwoński nie dowiedział się za to gdzie kierownik aquaparku pracował wcześniej. Dlaczego? Bo prezes ARMS nie wiedział czy „może takie informacje zdradzać”…

Kieruje czymś, co ma powstać 

aquapark
Aquapark w budowie. Zobacz zdjęcia

– Jak można być kierownikiem czegoś, czego nie ma? – zapytał z kolei radny Mariusz Dobijański. Jak się okazało można i można mieć mieć z racji tego obowiązki. Główny to „zapoznawanie się z obiektem”

– Kierownik został powołany żeby mógł zapoznać się z obiektem. To jest nowy obiekt, nowe technologie. On w tej chwili ma obowiązek pilnowania budowy razem z dyrektorem technicznym, który jest odpowiedzialny za inwestycję – wyjaśnił Gruda.

Nie wiadomo niestety ile to „zapoznawanie się z obiektem” będzie kosztowało nas podatników, bo prezes Agencji „nie wiedział czy może mówić” o wynagrodzeniu. Taka argumentacja zaskoczyła Dobijańskiego, który dowodził, że kierownik będzie składał oświadczenie majątkowe.

Tajne przez poufne

– Nie będzie, a wynagrodzenie jest na poziomie wynagrodzeń kierowników obiektów Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, czyli od 3,5 do 5 tysięcy złotych brutto – wyjaśnił naciskany prezes ARMS.

Mimo uzyskania takich informacji Dobijański nie odpuszczał. Zapytał czy doświadczenie zawodowe „tego pana” jest naprawdę objęte tajemnica służbową?

– Ja tego nie wiem. Pan ma w doświadczeniu zawodowym kierowanie zasobami ludzkimi – stwierdził Mariusz Gruda.

W tej sytuacji Mariusz Dobijański zwrócił się do sekretarza miasta Sławomira Marchela, aby ten „jednoznacznie stwierdził”, że przebieg kariery zawodowej kierownika jest tajny. Na to pytanie sekretarz uchylił się od odpowiedzi prosząc o odpowiedź… radcę prawnego Marka Raczko. A ten nie pozostawił wątpliwości.

Przygotowany… nieszczegółowo

– Nie sądzę żeby przebieg zawodowy pracownika samorządowego lub samorządowej jednostki organizacyjnej był objęty jakąś poufnością bądź informacja o tym mogłaby naruszyć dobra osobiste – stwierdził.

Mimo tych zapewnień kariera zawodowa kierownika pływalni pozostała tajemnicą. Dlaczego? Bo prezes Agencji mimo że wybrał go spośród 50 innych osób nie znał odpowiedzi na to pytanie. – Tak szczegółowo nie jestem przygotowany – odparł.

Z niepotwierdzonych źródeł dowiedziałyśmy się, że kierownikiem aquaparku ma być… członek Prawa i Sprawiedliwości. Informację tę będziemy sprawdzać.

48 komentarzy

 1. ????? dodano 8 lat temu

  Może są jakieś urządzenia (bardzo czułe) które będą wykrywały demokrację w Siedlcach.
  Jak dotychczas jest to folwark Prezydenta w którym robi co chce.

  • inżynier dodano 8 lat temu

   Aqua Park rusza 20 grudnia. Inwestycja warta 30 milionów. Trwa instalacja i odbiór urządzeń. Całość bardziej skomplikowana niż Stadion Narodowy. A właśnie ! Może wziąć fachowców właśnie ze stadionu – ze słusznej Partii. Tylko, że nie umieli zamknąć dachu – to minus, ale zrobili basen narodowy – to plus.

  • krajowy urząd pracy dodano 8 lat temu

   1. mam wrażliwość społeczną. Skoro kandyduje 51, a nadaje się 39 – jak wybrać ? Zatrudnić wszystkich spełniających warunki.
   2. jak za dużo – to zatrudnić ze właściwej partii (przypis autora – słuszna partia to nie żaden ciemnogród – chyba wiadomo o kogo chodzi…) inaczej trzeba się wzburzyć !
   3. Z potwierdzonych źródeł upartyjnienie Spółek komunalnych w ostatnich latach: ARMS: Garbaczewski (zatrudniony będący członkiem partii i radnym), PEC: Minarczuk (zatrudniony będący członkiem partii i radnym), PWiK: Niedziółka (zatrudniony w chwili, gdy pozostawał członkiem powiatowych władz partii), ZUO: Paluszkiewicz (zatrudniony w chwili gdy pozostawał czynnym członkiem powiatowych władz partii). Ale Filipek (prezes STBS sp. z o.o.) to chyba bezpartyjny ? Nie…
   4. Premier Donald Tusk pokazał co robić z partyjniakami. Dokładnie powiedział ministrowi Sienkiewiczowi…
   5. Rozumiem kontekst interpelacji Dobijańskiego… Trzeba się wziąć za partyjniaków… tylko uwaga Mariusz jest piekielnie skuteczny…
   6. Aha na koniec pytanie: czy dyplomowany technik obróbki skrawaniem członek PO ma większe kompetencje niż dyplomowany technik obróbki skrawaniem członek PiS. Nie wiecie ? To poprowadzę – czy krowa jeśli zostanie przyjęta na członka PO daje lepsze mleko, niż krowa przyjęta na członka PiS ? To ostatnie jest czysto teoretyczne, Statuty partii na to nie pozwalają. Ale cesarz Kaligula uczynił konia senatorem (całkiem niezłym).
   7. Czy przyjecie do (lub członkostwo w partii) dodaje kompetencji ? Może maturzystom eksperymentalnie dawać za przystąpienie do partii licencjat ?

  • doberman dodano 8 lat temu

   Garbaczewski baj baj, to wszystko wyjasnia.

  • Siedlczanin dodano 8 lat temu

   Bardziej to folwark Tchórzewskiego który nie ma pojęcia o ekonomi oraz folwark Orzełowskich , a prezydent między tym wszystkim wykonuje polecenia chwytając obrywy.

   • dr dodano 8 lat temu

    Tchórzewski więcej zrobił dla Siedlec niż wszyscy dotychczasowi radni i posłowie PO z Siedlec od 1989 roku. Można kogoś nie lubić, ale zasługi należy szanować.

    • xxx dodano 8 lat temu

     Tak, Pan Tchórzewski dużo zrobił ale dla siebie i rodziny szczególnie chodniki na ul. Janowskiej (płyty z cementowni brata). Zapraszam na spacer ul. Janowską

    • dr? brrrrrrr! dodano 8 lat temu

     O czym ty tu ściemniasz? Jakie zasługi? Gdzie? Polityka "prorodzinna" i kolesiostwo – to wszystko!

    • Niezależny dodano 8 lat temu

     Co zrobił że w kadencji 2005 -2007 głosował z całym PiSem przeciw ulgom prorodzinnym żeby chociaż rodziny wielodzietne które muszą dużo konsumować mogły płacić niższe podatki, co zrobił żeby jego koledzy w PE nie głosowali za ACTA , głosował za przymusowymi szczepieniami więc nie jest za wolnością Itp. itd….

 2. bankier dodano 8 lat temu

  Zatrudnienie kierownika przed otwarciem nie jest czymś niezwykłym – tzn w "normalnych" firmach, tak żeby miał czas skompletować załogę i ewentualnie się doszkolić ze specyfiki zadania. Ale to że robi się z tego tajemnicę,oraz że osoba która go zatrudniała nie przeczytała nawet jego CV oznacza tylko jedno – cały "konkurs" to była lipa, a kierownikiem pewnie będzie jakiś "działacz". A tak poza wszystkim, ktoś natrafił na jakieś ogłoszenie rekrutacyjne na to stanowisko?

 3. bb dodano 8 lat temu

  Pewnie nastepny "mierny ale wierny" w stylu Kalickiego, który dostał posadę wice szefa bodajże w ZUO, jako "specjalista" po kursie.
  Ciekawe rzeczy dzieja się w Siedlcach. Komitet pomnika tez był tajny, ostatnio okazało się, że były powody do utajnienia członków. Ciekawe co wyjdzie przy tej okazji.
  Tyle, że czas pewien upłynie, ;ludzie zapomną a stołęk zostanie.
  Tylko po co organizowano konkurs, jak nominacja z góry była wiadoma.
  Odpowiedzi, które udzielono w tej sprawie: "nie wiem, nie powiem, nie znam szczegółów" są szczytem arogancji miejskich urzędników.
  Oni sa naszymi PRACOWNIKAMI, to my, podatnicy płącimy im pensje. I każdy z nas ma prawo zadawać pytania – nie tylko radni. A psim obowiązkiem sekretarza czy innego pracownika, jest odpowiedź na takie pytanie. I to natychmiast. Bez odwoływania sie do prawnika.
  A swoją droga, CZY WYNIKI TAKIEGO "KONKURSU" NIE POWINNY BYĆ PODANE Z URZĘDU DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI?
  A teraz wyobraźmy sobie, że w Siedlcach rządzi PO i w ten sposób obsadza stołki. Jaki byłby wrzask o nepotyzmie, kolesiostwie itd.
  Punk widzenia zalezy od punktu siedzenia. Swoją droga, to nie ma co sie dziwic, że jak Dobijański zaczął zadawać wreszcie niewygodne pytania, to Karas dostał kopa.

 4. z teego co wiem.... dodano 8 lat temu

  Z tego wiem, sam Gruda, jeśli chodzi o obsadę wszystkich stanowisk w nowej pływalni ma niewiele do powiedzenia. To tyle.

  • .. dodano 8 lat temu

   Oby pan Gruda nie mówił sam o sobie

 5. obywatel dodano 8 lat temu

  Jak to możliwe że brak jest wiedzy na temat kwalifikacji osoby powołanej na na kierownika tak ważnej inwestycji w mieście. Tym bardziej,że tak dużo było kandydatów i wybrano tego naj, naj…..
  Nie udzielając odpowiedzi na takie proste pytania, Władze samorządowe same sugerują ,że coś z tym wyborem jest na rzeczy.. To unikanie odpowiedzi przypomina sytuację, gdy pytano kto jest wśród organizatorów budowy pomnika P. L.Kaczyńskiego

  • ??!!!!!!??? dodano 8 lat temu

   Jakie kwalifikacje powinien mieć kierownik pływalni?
   Wiadomo, będzie miał ludzi do pracy: księgowość, obsługę, ochronę, sprzątających i innych.
   Wody nie trzeba dostarczać samochodami tylko przypłynie rurą. Chyba, że lokalni …….. zechcą pływać w wodzie mineralnej np. z Muszyny ale i to nowy kier. czy Dyr. będzie w stanie załatwić.
   Wg. mnie nie musi być wielkim specjalistą.

 6. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  …spełniełem wymogi, zastanawiałem się czy nie złożyć ale ponieważ całą wierchuszkę w UM znam doszedłem do wniosku, że szkoda czasu bo to wszystko ściema … i miałem rację :))))))

 7. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  … a tak nawiasem, szkoda mi Niedziółki, zjedzą go a facet porządny

  • Michał 32 dodano 8 lat temu

   Albo facet albo baba zjeść to się dają ofiary.

 8. Prosto z mostu dodano 8 lat temu

  No to się zaczęło .
  Od tej pory SPIN popierający PO będzie tłukł PiS i wszystko co jest po prawej stronie.
  A swoją drogą to słyszałem ,że SPIN to AGORA. Proszę mi powiedzieć czy to prawda.

  • juznienaiwny dodano 8 lat temu

   ,,,, ta a świstak siedzi i zawija

  • Michał 32 dodano 8 lat temu

   Pierniczycie Hipolicie. Po prostu wały robicie to się o nich pisze. I nie róbcie z siebie prawicy bo nią nie jesteście to raz. Jakoś Ci z Nowej Prawicy nie robią wałów ,ale ciekawe akcje i też o nich piszą i piszą o nich obiektywnie. Jak się robi wały to trzeba się z tym liczyć że o tym ktoś może napisać ,a że źle to wygląda no sorry ale to nie są rzeczy do pochwały i negatywne dla wszystkich.

   • dr dodano 8 lat temu

    Ciekawe akcje? Hm. A co zrobili dla mieszkańców Siedlec? Przestańcie mydlić oczy swoimi "zasługami".

    • Realista dodano 8 lat temu

     a ty co zrobiłeś dr?? Oni robią i to nie za państwowe ale własne pieniądze i czas wkładają. Jak nie widzisz to oczy przemyj i okularki załóż.

     • dr dodano 8 lat temu

      No ale co robią, konkretnie?

 9. qwe dodano 8 lat temu

  Ale… ale pierdoly wstawiacie… i zaloze sie ze pisza tutaj ci co na to stanowisko sie nie zalapali… jakmsie w siedlcach nie podoba to do warszawy zapraszam! Tam jest dozo wolnego miejsca i tez fachowcow potrzeba! Moze tam na stanowisko wskoczycie?

  • Realista dodano 8 lat temu

   Jak rządzicie że pracy nie ma oraz inwestycji prywatnych dających pracę w perspektywie długo falowej bo lepiej kręcić lody na unijnej kasie za naszej inflacji to teraz ludzi do warszawy wysyłacie. To jest już olbrzymia arogancja czas was rozliczyć i to srogo. A za pazurami macie dużo nawet żyć wam nie starczy na spłatę tego. Gdyby nie praca w Wawie to dawno byście mieli komisaryczne kierowanie miastem bo nie wiem czemu siedlczanie pracując w Wawie płacą podatki w Siedlcach.

   • Pokractwo dodano 8 lat temu

    Stać to towarzystwo jedynie na żale, że są marne wpływy z podatku do kasy miasta. A od 2 lat więcej firm się w Siedlcach zamyka niż powstaje nowych. Sprawdźcie w GUS – statystyki są porażające!

  • Agent dodano 8 lat temu

   Palą książki, pity pod skarbówką, krzyczą pod urzędem. Niewielka inwestycja, paczka zapałek i używany megafon 🙂 Nowa prawica nigdy nie dojdzie do władzy ani w Siedlcach, ani tym bardziej w kraju.

 10. A pamiętacie jak... dodano 8 lat temu

  A pamiętacie jak wyglądał konkurs na dyrektora CKiS w 2009r.? Z przyczyn formalnych odpadli wszyscy kandydaci poza tym, którego umiłował prezydent.
  Toż to przecież jest ciąg dalszy tej Kudelskiej szopki!

 11. Realista dodano 8 lat temu

  To jakaś kpina!!!!! Cała ta rada do wywalenia!!!!

 12. na marginesie.. dodano 8 lat temu

  SPIN niech nadal patrzy władzy siedleckiej na ręce. TS czy KRP wspierają lokalny układ. A prominentni ludzie PIS —- SPINU nie znoszą, jak tez Pań tam piszących.

 13. wstydA na pomniku dodano 8 lat temu

  czy spin to tuba Dobijańskiego? tego z partii zdrady?

  • do wstydA dodano 8 lat temu

   Nie, Dobijański jest z PO. Z partii zdrady (zdrowego rozsądku) są ci, którzy rozwalili w Siedlcach koalicję.

 14. Paweł dodano 8 lat temu

  Boli układzik że jest medium które nie jest zależne od siedleckich miernot partyjnych i to cieszy. Jest temat to piszą jak jest i to mi się podoba. BRAWO DZIEWCZYNY!!!

  • Agent dodano 8 lat temu

   Panie Pisowiec, mów Pan prawdę, a nie kłamstwo. Koalicję zerwał Pis i Karasia z wiadra do stawu wyrzucił również Pis.

 15. bb dodano 8 lat temu

  SPIN to moim zdaniem najlepszy portal siedlecki. Tak trzymać.

  • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

   Pierwszy raz się muszę z bb zgodzić media są od tego żeby pisać obiektywnie bo taka ich rola. Media mają być strażnikiem przekaz prawdy, a nie sympatii.

 16. 312 dodano 8 lat temu

  ja mysle ze SPIN to jakas forma przekazywania informacji
  a co ludzie pomysla to juz inna sprawa… ile ludzi to przeczyta tyle interpretacji
  najgorsze jest to ze kazdy ciagnie w swoja strone
  tutaj widze ze czasem jest tak jest

 17. janek dodano 8 lat temu

  Cieszę się, że jest Spin, który patrzy na ręce partyjnym [] Pisu

 18. January February dodano 8 lat temu

  Wiecie co, kochani moi? To, co się w tych Waszych Siedlcach dzieje można nazwać tylko tak: HAŃBA.
  Za komuny było uczciwiej niż za tego PiCu.

 19. robson dodano 8 lat temu

  dzień po akcji z Karasiem takie newsy. Bezstronność dziennikarska aż POraża. Nikt się nie zainteresuje, gdzie giną miliony tylko jakie auto stoi u sąsiada w stodole.

 20. Dystans dodano 8 lat temu

  Ludzie , spokojnie, jeszcze nie wiecie kogo Prezydent wybrał. Może faktycznie był najlepszy z kandydatów? Jeśli tak będzie to na darmo ta dyskusja.

 21. do Dystans dodano 8 lat temu

  Na darmo, to płyną pieniądze na konto kolesia odpowiedzialnego za coś, co jeszcze nie istnieje!

  • głos rozsądku dodano 8 lat temu

   Akurat to, że na trzy miesiące przed otwarciem obiektu, na który czeka większość siedlczan jest już kierownik, który wszystko dogląda jest w mojej opinii słusznym posunięciem. Taka osoba powinna wiedzieć, że jak mu – przykładowo – woda przestanie lecieć to pod którym kafelkiem jest ukryta uszczelka, którą trzeba wymienić. Stadion narodowy w Warszawie miał swojego kierownika na kilkadziesiąt miesięcy wcześniej, który otrzymywał pensję (pomijam jej wysokość w tym przypadku, która wg mnie była ostro przesadzona) za tę wcześniejszą pracę, która niekiedy była trudniejsza aniżeli w warunkach normalnego funkcjonowania stadionu.

   • :) dodano 8 lat temu

    To, że jest kierownik wcześniej niż obiekt rusza jeszcze mogę zrozumieć. Ale to, że wielki prezes nie wie czy może zdradzać jego imię i nazwisko to już nie wiem czy bardziej jest śmieszne czy żałosne. To nie jest firma prywatna i prezes ze swojej nie daje mu pensji. Otóż oświecę prezesa, bo chyba nie zna się za bardzo na swojej funkcji, że KIEROWNIK JEST OSOBĄ PUBLICZNĄ. Pensja będzie szła z moich podatków, bo raczej nie z dochodów aquaparku. Tak samo jak prezesa pensja idzie nie z dochodów agencji tylko właśnie dzięki temu, że mieszkańcy uczciwie pracują, a nie sadzają tyłki na stołkach bo są z partii.
    Skoro nie ma w obsadzaniu na to stanowisko żadnych układzików to z czego robi się tajemnicę? To daje tylko dowód na to, że żadnego wyboru nie było. Po co tak kłamać i się ośmieszać.

   • PiSior dodano 8 lat temu

    Jakie trzy miesiące? Może warto pomnożyć razy dwa? I rozumiem, że dokumentacja techniczna obiektu w przypadku Aquaparku od tej pory będzie w głowie jej kierownika a nie na papierze.

 22. tajemnica dodano 8 lat temu

  Popieram przedmówcę,ę jak jest tajemnica to znaczy że coś jest na rzzeczy i coś władze chcą ukryć przed nami. A pamiętam jak Pan Prezydent zachwalał ludzi z PISU że tacy kryształowi. I gdzie ten kryształ? Został Picnawodefotomontaż

 23. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Wszyscy zrobili tyle dobrego co byle dziwka na obwodnicy i każdy chwali się swoimi osiągnięciami a ludzie jak klepali biedę tak dalej klepią.Dobrze się mają tylko niektórzy klienci MOPS,gdzie kasę na gorzałę wydaje się lekką ręką i niby to na dzieci ale tego już nikt nie kontroluje i tylko w statystykach wychodzi wszystko na dobrze.Kto rządzi miastem to mało istotne,ale to co się dzieje w Siedlcach to jeden wielki burdel,gdzie ktoś jest przeciw władzy to won od koryta i tylko posłusznie szczekające pieski mają dostęp do zdobyczy czyli gnata i władzy.Taka jest demokracja i może śmiało przypominać czasy przeszłe czyli socjalizm w polskim wydaniu,gdzie ktoś był przeciwny władzy to tow.I sekretarz też miał takie prawo jak to dzisiaj u naszej władzy się dzieje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?