SPIN

Wystawa Fotogramu

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 września 2013, 13:39 Kultura

5 września (czwartek) o godz. 18. w  Galerii Fotografii FOKUS odbędzie się poplenerowa wystawa Grupy Twórczej FOTOGRAM – „Pogórze Przemyskie 2013″. Wystawa czynna do 4 października.

Jak co roku, w pierwszych dniach maja Grupa Twórcza FOTOGRAM wyjechała na kilkudniowy plener. Wybór padł na Podkarpacie, a dokładnie, w okolice Przemyśla.

Ziemia przemyska oferuje przybyszom wiele atrakcji. Przemyśl należy do najstarszych polskich grodów. Położony, jak Rzym, na wzgórzach kończących się tu Karpat przez setki lat był jednym z najpiękniejszych miast Rzeczypospolitej. Przeszło tysiącletnia historia Przemyśla, świątynie, klasztory, liczne zabytkowe kamienice, urokliwe uliczki, otoczony pięknym parkiem średniowieczny zamek, zachwyca wszystkich. Pogórze Przemyskie leżące w strefie współżyjących ze sobą kultur zachodniej i wschodniej charakteryzuje się dużą różnorodnością obiektów zabytkowych. Stąd wiele kościelnych wież, ale i cerkiewnych kopuł.

W poszukiwaniu atrakcyjnych tematów do fotografowania uczestnicy pleneru odwiedzili także inne miejsca. Do najciekawszych należą: renesansowy zamek w Krasiczynie, Arboretum w Bolestraszycach, skansen i zamek w Sanoku, Jarosław czy Pruchnik. Niektórzy zawędrowali w Bieszczady.

Pogórze Przemyskie urzeka również przyrodą. Naturalny krajobraz urozmaica wijący się San, przedzierający się między wyniosłościami terenu. Przez najciekawsze miejsca regionu prowadzą szlaki piesze i rowerowe.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?