SPIN

Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „SZKŁO” zmiana terminu

Aneta Borkowska czwartek, 5 września 2013, 09:17 Kultura

W piątek (13 września) o godz. 18. w sali „Podlasie” odbędzie się spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ pt. „SZKŁO”. Scenariusz spektaklu jest oparty na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym.

To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, podejście do samego problemu DDA, symbolika, często niewypowiedziane dosłownie słowa, mają na celu uświadomienie powszechności tego zjawiska w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej 12 lat oraz dorosłych. Obsadę aktorsko – taneczną stanowić będzie grupa młodych, utytułowanych tancerzy siedleckiego Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym zarówno u siedleckiej młodzieży, jak i dorosłych.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Woszczyńska,
Choreografia: Bartek Woszczyński i Joanna Woszczyńska
Obsada: tancerze Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”: Marta Nawrocka, Urszula Janowska, Natalia Wielgórska, Bartek Woszczyński, Igor Leonik, Dawid Zdzieborski, Dagmara Krasnodębska, Karolina Cabaj, Patrycja Kałużyńska, Dominika Mańkowska, Justyna Maciak, Aleksandra Michalik, Monika Soszyńska, Alicja Pogorzelska, Oliwia Kruczyńska, Adelene Stanley  – Singapur.
Wiolonczela:  Edyta Koć,

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63. Spektakle dla szkół: 12 września o godz. 9. i 11:30 (bilety na spektakle dla uczniów w cenie 10 zł)

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?