SPIN

O HIV na tegorocznym Festynie „Krew dla Siedlec i Powiatu”

Aneta Borkowska piątek, 13 września 2013, 09:33 Aktualnie

Już w niedzielę (15 września) na terenach siedleckiego Amfiteatru odbędzie się Dzień Krwiodawstwa, czyli 10. Festyn „Krew dla Siedlec i Powiatu” oraz 10. Festiwal Dziecięcy.

Impreza rozpocznie się o godz. 10. Oprócz ambulansu, w którym każdy będzie mógł oddać krew będzie można także skorzystać z bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego. Odbędą się również bezpłatne konsultacje lekarskie, będzie można obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego i pokazy sprzętu ratowniczego. Dodatkowo jak co roku do imprezy przyłączą się siedleccy funkcjonariusze policji, którzy będą znakować rowery.

Bardzo ważną informacją jest to, że podczas festynu będzie można porozmawiać m.in. o profilaktyce i leczeniu wirusa HIV z edukatorką Fundacji Edukacji Społecznej. Temat jest naprawdę ważny, bo Mazowsze to drugie po Dolnym Śląsku województwo, w którym najwięcej Polaków zakaża się tym wirusem.

Po południu o godz. 15.30 rozpocznie się 10. Festiwal Dziecięcy. W programie m.in.: występy artystyczne Studia Piosenki MOK, laureatów konkursu „Piosenki o zdrowiu”, laureatów III Show Przedszkolaków, Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?