Polscy parlamentarzyści byli lepsi

Beata Głozak sobota, 14 września 2013, 22:34 Sport

Turcy nie mieli najmniejszych szans w starciu z Polakami i na stadionie przy ul. Jana Pawła II ulegli im dzisiaj 1:5. Niestety nie chodzi tu o mecz kadry narodowej tylko parlamentarzystów obu krajów. Spotkanie rozgrywane 2×35 min mogło podobać się publiczności.

Na pierwszego gola trzeba było czekać zaledwie 6 minut a jego zdobywcą był Cezary Kucharski, były reprezentant Polski w piłce nożnej. Mimo że zawodnicy z Wiejskiej bardzo chcieli pokazać się z jak najlepszej strony to grad bramek posypał się jednak dopiero w drugiej połowie.

Andrzej Halicki o meczu w Siedlcach (posłuchaj)

Andrzej Halicki o meczu Polska-Turcja

W 51 minucie meczu zagranie Kucharskiego wykorzystał Andrzej Halicki i polscy parlamentarzyści prowadzili 2:0. 5 i 6 minut później 2 gole powędrowały na konto Kucharskiego. Polska prowadziła 4:0, ale nie spoczęła na laurach. 10 minut przed końcem meczu były reprezentant kraju w siatkówce Paweł Papke zdobył 5 bramkę.

mecz parlamentarzystow PapkePaweł Papke o meczu w Siedlcach (posłuchaj)

Pawel Papke po meczu Polska-Turcja

W ostatnich minutach zmobilizowali się także goście, którzy kilkakrotnie strzelali w światło polskiej bramki. Na szczęście trafili tylko raz w 68 minucie spotkania.

W barwach biało-czerwonych zagrali: Andrzej Biernat (PO), Krzysztof Borkowski (PSL), Tomasz Grabowski (SLD), Artur Górczyński (RP), Andrzej Halicki (PO), Roman Kosecki (PO), Jacek Kozaczyński (PO), Cezary Kucharski (PO), Paweł Papke (PO), Grzegorz Raniewicz (PO), Ireneusz Raś (PO). Na murawę dodatkowo wyszli: Albert Korman i Andrzej Minarczuk.