SPIN

Magdalena Dura Mistrzynią Europy w radioorientacji sportowej

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 września 2013, 14:09 Sport

W dniach 7-14 września w Kudowie Zdrój przeprowadzono 13 Mistrzostwa Europy w Radioorientacji Sportowej. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 27 krajów. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnym, górskim terenie, w okolicach Dusznik Zdroju, z metą zlokalizowaną w Centrum Polskiego Biathlonu – na Jamrozowej Polanie.

W 16-osobowej reprezentacji Polski znaleźli się również zawodnicy siedleckiej Pogoni: Magdalena Dura, Paweł Janiak i Szymon Ławecki, którzy zaprezentowali się znakomicie.

W biegu klasycznym 3,5 MHz, w klasyfikacji indywidualnej, na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Dura, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrzyni Europy. W tej samej konkurencji bardzo dobre wyniki indywidualne seniorów – Pawła Janiaka i Szymona Ławeckiego (wspólnie z Patrykiem Niedźwieckim, UKS Azymut Siedliska), przełożyły się na srebrny medal w klasyfikacji zespołowej.

Warto zaznaczyć, że te dwa medale, to była jedyna zdobycz reprezentantów Polski na tych Mistrzostwach, a także pierwszy zespołowy medal w kategorii seniorów od 14 lat.

 

źródło: Szymon Ławecki, Paweł Janiak

3 komentarze

  1. leniwiec dodano 8 lat temu

    Brawo Jasiek

  2. y. dodano 8 lat temu

    Nie wiedziałem, że ten sport jeszcze istnieje. Ostatni raz miałem z tym styk jakieś.. 12 lat temu. I szczerze powiem, że twarze się nie zmieniły..no może trochę się postarzeli chłopaki 🙂

  3. siedlczanka dodano 8 lat temu

    Gratulacje Magda!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?