SPIN

Miasto dostanie pieniądze na 4 nowe autobusy

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 września 2013, 13:52 Aktualnie

W najbliższy czwartek (19 września) w siedleckim magistracie zostanie podpisana umowa na realizację projektu „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego w Siedlcach – IV etap” współfinansowanego przez Unię Europejską.

W ramach projektu  zostanie zrealizowany zakup 4 niskopodłogowych autobusów klasy midi o długości max do 10,6m, przystosowanych do zasilania ekologicznymi biopaliwami oraz dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wartość projektu to koszt 3 745 350 zł. Kwota dofinansowania wynosi 2 348 464 zł.

Pieniądze na zakup nowych autobusów pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V –  „Wzmacnianie roli miast w rozwoju regionu” Działanie 5.1 „Transport miejski” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

źródło: UM Siedlce

4 komentarze

 1. Bzdura totalna dodano 8 lat temu

  To nie Miasto Siedlce będzie benificjentem – tylko MPK. Umowę podpisze Zarząd MPK a nie Prezydent. To chyba różnica. Zatem tytuł …….do bani.

  • głos rozsądku dodano 8 lat temu

   A MPK to nie jest spółka miejska? A więc de facto miasto? Czepialstwo.

   • noise dodano 8 lat temu

    Oczywiście, że nie czepialstwo. To mniej więcej tak samo, jakby rodzica utożsamiać z jego dziećmi i powiedzieć mama Jasia dostała dwóję podczas gdy de facto dostał ją Jaś.

    A język dziennikarski pożal się Boże 🙂 "Wartość projektu to koszt…" albo "dostosowanych do potrzeb osób… albo "przystosowanych do zasilania…" – może po prostu zasilanych. Litości!!!! Takich "cymesików" jest więcej i to nie tylko w tym tekście.

 2. obiektywnie... dodano 8 lat temu

  Niestety to nie to samo.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?