SPIN

Premiera spektaklu „Iwona, Księżniczka Burgunda” PRZYPOMINAMY

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 września 2013, 09:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Już 27 września o godz. 19. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się ogólnopolska premiera spektaklu „Iwona, Księżniczka Burgunda” na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza. Reżyserem spektaklu jest Maciej Czapski, a na scenie pojawią się aktorzy Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza oraz scen warszawskich, m.in. Joanna Jabłczyńskia, Waldemar Obłoza czy Miriam Aleksandrowicz.

Akcja czteroaktowej sztuki rozgrywa się w fantastycznej krainie – na królewskim dworze. Świat stworzony przez Gombrowicza jest groteskowy, śmieszny i zarazem tragiczny. To satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę. Bohaterowie sztuki są ludźmi zupełnie normalnymi, tylko znajdującymi się w anormalnej sytuacji.

„Żeby poznać swą lepszość, trzeba wynaleźć sobie kogoś gorszego.” Tylko, że gorszość budzi demony – sumienie, brak pewności siebie. Na fasadzie lepszości powstają rysy, wkrada się chaos. Groźba utraty czegoś, co nie twarzą a maską, czy też gębą się okazuje, popycha ludzi ku rozwiązaniom drastycznym, ale czy ostatecznym?

Obsada: Waldemar Obłoza, Joanna Jabłczyńska, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Miriam Aleksandrowicz, Krzysztof Żabka, Maciej Czapski, Kamil Jóźwik, Grzegorz Kosiński, Anna Karbowiak, Maja Gaciong, Anna Harke, Dominika Dadasiewicz, Dominika Wróbel, Wioletta Wójcicka,
Reżyseria: Maciej Czapski,
Scenografia: Tomasz Janeczko, Maciej Czapski,
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,

Spektakl w ramach obchodów 120 rocznicy otwarcia stałego budynku teatru w Siedlcach. Spektakle popremierowe odbędą się w dniach  11, 12, 13 października. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, ul. Bpa I. Świrskiego 31, tel. 25 644 68 00 w. 37

źródło: CKiS Siedlce (reklama)

2 komentarze

 1. 120 dodano 8 lat temu

  "Spektakl w ramach obchodów 120 rocznicy otwarcia stałego budynku teatru w Siedlcach"
  Może coś na ten temat napisze sam Pan Dyrektor.
  Ostatecznie osoba, która go tak ………………

 2. dystans dodano 8 lat temu

  "stałego budynku teatru ", = megalomania, pretensjonalność, nadmuchany balon, . Po co ta mowa – trawa?
  A sztuke obejrzę i tak bez tych słownych zbędnych ozdobników.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?