SPIN

NEWS: Były dyrektor oskarżony o korupcję jest ordynatorem w szpitalu wojewódzkim

Beata Głozak środa, 18 września 2013, 01:20 Siedlce

23 sierpnia stołeczna prokuratura okręgowa wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Z, byłemu dyrektorowi Szpitala Czerniakowskiego, któremu zarzuca przyjęcie łapówki. Jak dowiedział się SPIN, odwołany ze stanowiska w Warszawie Sławomir Z. jest teraz ordynatorem jednego z oddziałów w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach.

Sławomir Z. miał wziąć łapówkę w minionym roku. Według prokuratury jako dyrektor Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie ustawił przetargi na wyposażenie oddziału intensywnej terapii i dostawę sprzętu dla szpitala. Podpisane umowy opiewały na łączną kwotę ponad 1, 2 mln zł. Za tę „przysługę” prezes firmy, która wygrała zamówienia miał opłacić Z. dwuosobową wycieczkę na Kretę w wysokości 6 150 zł. Na sprawę wpadli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie o sprawie (posłuchaj)

Dariusz_Slepokura_ws._Slawomira_Z

Szpital Czerniakowski to placówka miejska. Jak informuje Magda Łań z warszawskiego ratusza dyrektor podał się do dymisji 6 czerwca br. Prezydent Warszawy dymisję przyjęła.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN w lipcu Z. znalazł zatrudnienie na stanowisku ordynatora jednego z oddziałów w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Czy zarząd szpitala wiedział o toczącym się postępowaniu? Czy zarząd wierzy w niewinność swojego ordynatora? A może prezesowi placówki wcale nie przeszkadza akt oskarżenia? W tej i innych sprawach chcieliśmy spotkać się z Marcinem Kulickim, prezesem szpitala, ale jak zostaliśmy poinformowani „prezes nie widzi takiej potrzeby”. Komentarza odmówił nam także sam ordynator.

Przestępstwo zarzucane oskarżonemu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jak wynika z materiałów prasowych ani oskarżony o przyjęcie łapówki Sławomir Z. ani oskarżony o jej wręczenie Mirosław W. nie przyznali się do winy. Obaj odmówili składania wyjaśnień.

11 komentarzy

 1. monia dodano 8 lat temu

  Pięknie działa i zachowuje się pan prezes. Nie mówiąc nic mówi wszystko. Pewnie o wszystkim wiedział i co teraz ma powiedzieć?

 2. x dodano 8 lat temu

  „prezes nie widzi takiej potrzeby” bo może potrzebny jest ktoś ze znajomościami skoro ma być rozbudowywany OIOM.

 3. Wstyd dodano 8 lat temu

  Do tej pory uważałam, że prezes to spoko gość , który robi dobre porządki w szpitalu. Bo wreszcie lekarze i pielęgniareczki z bożej łaski przestali się rządzić jakby to była ich placówka. (mówię o tych którzy faktycznie nie pracowali tak jak trzeba, a wymagali milionów).
  Ale po tym, że nie widzi potrzeby rozmowy o tym temacie jego ocena w moich oczach spadła. Bo jeśli się unika tłumaczenia jako prezes to od razu wygląda na to,że coś się ukrywa. I potem zaczynają się domysły, które rodzą plotki. A po co to Panu?

 4. Mamba dodano 8 lat temu

  ,,Prezes nie widzi takiej potrzeby,,.A kim ten Pan jest BOGIEM I CAREM w tym szpitalu?
  Jeszcze nie ucichła sprawa sek.na Oddziale Chir.Ogól./cygana powiesili/ a juz nastepna bomba.Gdzie znów Rada Nadz.,Związki?

  • Tadeusz dodano 8 lat temu

   A o co chodzi z "sek.na Oddziale Chir.Ogól./cygana powiesili/"?

 5. siedlce dodano 8 lat temu

  To żle świadczy o tej placówce że jest słaba itp. i nie brani się przed takimi rzeczami. Nie widzi potrzeby się tłumaczyć? Ale tysiące ludzi widzą taka potrzebę i z szacunku dla nich trzeba to zrobić, czasy się zmieniły…

 6. warszawiak dodano 8 lat temu

  Kazali zatrudnić to zatrudnił.

 7. Hubertos dodano 8 lat temu

  Buta, chamstwo, cwaniactwo, kolesiostwo, etc …

 8. on dodano 8 lat temu

  A co ma prezes komentować. Ten ktoś nie jest zgodnie z prawem karany, a oskarżenia słyszeliśmy już niejednokrotnie. Prezes nie musi znać szczegółów więc nie odsądzajcie go od czci i wiary. Poczekajcie z osądami, nie plujcie, bo może śliny zabraknąć jak będzie potrzebna

 9. leon dodano 8 lat temu

  "Po emisji programu Prosto z Polski w TVN 24 z dnia 27.10.08 dotyczącego nieprawidłowości w funkcjonowaniu domu opieki, którego właścicielem jest dr Sławomir Z. nasuwa się pytanie czy starosta nadal uważa, że szpital w Wołominie jest zarządzany przez właściwe osoby. Dziwi też fakt pospiesznej rezygnacji z funkcji dyrektora do spraw medycznych przez doktora Z. na dwa dni przed emisją programu w TV. Co na to starostwo?"
  Doktor powszechnie znany. Tak było np. w Wołominie

 10. Pracownik dodano 8 lat temu

  Pan prezes Marcin K. robi co chce w tym szpitalu. Sam nie jest taki aniołeczerk skoro wyprowadziło go ABW z gabinetu po aferze cukrowej.Teraz rozwala nam szpital !!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?