SPIN

POLICJA: Uratowały go krzaki

Aneta Borkowska czwartek, 19 września 2013, 10:23 Aktualnie

Wczoraj (18 września) około godz. 18.05 na ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący audi 23 – letni siedlczanin może mówić o dużym szczęściu, gdyż jego auto przed upadkiem w 3 metrowej głębokości nieczynny karier kolejowy uratowały rosnące tam krzaki.

Kierowca jadąc od strony Strzały w kierunku ul. Piaskowej nie dostosował prędkości i umiejętności jazdy do panujących warunków drogowych, w wyniku czego utracił panowanie nad autem i zjechał na lewe pobocze. Kierowca może mówić o dużym szczęściu, ponieważ auto w niekontrolowany sposób pokonało około 100 metrów, przejeżdżając w tym czasie przez ciąg rowerowo – pieszy, tory kolejowe, a następnie zatrzymało się na linii rosnących tam krzaków, za którymi znajduje się nieczynny karier kolejowy o głębokości ok. 3 metrów. Gdyby nie krzaki auto z całą pewnością by tam wpadło.

Na szczęście dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu, na chodniku i ścieżce rowerowej nie było w tym czasie żadnych osób. 23 – latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz otrzymał 6 punktów karnych za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?