SPIN

Siedlce najwyżej w rankingu

Beata Głozak czwartek, 19 września 2013, 00:57 Aktualnie

Siedlce na koniec roku 2012 były najbardziej zadłużonym miastem na prawach powiatu w Polsce – informuje pismo samorządowe „Wspólnota”. Z przygotowanego rankingu wynika, że poziom zadłużenia naszego miasta w stosunku do dochodów budżetowych wyniósł aż 66,91 proc. Oprócz Siedlec zadłużenie przekraczające 60 proc. ma jeszcze tylko Włocławek (64,42).

Na koniec roku 2011 w tym samym rankingu Siedlce uplasowały się na 2. miejscu, a na koniec roku 2010 na miejscu 17.

 

13 komentarzy

 1. noise dodano 8 lat temu

  Jak to dobrze, że nie ma ujemnych lokat. Uffff… Niżej już nie spadniemy.
  Puste, bezzwrotne inwestycje, które tylko podnoszą ego decydentów i zamydlają oczy mieszkańcom. Zero pragmatyzmu. Skandal!

 2. Wacek dodano 8 lat temu

  Czyli jednak PO miała rację zarzucając prezydentowi zbytnią rozrzutność? I co absolutorium za szastanie kasą miał dostać? Jest tak dobrze, że dobrze nam tak 😛

 3. y. dodano 8 lat temu

  Poziom zadłużenia nie stanowi o statusie/jakości życia/stopniu rozwoju itp. dopóki nie urodzą się z tego problemy z możliwością spłaty.

  Wiedzą to dobrze Ci, którzy żyją na kredyt i to żyją na wysokim poziomie oraz wiedzą to np. obywatele Japonii, która dług publiczny ma na poziomie 200% PKB…. a żyją.. i to jak!

 4. no proszę... dodano 8 lat temu

  Radosna twórczość Kudelskiego daje nam "zaszczytne" 1 miejsce. Jeszcze niech kupią stawy, wybudują ratusz …..

 5. siedlce dodano 8 lat temu

  Tak to jest gdy Siedlcami rządzą nie Siedlczanie. Znam niewielu, którzy od dzieciństwa są w naszym mieście i chcą dla niego jak najlepiej. Ale cóż, nawet góra to nie rodowici nasi. I tak pewnie będzie coraz trudniej, a młodzież bez perspektyw pracy wyjedzie byle dalej od Siedlec.

 6. kibic dodano 8 lat temu

  Nareszcie wygrywamy!!! Hura!!! Wiwat!!!

 7. kibic dodano 8 lat temu

  I zapomniałem dodać. To jest wszystko wina Tuska i Dobijańskiego

 8. w_ dodano 8 lat temu

  Ciekawe czy wliczono w dług przełożone na rok 2013 płatności dla spółek miejskich z racji dostaw mediów do jednostek budżetowych? No i ciekawe jakie zadłużenia mają spółki miejskie?

 9. ??? dodano 8 lat temu

  A czy będą premie dla zawodników za tak wysoką lokatę?

 10. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Jednak młodzi z Nowej Prawicy mówiąc że dofinansowania z UE to pułapka mieli rację.

 11. echo dodano 8 lat temu

  To tak jak w filmie "Ziemia Obiecana",trzech bohaterów nie miało pieniędzy i budowali fabrykę a w Siedlcach też nie mają i też budują i kupują .Oby koniec nie był taki jek w filmie.

 12. g dodano 8 lat temu

  ja tam bardzo na finansach się nie znam ale niektórzy z wypowiadających się powyżej jeszcze jakiś czas temu biadolili że w Siedlcach nic się niedzieje, niema żadnych atrakcji, dróg , kin deptaków chodników a gdy to już jest muszą sobie znaleźć jakiś inny punkt do biadolenia. Może i nie jest dobrze z takim zadłużeniem ale jestem dumny z zrealizowanych dotychczas inwestycji i z tych które zmierzają do finału. Miło jest mieszkać w mieście które się rozwija i pięknieje

 13. Każdy władca miał właściwy sobie przydomek dodano 8 lat temu

  był Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Władysław Łokietek, Bolesław Śmiały. To
  u nas w Siedlcach może być przecież na przykład……………….

  Wojciech Długi

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?