SPIN

Siedlce zaoszczędzą nawet kilkanaście procent

Aneta Borkowska czwartek, 19 września 2013, 12:21 Aktualnie

Zakupy grupowe są opłacalne i już niedługo nasze miasto się o tym przekona. Siedlce po kilku podejściach nareszcie rozstrzygnęły przetarg na grupowe zakupy energii.

– Dostawa energii dotyczy ulic, placów budynków komunalnych, przedszkoli oraz szkół – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg UM. – Zamówienie nie dotyczy spółek miejskich, które już wcześniej same podpisywały umowy – dodaje.

W przetargu wzięło udział kilka firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła PGE Energetyka Obrót, która za usługę zaoferowała niemal 3,9 mln złotych.
– Koszt dostawy energii to jedno, ale w cenę wchodzi jeszcze dystrybucja – tłumaczy naczelnik. – Myślę, że ile dokładnie będziemy płacić pokażą faktury, które spłyną do miasta po pierwszym miesiącu – dodaje.

Pewne jest jednak to, że miasto będzie płacić mniej, bo jak wyjaśnia Cylwik oszczędności sięgną nawet kilkanaście procent w porównaniu z wcześniejszą umową.

6 komentarzy

 1. siedlce dodano 8 lat temu

  A czy PEC startował do przetargu? Przecież ta firma mieści się na miejscu wiec zerowe koszty przesyłu no i spółka miasta?

 2. bankier dodano 8 lat temu

  Po pierwsze primo to nie ma takiej firmy "PGE Energetyka Obrót" – jest PGE Obrót S.A. Po drugie primo – "(…) która za usługę zaoferowała niemal 3,9 mln złotych(…)" – ???? zaoferowała? – lingwistą nie jestem ale z tego wynika, że PGE zaoferowała 3,9 mln zł za to że będzie dostarczać ee do tych odbiorców. Po trzecie primo – te 3,9 mln zł to konkretnie za co? Ile dokładnie PGE zaproponowała za MWh? (koszty dystrybucji są taryfowane więc możemy je w w analizie pominąć bo są niejako "stałe")

  • asd dodano 8 lat temu

   Po 1 primo, po 2 secundo, po 3 tertio. Jeżeli poprawiać, to prawidłowo.

   • bankier dodano 8 lat temu

    ale Ty tak na poważnie?;-)

 3. on dodano 8 lat temu

  A skąd wziąć siedlecki prąd jak turbiny podobno stoją

 4. do on dodano 8 lat temu

  Turbiny stoją, ale dumnie stoją! Te turbiny otwierają oczy niedowiarkom! I to nie jest nasze ostatnie słowo!
  A co mają z nich mieszkańcy? Figata z makiem!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?