SPIN

Robią zabawki dla dzieci z autyzmem

Aneta Borkowska piątek, 20 września 2013, 15:20 Społeczeństwo

Od 2 sierpnia w siedleckim Zakładzie Karnym ruszył program realizowany wraz z Niepublicznym Przedszkolem „Żółty latawiec”.

W ramach programu skazani odbywający karę w oddziale terapeutycznym (z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo) wykonują pomoce dydaktyczne i terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, które są podopiecznymi przedszkola. Każdego dnia skazani wychodzą na terapię, w ramach której szlifują, wycinają i malują zabawki. Mają świadomość, że to co robią jest ważne i potrzebne, nie tylko dzieciom ale także im. Jest to również forma uspołecznienia oraz usprawnienia ich na różnej płaszczyźnie.

W ostatnich dniach do dzieci z Żółtego Latawca trafiły pierwsze pomoce terapeutyczne wykonane przez więźniów.  Porozumienie zawarte jest na razie na rok.

To nie pierwsza pomoc siedleckiego zakładu karnego na rzecz dzieci autystycznych. W marcu ubiegłego roku dyrektor oficjalnie przekazał na rzecz dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT” kolorowe misie, poduszki, drewniane tablice edukacyjne, układanki, puzzle, kołyski i szkatułki.

źródło: Marta Kuźma, zdjęcia Marta Kuźma i Marek Michalak

2 komentarze

  1. y. dodano 8 lat temu

    Popieram inicjatywę. W więźniach jest potencjał do różnego rodzaju prac społecznych. W ramach ucieczki od patrzenia przez okno z tego co wiem bardzo chętnie wykonują prace dodatkowe.

    btw. literówka się wkradła w tytule

    • Aneta Borkowska dodano 8 lat temu

      Dziękuję za zwrócenie uwagi. 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?