SPIN

Orzełowska: Poproszę prezesa Kulickiego o wyjaśnienia

Beata Głozak niedziela, 22 września 2013, 22:09 Aktualnie, Siedlce

Nie chciał odpowiadać na nasze pytania, czy odpowie na pytania władz Mazowsza? Janina Orzełowska poprosi prezesa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Marcina Kulickiego o wyjaśnienia ws. Sławomira Z.  

Sprawa ordynatora z siedleckiego szpitala wojewódzkiego, który miał przyjąć łapówkę będąc dyrektorem Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie stanie na zgromadzeniu wspólników. Jak dowiedział się SPIN mężczyzna został zatrudniony w Siedlcach w lipcu niecały miesiąc po tym jak prezydent Warszawy przyjęła jego dymisję z funkcji dyrektora.

– O niczym nie wiedziałam, ale zainteresuję się tą sprawą na spotkaniu zarządu – obiecuje członkini zarządu województwa mazowieckiego. – Mazowiecki Szpital Wojewódzki jest spółką prawa handlowego i nie możemy ingerować w jego działanie jakbyśmy byli stuprocentowym jego właścicielem. Podczas walnego zgromadzenia wspólników najzwyczajniej zapytam prezesa o tę sprawę – dodaje.

Przypomnijmy. Po koniec sierpnia tego roku stołeczna prokuratura okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Z. Mężczyzna jako dyrektor Szpitala Czerniakowskiego miał w ubiegłym roku ustawić przetargi na wyposażenie oddziału intensywnej terapii i dostawę sprzętu dla szpitala. Nagrodą miało być opłacenie mu dwuosobowej wycieczki na Kretę za 6 150 zł. Z. jako dyrektor Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie 6 czerwca tego roku podał się do dymisji. Prezydent dymisję przyjęła.

Prezes odmówił nam udzielenia jakichkolwiek informacji zatem o komentarz poprosiliśmy Janinę Orzełowską.

19 komentarzy

 1. Andy dodano 9 lat temu

  Chciał bym wiedzieć, jakie doświadczenie zawodowe posiada ta Pani Janina oczywiście poza, PSL

  • Realista dodano 9 lat temu

   Prawdopodobnie rodzinka posła.

   • swojak dodano 9 lat temu

    Slyszalem, ze Orzelowska to rodzina Borkowskiego.

 2. ODWOŁANY dodano 9 lat temu

  PO kazało zatrudnić swojego to co "swój "(prezes MK) mógł zrobić? Niech PSL policzy "swoich" zatrudnionych w szpitalu. Stawiam, że 30% to jest rodzina posła z Mościbród.

  • zomowiec dodano 9 lat temu

   np. Tatowy.Wszyscy wiedzą o kogo chodzi

 3. kaba dodano 9 lat temu

  Nareszcie Pani Marszałek rozliczy wielkiego Pana Prezesa. Gratulacje za zdecydowanie. Niech Pani postawi tego Pana na baczność.

 4. dojs dodano 9 lat temu

  do kaby – człowieku p. J. Orzełowska to bliska rodzina posła z mościbród i nikogo ona nie rozliczy , a prezes szpitala jest z PO , nic mu nie będzie dopókio trwa ta koalicja , a co robi tam p. Młynarczyk – PSL , dyrektor jakiś czy co tam innego , to jedna klika

 5. taxi dodano 9 lat temu

  czy to prawda żę jeden z siedleckich księ.ży popełnił sepuku ?

 6. bezpartyjny dodano 9 lat temu

  By się pani Orzełowska nie ośmieszała z takimi oświadczeniami. Myślałby kto, że nepotyzm jest jej obcy. W szpitalu jak to w spółce jest rada nadzorcza i to z nadania PSL, wystarczy się więc spytać partyjnych kolegów a nie robić show medialny.

 7. kali dodano 9 lat temu

  Widać po Pani Marszałek, że jest zdeterminowana i jednak postawi Prezesa na baczność. Mina Pani Marszałek mi podpowiada, że Jego dni jako Prezesa mogą być policzone.

 8. Narodowiec dodano 9 lat temu

  Czyli członek zarządu postawi Prezesa Na baczność, ha,ha,ha żadna Pani Marszałek od posła z Mościbród ha,ha,ha, tekst dla Ciemnogrodu, który na tą Panią głosował

 9. zuzia dodano 9 lat temu

  Tylko Pan Młynarczyk na Prezesa szpitala i będzie wszystko dobrze.

 10. sobiecki dodano 9 lat temu

  Rozliczy? Tere fere kuku ryku.

 11. widz dodano 9 lat temu

  Orzełowskiej… dziękujemy, nie nabierze nas drugi raz. Pic nie więcej.

 12. Mamba dodano 9 lat temu

  Szkoda,ze nie powiedziała ta Pani kiedy odbędzie się to walne zgromadzenie wspólników/za tydzień,miesiąc,rok/ Czekamy z niecierpliwością na ciąg dalszy.

 13. Mufti dodano 9 lat temu

  podobno jej brat będzie teraz jakimś dyrektorem w ARiMR w stolicy, szybka karierka niczym z Nikosia Dyzmy, zresztą ona też, ha,ha,ha

 14. mufi masz racje dodano 9 lat temu

  Wielka politykierka,pani marszalek smich na sali ha, ha

 15. kasia dodano 9 lat temu

  Ale Pani Marszałek bardzo ciężko pracuje bo wygląda na przemęczoną.

 16. zielony groszek dodano 9 lat temu

  pani członek zarządu, faktycznie jest przemęczona

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?