SPIN

Czarne chmury zbierają się nad siedleckim WORD-em

Aneta Borkowska czwartek, 26 września 2013, 11:47 Siedlce

We wtorek zarząd województwa lubelskiego podjął decyzje o rozpoczęciu dwutygodniowych konsultacji w sprawie możliwości przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy w Łukowie. O utworzenie tam punktu egzaminacyjnego wnioskował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

W Łukowie miałyby być przeprowadzane egzaminy na prawa jazdy kategorii kategorii AM, A1, A2, A, B1, B. Wejście w życie uchwały może oznaczać kłopoty finansowe w siedleckim WORD.

– Patrzymy z niepokojem na tą sprawę, bo jeżeli faktycznie w Łukowie powstanie takie miejsce to będzie dla nas duży cios – mówi Marek Kordecki, zastępca dyrektora siedleckiego WORD-u. – Spora część naszych klientów jest z tamtych stron i gdy przestaną do nas przyjeżdżać to nie ukrywam, że moglibyśmy wpaść w kłopoty finansowe – dodaje.

Jak podkreśla w rozmowie z nami kiedyś do Siedlec na egzamin zjeżdżały osoby nawet z Katowic. Teraz to się zmienia. O klienta będzie coraz trudniej.
– Rynek się nasyci. A niestety w takich obiektach duża część kosztów jest stała i musimy osiągać pewną ilość egzaminów dziennie by je pokryć – tłumaczy Kordecki. – Jeśli w Łukowie taki ośrodek powstanie to na pewno czeka nas restrukturyzacja by nie dopuścić do poważnych problemów – dodaje.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem marszałka województwa lubelskiego pierwsze egzaminy mogą być przeprowadzone już na wiosnę przyszłego roku.

26 komentarzy

 1. Ania dodano 8 lat temu

  i bardzo dobrze, niech powstaje w Łukowie kolejny WORD, Siedlce przestaną być zakorkowane przez L-ki z LLU, bo teraz wszystkie ościenne OSK uczą się jeździ po siedleckich drogach, utrudniając, korkując i blokując ulice miasta.

 2. bankier dodano 8 lat temu

  Czy aby pierwszym krokiem nie będzie likwidacja stanowiska "wicedyrektora"???

  • Ha ha dodano 8 lat temu

   Jednocześnie jest radnym więc może nie zbiednieje. Większość radnych ma jednocześnie jakieś publiczne, dobrze płatne stanowiska, przez co olewają pracę radnego nie polegającą tylko na siedzeniu w komisjach i głosowaniu raz w miesiącu przez co nie interesują się potrzebami ludzi.

   • bankier dodano 8 lat temu

    Radnego to chyba w ogóle nie można zwolnić jak się rada nie godzi? Stanowiska mają publiczna bo na prywatnych to trzeba zap…ać a jak jest na "państwowej" posadzie wie każdy kto się przynajmniej raz w życiu z nią zetknął 😉

 3. sobiecki dodano 8 lat temu

  Eee tam… Wystarczy, że egzaminatorzy z WORD-u będą oblewać kilka razy każdego zdającego. Wtedy bilans wyjdzie jak nic. Spoko.

  • D dodano 3 lata temu

   Jak będą oblewać częściej niż w Lukowie to egzaminowani pojadą zdawać do Łukowa

 4. Mada dodano 8 lat temu

  Mniej Liter na naszych drogach! Ogromny plus!

  Dla zdających, będzie to problemem, ponieważ w jakiś sposób Siedlecki Word będzie musiał nadgonić budżet!

  Słowa Vice Dyrektora budzą nie pokój, ponieważ boi się on utraty stanowiska bądź cięć płac!

 5. siedlczanin * dodano 8 lat temu

  i bardzo dobrze mniej zawalidróg korkujacych centrum i dzielnicę południowa – żwirowa

  jeszcze niech otworzą w Garwolinie bo stamtąd najgorsze "L" po Siedlcach sie wloką

  wywalic wice i kilku egzaminatorów nowy budynek na Buczyńskiej jest i tak mniejszy więc koszty utrzymania będą mniejsze

  najgorzej jak zwiększą ilość oblewanych kursantów powiedzmy do 20-tu dziennie by wyjść na swoje

  • nowy dodano 8 lat temu

   Dlaczego najgorsze L-ki z Garwolina?

 6. Narojek do zwolnienia? dodano 8 lat temu

  zwolnijcie Narojka niech wraca do sprzedawania zapiekanek

  • ktoś dodano 8 lat temu

   ciągnij kolego swoją dolę lub pchaj jak wolisz lub nadstaw, a anonimowo nie opluwaj i nie zazdrość lolku jeden ty…z naciskiem na małe ty…

 7. należy dodano 8 lat temu

  Wszystko co wojewódzkie z Siedlec wyprowadzić.
  Myślę, że siedleckie władze mają w tym wielki udział.
  Postawa władz na to wskazuje.

 8. Lech-Józef dodano 8 lat temu

  Ale tragedia,bo Łuków odpadnie. Jeszcze trzeba wyeliminować z naszych ulic ,,L-ki z Mińska, Sokołowa,Łosic,Radzynia,Stoczka Łukowskiego,Garwolina. Dopiero miasto się odblokuje. Ponadto,trzeba zmusić egzaminatorów do przestrzegania trasy egzaminacyjnej,bo grają ze zdającymi w durnia. Rejon ulic Kraszewskiego-Wyspiańskiego-Okrężna.To jest czarny punkt oblewania egzaminu !!! No i kasa płynie z kieszeni rodziców bo 60% zdających to uczniowie.

  • xyz dodano 8 lat temu

   Panie Lechu-Józefie, w przypadku tych L-ek nie ma nic takiego, jak trasa egzaminacyjna. Istniejąca dotyczy motocyklistów i chyba samochodów ciężarowych. Osobówki mogą być ciągane po całym mieście zgodnie z prawem.

 9. Lolek dodano 8 lat temu

  To Pan Kordecki jest tam dyrektorem? Gratuluję.

 10. Obserwator dodano 8 lat temu

  Konkurencja jest wskazana, a jeśli w Łukowie egzaminatorzy będą bardziej tolerancyjni, to spora rzesza eL-ek tam się uda zdawać egzamin i ulice same się odkorkują. Popieram.

  • obserwator dodano 8 lat temu

   Tylko czy przyszli potęcjalni kierowcy zdający w Łukowie, jak przyjadą do Siedlec po raz pierwszy to będzie "jazda". Tak to przynajmniej byli troszkę bardziej obyci i mniej zparaliżowani.

 11. Pati dodano 8 lat temu

  Pewien placowy-egzaminator-polityk-amator już trzęsie gaciami i chodzi opowiada ploty na innych.

 12. laik dodano 8 lat temu

  Na szczęście dla zastępcy dyrektora siedleckiego WORD pana Kordeckiego idzie zima, a On lubi odśnieżać to sobie do diety radnego dorobi.
  Chyba, że po zerwaniu koalicji poleci wcześniej z zajmowanego stanowiska, bo TAKICH specjalistów od "ruchu drogowego" to są setki jak nie tysiące.

 13. xxx dodano 8 lat temu

  Jeżeli być albo nie być (czytaj:kasa) word-u zależy od ilości egzaminów, to moim zdaniem istnieje niebezpieczeństwo występowania działań zmierzających do zapewnienia należytej ilości tychże egzaminów, w sposób bezprawny. Mam pytanie: kto ponosi odpowiedzialność prawną za funkcjonowanie tego modelu funkcjonowania ośrodka oraz kto sprawuje nadzór nad jego działalnością?

 14. ten placowy-egzaminator-wielki macho dodano 8 lat temu

  to największy plotkarz i gumowe ucho dyrektora, donosi i knuje

 15. nie poznaje... dodano 8 lat temu

  nie poznaje tego człowieka.Odkąd zapisał się do partii zmienił się nie do poznania na negatywnie oczywiście.Czy gumowe ucho to nie wiem,ale plotkarz. to na pewno

 16. llu dodano 8 lat temu

  Zawalidróg? Hahaha proszę was… bo wy się urodziliście za kierownicą w f1 od razu… hahha

 17. wkurfiony dodano 8 lat temu

  Trzeba było nie o….ć ludzi za byle gówna, to może dalej siedlecki word miałby renomę, że aż ludzie ze śląska by się zjeżdzali, aby tylko zdać. Po kilku komicznych egzaminach w siedlcach w końcu przeniosłem się do białej i zdałem bez problemu. I tam teraz ludzie z drugiego końca polski się zjeżdzają. Żryjcie gruz skoro jest bida, a nie bez powodu opierdalacie ludzi

 18. mała dodano 8 lat temu

  Dlaczego najgorsze L-ki są z Garwolina?

 19. ja dodano 7 lat temu

  To jast wielkie (…) pytania na egzamin tylko są na egzaminie nigdzie wiecej tego rodzaju pytań zeby się nauczyć nie spotkasz Chodzi im o to zeby ściągnąć jak najwięcej pieniedzy z kursantów złodzieje (…)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?