SPIN

OCZAMI KOBIET: Dziewczyna z lilią

Aneta Borkowska piątek, 27 września 2013, 09:05 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

„Dziewczynę z lilią” można odczytać nie tylko jako opowieść o miłości, ale też o konieczności pożegnania się z beztroskim chłopięctwem i skutkach konfrontacji z okrutną rzeczywistością. Mimo początkowej ekstatyczności i bajkowości w filmie nie brakuje ani gorzkiego, nostalgicznego klimatu, ani psychologicznej prawdy. (Dorota Kostrzewa/filmweb)

W środę (2 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Dziewczyna z lilią”.

Colin – młody i bogaty wynalazca – ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

Dziewczyna z lilią (L’écume des jours)
reżyseria: Michel Gondry,
scenariusz: Michel Gondry, Luc Bossi,
aktorzy: Audrey Tautou, Romain Duris, Gad Elmaleh,
gatunek: dramat/fantasy,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 125 minut
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, RottenTomatoes, oficjalna strona, zwiastun

Wygraj bilet na film

źródło: NoveKino Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?