SPIN

RUGBY: pojedynek Pogoni z Buldogami

Aneta Borkowska piątek, 27 września 2013, 10:12 Sport

W najbliższą sobotę (28 września) o godzinie 15. w Siedlcach dojdzie do Hitu jesieni w Polskiej ekstralidze rugby. Na boisku spotkają się dwie niepokonane dotychczas drużyny.

Do Siedlec zawita lider tabeli – gdyńskie Buldogi (Arka Gdynia). Nasi rugbiści z siedleckiej Pogoni na pewno mają w pamięci porażkę z Arką z minionego sezonu w półfinale Mistrzostw Polski i pałają rządzą rewanżu.  W obecnym sezonie obie drużyny jak na razie prezentują się najlepiej z całej ligowej stawki i nie przypadkowo zajmują dwie pierwsze lokaty w tabeli.

Przypomnijmy, że w minioną sobotę nasi rugbiści odnieśli bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo. Pokonali nie byle kogo, bo aktualnego Mistrza Polski gdańską Lechię  16-24 (13-7). Nasi zawodnicy pokazali charakter i mimo niekorzystnego rezultatu do przerwy, w drugiej połowie potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Akcję meczu przeprowadził filar siedleckiej drużyny Sebastian Mróz, który popisał się przechwytem w środku boiska i niczym rasowy sprinter zaniósł jajo na sam środek słupów, pozbawiając tym samym Lechię punktu bonusowego, pozostawiając Mistrzów Polski z zerowym dorobkiem.

źródło: Rafał Matusiak, MKS Pogoń Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?