SPIN

Zrobi się gorąco pod szpitalem wojewódzkim

Beata Głozak piątek, 27 września 2013, 16:32 Aktualnie

Zwolnienia, obniżki wynagrodzeń, wyprowadzanie kolejnych usług medycznych na zewnątrz, a w ostatnim czasie informacja o płatnym parkingu. Pracownicy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach mają dość.

– Powiedzieliśmy prezesowi, że jeśli dalej tak się będzie działo to zrobimy akcję protestacyjną pod szpitalem. Pracownicy są przygotowani, prezes stwierdził, że też jest przygotowany – mówi Wiesław Kałuski, przewodniczący zakładowej „Solidarności” w szpitalu wojewódzkim. – Załoga jest bardzo zbulwersowana tym co dzieje się w placówce. Wyprowadzanie usług na zewnątrz, a co za tym idzie ciągły strach o miejsca pracy i opłaty za parkowanie na terenie szpitala to działania, z którymi się nie zgadzamy – dodaje.

Kałuski podkreśla, że w szpitalu pracują też osoby zarabiające 1 200 – 1 300 zł na rękę i ich nie stać na ponoszenie kolejnych dodatkowych kosztów. Przy dalszym wyprowadzaniu pieniędzy na zewnątrz i kolejnych zwolnieniach Kałuski zapowiada akcję protestacyjną.

6 komentarzy

 1. ... dodano 8 lat temu

  Stacja Dializ, parking, Patomorfologia… Zarząd oddaje kolejną komórkę na zewnątrz. Co będzie następne? Ciekawe czy Prezes nie ma znajomych w firmach które wygrywają przetargi…

 2. Mamba dodano 8 lat temu

  A nie buntują się,że dostają ekwiwalent za wczasy pod gruszą,pożyczki na 1 %,pożyczki bezwrotne.Srednia płaca jest wysoka pracowników .Przecież Prezes poinformował nas na naradzie jakie grupy ile zarabiają.Szczęki nam opadły. A ile osób bedzie na tej akcji protestacyjnej i kto ???

  • y. dodano 8 lat temu

   Bo to jest tak jak wszędzie. Na naradzie podano średnie płace. Tylko że pani z okienka zarabia 1300, a koleżanka z biura, która zna prezesa zarabia 4000 zł i.. średnia zawyżona. Nie wspomnę już o lekarzach, bo podobno jak na te cyfry się popatrzy to głowa boli.

 3. rej.med. dodano 8 lat temu

  Do mamby , widac ze jestes z grupy prezesa i masz sie dobrze , ale i wam sie dobierzemy do d*** , juz niedlugo.

 4. Pracownik dodano 8 lat temu

  DO MAMBY . Pracownikom też szczęki opadadły jak się dowiedzieli ile zarabiają. Bo kwoty, które podaje Prezes są znacznie bardziej kolorowe od rzeczywistości.

 5. WDR dodano 8 lat temu

  "Kałuski podkreśla, że w szpitalu pracują też osoby zarabiające 1 200 – 1 300 zł na rękę i ich nie stać na ponoszenie kolejnych dodatkowych kosztów."
  Nie stać na 30 zł miesięcznie na parking, ale na samochód i paliwko już tak? Dobre.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?