SPIN

Pracowity wrzesień harcerskich ratowników

Beata Głozak poniedziałek, 30 września 2013, 23:37 Społeczeństwo

Wrzesień, większości z nas, kojarzy się z ostatnimi ciepłymi dniami i  szansą na chwile relaksu w promieniach słońcach. Druhnom i druhom z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Siedlce wrzesień jednak kojarzy się z okresem wytężonej pracy.

W dniu 14 września, w trakcie gry miejskiej zorganizowali szkolenie ze stosowania defibrylatora zewnętrznego dla 200 uczestników zlotu Hufca ZHP „Podlasie” im. H. Sienkiewicza w Siedlcach.

Tydzień później, w niedzielę 22 września harcerscy ratownicy prowadzili zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy przed medycznej w trakcie obywających się Targów Miodu. W tym samym czasie grupa instruktorów klubu uczestniczyła w zabezpieczeniu medycznym uroczystości 100 lecia Katedry Siedleckiej.

Ostatnia niedziela września również była niezwykle pracowita dla siedleckich ratowników, gdyż brali oni udział w zabezpieczeniu medycznym 38 Maratonu Warszawskiego. Należy podkreślić, iż członkami klubu HKR Siedlce są harcerze i instruktorzy Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach.

pwd. Andrzej Ryś

Komentarze (1)

  1. okm dodano 8 lat temu

    Potwierdzam, że byli bo nawet Ich pozdrawiałem biegnąc. Stali przy aucie na siedleckich numerach gdzies na KEN chyba albo z Ursynowa jak się biegło 🙂
    Dziękujemy!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?