SPIN

Właściciele „hybryd” na razie bez ulg

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 września 2013, 23:50 Aktualnie

Właściciele aut z napędem hybrydowym nie będą traktowani ulgowo i na razie będą płacić za postój swoich samochodów w Strefie Płatnego Parkowania jak inni. Mimo że projekt odpowiedniej uchwały w tej sprawie został przygotowany nie znalazł się w porządku obrad dzisiejszej sesji.

„Napęd hybrydowy łączy w sobie silnik spalinowy i elektryczny. Samochody charakteryzuje – oszczędność paliwa, a co za tym idzie mniejsza emisja spalin i maksymalne wykorzystanie możliwości silnika elektrycznego. W chwili obecnej kilka miast w Polsce wprowadziło już zapis zwalniający hybrydy z opłat parkingowych” – brzmiał fragment uzasadnienia do projektu uchwały.

4 komentarze

 1. xyz dodano 10 lat temu

  Obawiam się, że ten przepis w Siedlcach by dużo nie dał – wydaje mi się, że u nas takich samochodów nie ma za dużo, o ile w ogóle.

 2. siedlce dodano 10 lat temu

  Maksymalne wykorzystanie możliwości silnika elektrycznego? OJ! Już władza wykorzystała turbiny, które leża i rdzewieją, a miały wytwarzać energię elektryczną.

 3. Leon dodano 10 lat temu

  Proponuje aby podnieść opłatę za parkowanie dla samochodów "terenowych"

 4. siedlczanin * dodano 10 lat temu

  hybryda benzyniak czy diesel jak parkuje i tak nie emituje spalin co najwyzej zwolnić hybrydy z opłat przy rejestracji by zachęcić ludzi

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?