SPIN

Studenci UPH zainaugurują rok akademicki

Aneta Borkowska wtorek, 1 października 2013, 10:55 Aktualnie

Dzisiaj studenci siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego rozpoczną uroczyście rok akademicki. Mimo panującego niżu demograficznego uczelnia zgromadziła komplet żaków.

– Będziemy mieć w tym roku około 9 tysięcy studentów i jest to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę to jaki kryzys przeżywają uczelnie wyższe – mówi Adam Bobryk, rzecznik prasowy UPH. –  Liczba studentów zbliżona jest do roku ubiegłego, więc nie jest źle – dodaje.

Aby uczelnia była bardziej atrakcyjna dla uczniów wprowadzono małe zmiany, które jak mówi rzecznik, były decyzją trafioną.

– Mamy nowy kierunek i jest to Menadżer Produkcji i Przetwórstwa Mięsa oraz wprowadziliśmy II stopień anglistyki – tłumaczy Bobryk. – Oczywiście są kierunki, które budzą mniejsze zainteresowania niż wcześniej, ale są też takie, które okazały się bardzo dużym hitem jak specjalność Służby Policyjne na Bezpieczeństwie Narodowym.
 

Komentarze (1)

  1. qwerty dodano 8 lat temu

    Komplet? Plotki głoszą, że historia nie wystartowała drugi rok z rzędu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?