SPIN

Lepsze warunki dla policjantów

Aneta Borkowska czwartek, 3 października 2013, 13:59 Siedlce

Siedleccy policjanci wkrótce zwiększą komfort swojej pracy. Od dwóch tygodni trwa bowiem remont jednego z budynków komendy miejskiej przy ul. Starowiejskiej.

– Kompleksowemu remontowi poddawany jest właśnie budynek B – tłumaczy Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP Siedlce. – Potrwa on do połowy grudnia. Robimy wszystko, by każde pomieszczenie było odpowiednio przystosowane do pracy, czasem trzeba coś wyburzyć, czasem dobudować. I oczywiście wszystko będzie odświeżone, położone nowe tynki, nowe farby – dodaje.

W tym miejscu tak jak dotychczas mieścić się będą: wydział dochodzeniowo-śledczy, wydział do walki z przestępczością gospodarczą i wydział kryminalny oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jak podkreśla rzecznik remont to nie tylko lepsze warunki dla mundurowych.

– Bardziej komfortowo będą mogli poczuć się nasi interesanci – mówi Długosz. – Będą mogli w oddzielnych pokojach spokojnie porozmawiać z funkcjonariuszem. I co bardzo ważne, nie będą narażeni na bezpośredni kontakt z zatrzymanymi – dodaje.

Mimo trwającego remontu praca w komendzie przebiega bez zakłóceń. Wartość prac jakie trzeba wykonać opiewała na milion złotych. Pieniądze pochodzą w zdecydowanej większości z kasy miasta.

 

7 komentarzy

 1. czytelnik dodano 8 lat temu

  znaczy sie, bedziemy mieli wyremontowana policyjna katownie tak aby przesluchiwany mogl czuc sie komfortowo. ciekawe czy sciany wyciszyli?

  • sepp dodano 8 lat temu

   Głupi jesteś, czytelnik, oj głupi. Bo gdyby nie było policji, to pewnie już dawno straciłbyś dziewictwo, czy tego chcesz, czy nie chcesz. Ale komu ja to pisze… i tak nie zrozumie.

 2. :) dodano 8 lat temu

  (…) Pieniądze pochodzą w zdecydowanej większości z kasy miasta.(…)

  A co miasto ma z tego?
  policjantów na ulicach brak…
  jak jadą radiowozem to patrzą w innym kierunku…
  parkowanie samochodów? dowolność panuje, nie przepisy…
  pijaczki obsiadają ławki, że strach po nich usiąść… bodajże któryś radny kiedyś o tym mówił na sesji

  ŻENADA… Panie władzo…

 3. Magda dodano 8 lat temu

  Przestańcie krytykować, gdy nie ma powodów do tego. Chyba dobrze, że Miasto i Policja dbają o to, by zajmowane przez publiczne instytucje budynki nie były ruiną.

  • :) dodano 8 lat temu

   nie rozśmieszaj…

 4. on dodano 8 lat temu

  nowe oblicze Guantanamo…

  • bankier dodano 8 lat temu

   wolę Guantanamo od Mogadiszu…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?