SPIN

POLICJA: Oszukał, że go napadli i okradli

Aneta Borkowska czwartek, 3 października 2013, 12:46 Aktualnie

Za przestępstwa składania fałszywych zeznań oraz powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie odpowie w najbliższym czasie 28 – letni siedlczanin.

1 października siedlecka komenda została powiadomiona przez 28-latka, że w godzinach porannych na ul. Sienkiewicza został on zaatakowany przez 3 nieznanych mu mężczyzn, którzy po pobiciu skradli mu telefon komórkowy. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przystąpili do wyjaśnienia okoliczności sprawy.

W trakcie podjętych przez nich czynności zaczęły pojawiać sie pierwsze wątpliwości co do wiarygodności przebiegu wydarzeń opisanych przez zgłaszającego. Po pewnym czasie policjanci jednoznacznie potwierdzili, że cała historia została wymyślona przez zgłaszającego, czyli że nie został przez nikogo napadnięty, a telefon sprzedał sam w jednym z siedleckich komisów. Całą historię wymyślił na potrzeby rozwiązania umowy z operatorem sieci komórkowej, w której zakupił aparat.

W związku z tym 28 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. W najbliższym czasie odpowie on za przestępstwo powiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. y. dodano 8 lat temu

    No to chłopak przedobrzył…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?