SPIN

OCZAMI KOBIET: Frances Ha

Aneta Borkowska piątek, 4 października 2013, 07:43 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Czarno-białe zdjęcia, charakterystyczna muzyka, podział na rozdziały i luźna, spontaniczna konstrukcja przywodzą na myśl pamiętne dokonania najważniejszych reżyserów z Francji lat 60. Twórcy filmu nie interesują romantyczne przygody tytułowej Frances przez co udowadnia nam, że nie każdy film musi opowiadać o miłości. Ten jest o przyjaźni i dojrzewaniu. (Jakub Popielecki, filmweb)

W środę (9 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to komedia „Frances Ha”.

Frances (Greta Gerwig okrzyknięta „Woodym Allenem” w spódnicy) to 27-letnia tancerka, z trudem utrzymująca się z robienia tego, co lubi. Niepoprawna optymistka, która głównie spędza swój czas z najlepszą przyjaciółką i współlokatorką Sophie. Niespodziewanie jednak Sophie postanawia się wyprowadzić, co stawia Frances w emocjonalnie i finansowo trudnym położeniu.

Frances Ha

reżyseria: Noah Baumbach,
scenariusz: Greta Gerwig, Noah Baumbach,
aktorzy: Greta Gerwig, Adam Driver, Grace Gummer,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 86 minut
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, RottenTomatoes, oficjalna strona, zwiastun

źródło: NoveKino Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?