SPIN

Czytanie nie boli… Rekord pobity (foto + mp3)

Beata Głozak sobota, 5 października 2013, 22:13 Siedlce

Nie był ważny wiek, zawód czy płeć, liczyła się chęć wzięcia udziału w czymś fajnym. Tuż przed południem siedlczanie spróbowali pobić rekord w jednoczesnym czytaniu książek. Próbowali z takim zawzięciem, że tego dokonali.

Bicie rekordu zaczęło się równo o godz. 11.40 i potrwało 5 minut. Na placu przed fontanną zgromadziło się niemal 600 osób. Rejestracja uczestników zaczęła się o godz. 11, ale niektórzy czekali na nią już kilkadziesiąt minut wcześniej. Chętnych do publicznego czytania było tak wielu, że organizatorzy musieli dostawić kolejne stoliki.

Impreza została zorganizowana w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur”, którego inicjatorką jest siedlecka dziennikarka i pisarka Mariola Zaczyńska.

Tak walczyliśmy o wynik (posłuchaj)

Siedlczanie biją rekord w jednoczesnym czytaniu

 

4 komentarze

 1. dlaczego nikt nie komentuje? dodano 8 lat temu

  …………………

 2. edyta dodano 8 lat temu

  Akcja pokazała, że są jeszcze ludzie, którzy kochają czytać…podobno jest nas coraz mniej…brawo!

 3. Stach dodano 8 lat temu

  Dokładnie około 600 osób w tym mieście.

 4. Jaki rekord? dodano 8 lat temu

  A może napisalibyście co to za rekord, jaka organizacja za tym stoi, jaki był dotychczasowy. Takie newsy bez podania kontekstu są nic nie warte, apeluję o rzetelne dziennikarstwo!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?