Siedlczanie zdobywają 3 punkty i awansują w tabeli

Beata Głozak sobota, 5 października 2013, 22:44 Sport

Siedlecka Pogoń wygrała dzisiejsze spotkanie pokonując na własnej murawie Legionovię Legionowo 4:2. Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył Adam Czerkas, a po jednej Adrian Dziubiński i Bartosz Tarachulski.

Pierwsze minuty spotkania należały bez wątpienia do gości z Legionovii. Siedlczanie jak w poprzednich meczach tak i teraz potrzebowali dłuższej rozgrzewki i niestety stracili gola. Stało się to w 14 minucie za sprawą Jakuba Bojasa. Wyrównanie przyszło zaledwie 3 minuty później. Po faulu w polu karnym na Adrianie Dziubińskim rzut wykorzystał Adam Czerkas. Niestety remisem siedlczanie także długo się nie cieszyli. W 19 minucie Legionovia znowu za sprawą Bojasa wyszła na prowadzenie i utrzymała wynik aż do 36 minuty kiedy to faulowany wcześniej Dziubiński po podaniu Czerkasa umieścił piłkę w bramce gości. Na remisie się nie skończyło. Na 6 minut przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę po raz ostatni w tym meczu bramkę zdobył  Adam Czerkas, tym razem po podaniu Huberta Tomalskiego.

Druga połowa spotkania zdecydowanie lepsza w wykonaniu siedlczan. Legionovia starała się nadrobić stratę, ale bezskutecznie. W zasadzie niemożliwe stało się to od 66 minuty, kiedy ostatniego gola dla Pogoni zdobył Bartosz Tarachulski. Grający drugi trener zaledwie 4 minuty wcześniej zmienił Krystiana Wójcika.

– Jest mi bardzo miło powiedzieć, że w końcu zdobyliśmy trzy punkty. Nie było łatwo – zaczął szkoleniowiec Pogoni Daniel Purzycki. – Pierwsze minuty w naszym wykonaniu były na pewno nerwowe.

Daniel Purzycki, trener PogoniDaniel Purzycki komentuje mecz z Legionovią (posłuchaj)

Daniel Purzycki komentuje mecz z Legionovią

Marek Papszun, trener Legionovii pogratulował Siedlcom zwycięstwa, ale podkreślił, że jego zespół wcale nie musiał przegrać tego spotkania. – Poza tym, że wiemy, że mamy problemy z koncentracją i łatwo tracimy bramki to tu jeszcze sędzia się nie popisał – stwierdził.

Marek Papszun, trener Legionovii komentuje spotkanie (posłuchaj)

Marek Papszun, trener Legionovii po meczu

Dzisiejszym spotkaniem MKP awansował na 2 miejsce w tabeli grupy wschodniej. W najbliższą sobotę piłkarze na wyjeździe zagrają z Olimpią Zambrów. Zmagania siedlczan na żywo z trybun śledziło 1033 kibiców.