SPIN

Stypendia dla 400 najzdolniejszych uczniów rozdane (foto + mp3)

Aneta Borkowska wtorek, 8 października 2013, 11:56 Siedlce

Tańczą, śpiewają, grają na instrumentach, uprawiają sport, biorą udział w olimpiadach naukowych, a wszystko to robią w ramach dodatkowych zajęć. Dzisiaj w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury prawie 400 uczniów siedleckich szkół odebrało z rak prezydenta Siedlec stypendia za wyniki w nauce.

– Czasami trzeba się uczuć po nocach, jest mało czasu, ale dajemy radę – powiedzieli nam uczniowie z PG nr 4 w Siedlcach pytani jak godzą naukę i hobby z czasem dla znajomych. – Jaki jest na to sposób? Dobra, przemyślana organizacja – przyznały dziewczyny z „Jedynki” podkreślając, że warto jest poświęcić swój czas i trochę więcej popracować.

Grupa uczniów z PG nr 4 w Siedlcach zdradza nam jak wygląda życie stypendysty (posłuchaj)

Stypendyści z PG nr 4

– Dla młodzieży i dla nas, władz samorządowych, jest jedno z najprzyjemniejszych spotkań w ciągu roku, bo jest to docenienie wysiłków nauczycieli, rodziców – powiedział prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Podkreślił jednocześnie, że nagrody, także i to stypendium samo nie przyjdzie do nikogo. – Żeby być dobrym uczniem nie wystarczy mieć zdolności. Trzeba też pracować – stwierdził.

Posłuchaj przemówienia prezydenta Siedlec

Wojciech Kudelski o stypendystach

Stypendia mają postać nagród finansowych i wspierają uczniów zdolnych z osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub rekreacyjno – sportowymi na szczeblu regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Są przyznawane raz w semestrze, na wniosek dyrektora szkoły, za pisemną zgodą rodziców. Ich wysokość wynosi 500 lub 300 zł. Za osiągnięcia w drugim semestrze minionego roku szkolnego do magistratu wpłynęło 402 wniosków. Stypendium Prezydenta Miasta uhonorowano łącznie 392 uczniów.

Lista stypendystów (kliknij, aby otworzyć)

15 komentarzy

 1. bb dodano 10 lat temu

  prezydent nie daje swoich pieniędzy tylko nasze, podatnikow. Gdzie mozna znaleźć nazwiska tych wyrożnionych, ze wskazaniem za co zostali nagrodzeni. Może dowiemy sie, czy tylko talenty byly brane pod uwagę, czy nie miało znaczenia kim sa rodzice itp.
  Lista stypendystów powinna byc jawna.

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Lista jest jawna i niedługo pojawią się nazwiska wszystkich nagrodzonych uczniów.

   • skąd Prezydent wie dodano 10 lat temu

    że to są Ci zdolni, przecież minął dopiero miesiąc i kilka dni. Na liście nie widzę LO Żółkiewski (niegodni lub jeszcze nie wiedzą kto zdolny).)

    • głos rozsądku dodano 10 lat temu

     Stypendia przyznawane są za wyniki w nauce w roku szkolnym poprzedzającym wręczenie stypendium.

     • zdolni dodano 10 lat temu

      Więc zdolni z ostatnich klas nie dostają stypendiów!

  • Mama zdolnego ucznia dodano 10 lat temu

   Oczywiscie najlepiej siedzieć i krytykować nie znając zasad przyznawania stypendium.
   Aby je dostać trzeba mieć zaświadczenie ze szkoły o średniej powyżej 4,8 i wzorowym zachowaniu. Moje dziecko zdobyło stypendium ponieważ oprócz średniej powyżej 5,0 w drugim półroczu, tańczy w zespole Luz z którym zdobywa mistrzostwa Polski i świata. Dzieci ciężko pracują na swój sukces. Nie siedzą godzinami przed komputerem lub telewizorem lecz swój wolny czas spędzają na codziennych treningach lub na nauce.
   Zostali wyróznieni za swoją ciężką pracę a nie za to kim są ich rodzice. I na przyszłość jeśli się coś komentuje to proszę się wcześniej zastanowić nad tym co się chce napisać.

 2. aa dodano 10 lat temu

  A czy jest gdzieś lista osób, które zdobyły stypendium 2 stopnia?

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Chodziło mi o pierwszoklasistów, nie dostają bo nie ma ………………………..

   • Okruszek dodano 10 lat temu

    na stronie UM

  • Obserwator dodano 10 lat temu

   Na stronie BIP Urzędu Miasta Siedlce w zakładce Zarządzenia jest opublikowane Zarządzenie Prezydenta Miasta Siedlce, a w załącznikach są zamieszczone listy stypendystów, m.in. 2 stopnia.

 3. bankier dodano 10 lat temu

  na liście jest 144 osoby, a reszta do 392?

  • Ana dodano 10 lat temu

   Stypendia II stopnia wręczane są w szkołach.

 4. Okruszek dodano 10 lat temu

  Pierwszoklasiści też dostają, jako absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych… tak było np. z uczennicami z Królówki, których nie było na wręczeniu, bo są już studentkami

 5. siedlczanka dodano 10 lat temu

  A lista stypendystów II stopnia nie jest dostępna?

 6. zxcv123 dodano 10 lat temu

  ale o czym ta mowa… ??
  prace dla tych ludzi teraz potrzebna…
  stypendium jest i za chwile go nie ma
  i co dalej ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?