SPIN

Remont „Żółkiewskiego” – reaktywacja, czyli kto kogo oszukał?

Beata Głozak środa, 9 października 2013, 22:13 Siedlce

„Czujemy się oszukani, gdyż przez wiele lat Władze Miasta zapewniały publicznie, że znajdą się pieniądze na remont budynku szkoły przy ul. Konarskiego 1” – piszą w liście do radnych uczniowie, nauczyciele i absolwenci „Żółkiewskiego”. 

Kiedy prezydent Siedlec w 2011 roku publicznie obiecał remont szkoły w ciągu trzech lat i wydał na niego pozwolenie wszyscy myśleli, że już będzie „z górki”. Rok później plany uległy zmianie. Planowany remont podzielono na 2 etapy. Potrzebne było kolejne pozwolenie. Pierwsza łopata miała być wbita w tym roku.

Nieoficjalnie mówiono, że IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego nie ma żadnych szans na rewitalizację.

Wersje prezydenta

Równolegle z zapewnieniami o remoncie budynku przy ul. Konarskiego 1 zaczęto mówić o przeniesieniu szkoły do nowo odremontowanego budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Z czasem o remoncie starego budynku mówić przestano, a prezydent w publicznych wypowiedziach skupiał się tylko na „przejęciu” budynku „koledżu”. Nowoczesny obiekt przy ul. Asłanowicza 2, który jest własnością samorządu Mazowsza wydał się miastu bardzo atrakcyjny. Prezydent zaczął zabiegać o jego pozyskanie.

Zwróciłem się do marszałka Struzika z prośbą o przekazanie nam tego budynku po Kolegium Językowym. Dotarło do mnie, że marszałek postawił warunek, że jeśli przejmiemy nauczycieli, którzy tam pracują to mamy na to szansę. Zadeklarowaliśmy, że tak. Szkoła ćwiczeń dla uniwersytetu a samorząd zagospodaruje tych nauczycieli. I takie pismo wysłaliśmy do marszałka. Robimy wszystko, żeby tego budynku nie stracić. Z marszu moglibyśmy przenieść „Żółkiewskiego” tutaj.

Takie słowa padły z ust prezydenta podczas wrześniowej konferencji prasowej. Ciężko było je skomentować rzeczniczce marszałka Marcie Milewskiej, bo „przejąć” kolegia mogą tylko uczelnie wyższe.

Wersja marszałka

– Wobec zapisów ustawy prawo o szkolnictwie wyższym, w przypadku włączenia kolegium do uczelni, ta musi przejąć słuchaczy i pracowników. Taki warunek był postawiony wszystkim uczelniom wyższym starającym się o włączenie kolegiów mazowieckich w swoje struktury. Samorząd miasta nie prowadzi szkoły wyższej, więc nie będzie przejmował pracowników zatrudnionych obecnie w zakładach kształcenia nauczycieli – czytamy w odpowiedzi Milewskiej. – Nie ma podstaw prawnych do przekazania NKJO innemu samorządowi – informuje dalej rzeczniczka. Milewska dodaje, że są plany na wykorzystanie obiektów „koledżu”. – Budynki Samorząd Województwa Mazowieckiego zamierza wykorzystać do własnych celów oświatowych, o czym Pan Prezydent był wielokrotnie informowany.

Jaka będzie przyszłość szkoły? Kiedy poznamy rzeczywiste szanse na remont budynku przy ul. Konarskiego 1? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że ci, którym przyszłość „Żółkiewskiego” nie jest obca zaczynają tracić cierpliwość.

List z „Żółkiewskiego”

We wrześniu do części radnych wpłynął od nich list. Proszą w nim o „niezwłoczne podjęcie decyzji w sprawie remontu budynku szkoły przy ul. Konarskiego 1.” Przypominają, że obecna lokalizacja w obiektach uczelni „miała być tylko na 2 lata, a rozpoczął się już czwarty rok”. Wskazują też na niedogodności z jakimi codziennie walczą. „Brak powietrza w małych przepełnionych salach (wysokość pomieszczeń 2,80 m), bardzo wąskie korytarze, hałas od strony ruchliwej ulicy, fetor z okolicznych zakładów przetwórczych są niezwykle uciążliwe. Społeczność szkolna została także pozbawiona możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym i naukowym miasta – z powodu odległości jest to prawie niemożliwe” – wyliczają. Autorzy listu, a jest ich około 50, czują się oszukani. „Przez wiele lat Władze Miasta zapewniały publicznie, że znajdą się pieniądze na remont budynku szkoły przy ul. Konarskiego 1.”

Adres nieważny

Dyrektor IV LO Jacek Jagiełło, którego nazwisko nie widnieje pod tekstem listu przyznaje, że  sytuacja nie jest łatwa. Pobyt na ul. Sokołowskiej miał być tymczasowy, a ciągnie się latami.

– Jako jedyna szkoła nie zostaliśmy odremontowani, nie posiadamy własnej bazy sportowej i dydaktycznej. Budynek, który wynajmujemy nie jest przystosowany do nauki. Jako przejściowy spełnił swoją rolę, ale na dłuższy czas nie nadaje się – mówi Jagiełło. Dyrektor ma jednak nadzieję. – Wiem, że władze miasta prowadzą rozmowy z samorządem województwa – twierdzi i przypomina, że w przyszłym roku szkoła będzie obchodziła 170-lecie istnienia. – Przeprowadzka byłaby prezentem, bo liceum zasługuje na remont i zasługuje na powrót w swoje macierzyste miejsce. Bez znaczenia czy będzie to Konarskiego 1 czy Asłanowicza 2, bo przed laty ta część także należała do „Żółkiewskiego”.

54 komentarze

 1. efaster dodano 9 lat temu

  no i niech ktoś mi powie, że obecny prezydent jest dobrym gospodarzem miasta, to zacznę się śmiać, ta śmiać, będę rechotał pod niebiosa …

  właśnie mamy przykład jak przyjezdne słoiki z pod Sokołowa Podl. (dokładnie Rozbity Kamień) robią z naszego miasta gnój. Miasto zadłużone (bajki o prefinasowaniu z UE do mnie wogle nie trafiają) ale na pomnik "wielkiego" Prezydenta co samolot pod Smoleńskiem rozbił są. O kolesiostwie i upolitycznieniu samorządu nawet nie wspominam, bo w UM już pewnie sprzątaczka ma legitymację partyjną pis-u.

  A gmach liceum przy Konarskiego 1 nie długo rozpadnie się ze starości …

  A może by tak zmienić patrona na Lecha Kaczyńskiego albo ofiar zamachu Smoleńskiego o wtedy pieniądze na remont znajdą się natychmiast ….

  PS.
  Kiedy referendum ws. odwołania Wojciecha Kudelskiego ze stanowiska ??

  • erwin dodano 9 lat temu

   Miasto dokłada do edukacji 30mln rocznie, chociaż ta powinna być w 100% finansowana przez państwo. Może czas na odważne decyzje, tj. likwidacja jednego z liceów (specjalnie nie piszę jakiego), ulokowanie nauczycieli tam pracujących po różnych miejscach w siedleckiej oświacie (w miarę możliwości), z uczniami nie będzie najmniejszego problemu, więc nawet nie wspominam, a budynek oddać we władania Żółkiewskiego. Ot realna propozycja.

   • erwin dodano 9 lat temu

    Dodam tylko, że Hanka się nie patyczkuje w stolicy. Kilkanaście szkół w ostatnim czasie zostało pozamykanych, nauczyciele bye-bye, a kasa się zgadza.

    • Darwin dodano 9 lat temu

     Akurat złe wzory z Hanki w tym przypadku bierzesz. Ale intencję zrozumieliśmy 🙂

    • kkk dodano 9 lat temu

     ta jasne ulokuj nauczycieli w innych szkołach – jestes w stanie dac 3 nauczycielom np geografii etat w jednej szkole? poprostu ludzie pojda na bruk i co im wtedy poradzisz? pozatym teraz idze niz demografuiczny, skonczy sie niż i myślisz ze dla twoich dzieci specjalnie szkoły bedą otwierac?

  • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

   Kiedy poszedłem do Żółkiewskiego, już na następny rok miał być przeniesiony (na Romanówkę do budynku SP nr 8 i PG nr 4), gdyż miał się niby odbyć remont. Skończyło się tym, że maturę pisałem w starych murach – ale obietnice o przenosinach i remoncie padały co roku 🙂

   @efaster: tutaj nie tylko prezydent gra rolę – on jest najważniejszy przy obsadzaniu stanowisk. Rada Miasta ma w tej kwestii więcej do powiedzenia, a wybory już za rok. Widocznie na młodych osobach im nie zależy, wszak większość z nich w tej kadencji jeszcze nie zagłosuje. "A po nas choćby potop".

 2. Wyborcy dodano 9 lat temu

  Wyborcy pamiętają co Prezydent obiecywał na początku ubiegłego roku szkolnego w LO Żółkiewskiego.
  Wyborcy pamiętają o słynnej akcji przeprojektowania o której mówiło się pół roku.
  Wyborcy pamiętają komu miasto chciało przekazać budynek LO.
  Wyborcy pamiętają o uszczęśliwianiu PKS Siedlce "Centrum Przesiadkowym" "Ratuszu", Basenach nad zalewem", "Turbinach w Pec" i o Stadionie sprzedanym z póatnością za niego na 20 lat.

 3. Właśnie dodano 9 lat temu

  W Krakowie przez te dwa lata zlikwidowano koło setki ( czytaj setki szkół ) bo jest NIŻ DEMOGAFICZNY i kryzys.Ale Siedlce takie bogate ,że wszystko musi zostać po staremu ,nawet jak nie ma na to kasy bo efaserowi tak sie podoba.? .śmieszne te połajania twoje efaser ,ciągłe wypowiadanie się z miną "znawcy i autorytetu" w każdym temacie .A tak na prawdę widać u ciebie zero wiedzy. I bez znajomości tematu chcesz zawsze wyrkować opinie i sądy o wszystkim. Kto się zna na wszystkim to znaczy ,że się nie zna na niczym Prawda stara jak świat.. Efaser te Twoje połajania prezydenta i obecnej władzy to takie krzyczenie i wymachiwanie -(patrz laseczką )-szbelką starego dziadka z ławeczki dla emerytów ,co to gdzieś coś usłyszał piąte przez dziesate w tv ,bo głuchy , Dziadzio taki coś gdzies komuś chce się przypodobać i mini manifestacje w sadzie z jabłkami robi. żal…

  • Darwin dodano 9 lat temu

   Efaster Efasterem, ja, moi znajomi a nawet ich znajomi mamy podobne oceny "sukcesów" Kudelskiego, co Efaster (w każdym razie zbliżone). A o "starym dziadku z ławeczki dla emerytów" to lepiej kolego nie pisz. Nie pomagasz tym swojemu prezydentowi.

  • efaster dodano 9 lat temu

   sorry mistrzu ale do emerytury mam jeszcze od cholery czasu, a obecnego prezydenta dokładnie obserwuje od początków jego prezydentury, ba sam na niego zagłosowałem w II turze przed pierwszą kadencją miałem wybór 3 kadencja Symanowicza czy ktoś "nowy" wybrałem Kudelskiego, ile I kadencja była w miarę, o tyle II to kompletna porażka i upartyjnienie samorządu, o sprzedaniu się STS-u nawet nie wspominam, w zeszłej kadencji byli w opozycji później nawet Głowacki sądził się w trybie wyborczym z Sochacką, a teraz rączka w rączkę, o nowym przewodniczącym to już nawet się nie wypowiadam bo kolejny czołobitny kapciowy Kudelskiego, u Karasia […] mnie ta uniżoność i wszędzie za nim przecinał wstęgi (nawet ul. Kaczyńskiego z Jarkiem) ale to co robi STS w stosunku do pis-u to jest nic innego jak […] się do imentu, no tak się sprzedać bez jakiejkolwiek godności, czekam aż ich pis wciągnie a przystawki typu LPR czy Samoobrona za czasów rządów pis-u krajem. A HGW w Wa-Wie ludzie wy sobie nie zdajecie sprawy ile tam się buduje ba sama II linia metra to koszty 5 rocznych budżetów m. Siedlce, a u nas ul. Piaskowa i cisza ….. Stadion z jedną trybuną bez oświetlenia w Wawie stadion Legi (32 tys. miejsc oświetlony) czy Narodowy (na 55 tys. miejsc, z zasuwanym dachem), nawet stadion Polonii na Konwiktorskiej ma oświetlenie, ba Pruszków, ostatnio Mielec czy Suwałki albo Puławy mają nowe oświetlone stadiony, ba niedługo Lublin będzie miał piękny nowoczesny stadion na 15 tys. miejsc a u nas dalej Kudki będzie się chwalił jedną trybunką na niespełna 3 tys. miejsc. I to ma być dobry prezydent ?? Chyba tylko dla takich prostych ludzi z pis-u co się wychowywali w pod siedleckich miasteczkach i wsiach … a basen szkoda, że władze nie przyznają się publicznie, że koszt budowy Zambet + Skanska wyjdzie drożej niż wybranie w pierwszej fazie lepszego wykonawcy niż firma z Pułtuska, a opóźnieniu czasowym nawet nie wspomnę, no ale w grudniu będzie "biba" i otrąbianie sukcesu naszej władzy. I tak to nami rządzą a wy ich jeszcze bronicie, a jak na razie to Wojtek ma już wiek emerytalny nie ja, więc o co kaman, mi do emerytury brakuje jakieś 40 lat

   pozdrawiam wszystkich zwolenników pis-u …..

   środkowym palcem uniesionym w górę :-))

   • jak ty mało wiesz o ludziach dodano 9 lat temu

    .Nie jestem z Pis ani z Po ani z lewicy ani prawicy .Jestem z Siedlec od kilku pokoleń a ty masz klapki na oczach i tylko widzisz swój środkowy palec ,który ci wskazuje ,że jak ktoś nie za PO to musi być z PIS. Piszesz .bzdury W tym mieście .jest kilkanaście tysięcy mieszkańców którzy nie są an tu ani tu, ani nigdzie nie chcą w takie bagno wchodzić. Dlaczego ? bo w jednym jak i drugim są dekownicy i niemoty które swoje zawody wykonują miernie albo wcale ,ale gdzieś dorobić muszą do życia i to "na boku " to jest ich "praca " w radzie miasta albo w urzędzie. .Bo żeby zostać jakimkolwiek fachowcem w Polsce np lekarzem,prawnikiem ,sprzedawcą, krawcem trzeba się długo uczyć,mieć talent .. a żeby w tym kraju zostać politykiem jest potrzebny tylko tupet i parcie na szkło na władzę, NIe są potrzebne żadne cenne i praktyczne umiejętności .Można to zrobić natychmiast i nawet kasa żadna ,bo państwo zapłaci za kampanię .A do PO to ty już nie zachęcaj bo Tusk zdyskredytował całe to ugrupowanie kolejnym okradaniem Polaków na emerytury i tym podobne .A na miejscu w Siedlcach sami zdyskredytowali się panowie i panie z PO wielokrotnie . Więc nie posądzaj każdego kto ma inne zdanie niż ty o partyjność.Jest NIŻ DEMOGRAFICZNY i normalnie powinny być zlikwidowane placówki ,które mają najniższy poziom w mieście..Ale blady strach pada na wszystkich urzędników ,bo sami nauczyciele w radzie .Inni muszą pracować uczciwie na życie każdego dnia i na politykowanie nie maja czasu jak nauczyciele. a Tusk też całą oświatę z Rostowskim oszukał łamiąc konstytucję i zwaljąc płatności za oświatę na samorządy .A jest to zagwarantowane w konstytucji i było zawsze obowiązkiem państwa

 4. ODWOŁANY dodano 9 lat temu

  Za dużo tych szkół w Siedlcach ale to się nie zmieni. Prawie polowa radnych to nauczyciele a stołki są bliższe niż interes mieszkańców.

 5. Pokora,pokory dodano 9 lat temu

  No cóż, stare mądre przysłowie mówi,że "Pierwsze przed upadkiem kroczą PYCHA i BUTA"

 6. on dodano 9 lat temu

  Jak zwykle jaśnie wspaniały, mądry, dobroduszny pełen pasji, wiecznie kwitnąca róża siedleckiego samorządu miło nam panujący prezydent Kudelski bajki prawi tylko aby zamknąć temat i żeby nikt już nie drążył. Brak kompetencji urzędników magistratu jest porażająca ale nie ma się czemu dziwić skoro każdy nabór jest ustawiony i już po liście kandydatów wiadomo kto będzie przyjęty. Liceum z pięknymi tradycjami patriotycznymi jest traktowane tak samo jak robili to zaborcy rosyjscy i późniejsze władze komunistyczne – wstyd. Ale w Siedleckim małym piekiełku to norma.

 7. PiSior dodano 9 lat temu

  Toż to klasyk PiS-u (jeszcze nie tak dawno) powiedział, że ten ciemny lud wszystko kupi. O co więc Wam chodzi? Nikt ci tyle nie obieca co Kudelski.

  • Buccaneer dodano 9 lat temu

   ehm.. polemizowałbym jeżeli chodzi o tę kwestię bo jak na razie zwycięzca w kategorii pustych obiecanek by strzyc tępe barany gra w nieco innej lidze i niezmiennie od dobrych kilku lat zajmuje stanowisko premiera 😉 Ale fakt, że sama forma działania jest właściwie wspólna dla tej "branży' niezależnie jakie barwy klubowe kto przybiera i czy działa na poziomie zarządzania krajowego czy lokalnego, wygląda to mniej więcej tak: wstawić kit – wygrać – zapomnieć – przejść do kręcenia lodów przy wykorzystaniu mechanizmów systemowych związanych z zajmowanym stanowiskiem, śmiejąc się w twarz durnemu społeczeństwu. Tylko zorganizowana społeczność, która rozliczy z obietnic i ich wykonania tych, którzy rzekomo ją reprezentują będzie mogła mieć wpływ na cokolwiek. Czas na inicjatywy oddolne jeśli ma się coś zmienić – wówczas sprawa Żółkiewskiego i wiele innych "trudnych" do rozwiązania dla obecnej władzy tematów wskoczy na inne tory…

 8. ot co.. dodano 9 lat temu

  Kudelski otoczył się słabymi ludźmi. Urzędnicy – zero kreatywności. Wiceprezydenci – bierni. To jak ma sobie leciwy Prezydent z tym wszystkim poradzić???? Czas chyba na emeryturę, tą prawdziwą.

  • Ha ha dodano 9 lat temu

   Ale w księgowości są bardzo kreatywni! 😀

   • mały ale kreatywny dodano 9 lat temu

    "Kudelski otoczył się słabymi ludźmi. Urzędnicy – zero kreatywności. Wiceprezydenci – bierni. To jak ma sobie leciwy Prezydent z tym wszystkim poradzić???? " Mylisz się trochę w tej ocenie. Urzednicy nie mają byc kreatywni, mają przestrzegać prawa a nie tworzyć je. Urzędnicy powinni być jedynie aktywni i pozwalać na kreatywność mieszkańcom czyli np Radzie Miasta. Wszystkie znaki wskazują, że w Siedl.to właśnie Prezydent hamuje kreatywność każdego iineego oprócz swojej i kilku wybranych z PISU. Ci bierni i ulegli są najwyżej oceniani przez Prezydenta.A wiceprezydenci sa bierni bo boją się aktywności boją się przeciwstawić bo polecą ze stanowiska.Zresztą jeden z nich chyba nie ma nawet własnego zdania.

    • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

     To zależy od charakteru urzędu. Radny czy wiceprezydent to też urzędnik i tutaj kreatywność jest jak najbardziej pożądana. Od urzędnika trzeba wymagać wykonywania prawa, ale nie może być to ślepe wykonywanie, na dodatek często jest tak, że urzędnik ma jakiś pomysł albo ma słuszne zastrzeżenia do jakiegoś pomysłu, ale musi siedzieć cicho w obawie o utrzymanie pracy.

 9. Rozsądek dodano 9 lat temu

  Miastu Siedlce, potrzeba jak świerzego powietrza.mądrego,rosadnego,niepowiazanego GOSPODARZA, natomiast mniej blichtu,pustych słów i gestów.Mniejmy świadomość,że idą czasy trudne ekonomicznie i trzeba dużo bezinteresownej mądrości i siły aby im podołac.

  • erwin dodano 9 lat temu

   Podaj przykład jakiegoś nazwiska. Ja nie znajduje nikogo odpowiedniego, pasującego do tej charakterystyki.

   • xyz dodano 9 lat temu

    np Marcin Pienkowski- czolowy dzialacz PO z Siedlec, startowal ostatnio do rady miasta.

    • erwin dodano 9 lat temu

     Zbyszek Kowalski spod sklepu monopolowego na Chrobrego, też mógłby zostać, startował ostatnio do rady osiedla. Abstrahując – nie żartuj sobie, kolejny "czołowy" co to go nikt nie zna. Zejdźcie ludzie na ziemie.

     • xyz dodano 9 lat temu

      Tylko Marcin Pienkowski! Jest bardzo skromny, odpowiedzialny, ma mila aparycje. Chociaz sadze, ze do Pana Zbyszka Kowalskiego spod monopolowego moze mu troche brakowac hehehehe

 10. Anonim dodano 9 lat temu

  Najwięcej radości całej wielopokoleniowej społeczności "Żółkiewszczaków" przyniosło zapewnienie Pana Prezydenta o remoncie i powrocie do historycznego budynku przy ul. Konarskiego 1. – źródło: http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=233
  Krótką pamięć ma nasz Prezydent.

 11. ekonomista dodano 9 lat temu

  Powinien byc remont Zolkiewskiego, bo to trzecie LO wedlug rankingow w Siedlcach. Poza tym ze wzgledu na ogromne zadluzenie miasta i niz demograficzny powinna nastapic likwidacja kilku szkol. Na pierwszy ogien powinna pojsc kolejowka i pg2 ze wzgledow lokalizacyjnych i ze wzgledu na poziom nauczania. Ale prezydent i jego radni nie maja jaj, zeby cos takiego zrobic, wola zadluzac miasto, bo zadluzenie i tak bedziemy splacac my a nie oni. Zreszta jak ktos wyzej zauwazyl prawie polowa radnych to nauczyciele, wiec interesy tej szkodliwej kasty zawodowej przewazaja nad dobrem miasta. Przykre ale prawdziwe! Chyba trzeba urzadzic referendum i wywiesc tego niedorajde w kolokwialnym znaczeniu na taczce.

 12. Anonim dodano 9 lat temu

  Bez wątpienia Żółkiewski powinien być już dawno wyremontowany, ponieważ zasługują na to przede wszystkim uczniowie tej szkoły. Czy miasto takie jak Siedlce nie zasługuje na 3 porządne licea? Celowo nie policzyłem tego 4 – katolickiego a to tylko dlatego że to liceum nie zasługuje aby rywalizować z tymi trzema. Dlaczego? Dlatego że tak jak dostaje subwencje miasta, a z ograniczeń limitowych (jeśli chodzi o ilość oddziałów) jest zwolnione. Więc gdzie tu podstawa do rzetelnej konkurencji. Poza tym jeśli co niektórzy chcą likwidować szkoły to niech zaczną od oddziałów licealnych w zespołach szkół a także szkół nierentownych (np. ZSP6) Żółkiewski z racji historii a także dobrej jakości kształcenia zasługuje na remont lub na budynek przy Asłanowicza 2. I

 13. bb do "ekonomisty of siedmiu boleści" dodano 9 lat temu

  odwal sie od Kolejówki i PG 2. Kolejowka własnie powraca do zawodowego kształcenia i ma przyszłość przed sobą, bardziej klarowną niz Żółkiewski, gdzie ksztalca sie następne pokolenia studentów humanistyki, ktorzy zasila rzesze bezrobotnych lub kasy w Biedronce czy Topazie.
  Natomiast PG 2 to szkoła z tradycją, ze świetną kadrą.
  Chyba chodzilęs do tych szkół i niezbyt ci szło, skoro tak na nie nastajesz. Musieli ci dobrze tam dać w ..kość.

  • zdziwiona dodano 9 lat temu

   Radzę zastanowić się nad wydawaniem takich sądów. W każdym ciągu rocznikowym jest tylko jedna klasa humanistyczna w liceach. Pozostałe to biologiczno-chemiczne, politechniczne czy geograficzno-ekonomiczne. Dają one start na dobre, konkretne kierunki studiów. Tez komentarz to ogromne uogólnienie. Czy oferta Kolejówki będzie rozwojowa to dopiero pokażą przyszłe lata.

 14. fifi dodano 9 lat temu

  do ekonomisty
  Czego się czepiasz kolejówki , która funkcjonuje całkiem dobrze.
  Może ktoś rozliczyłby budowlankę.

 15. echo dodano 9 lat temu

  Należy się szacunek sympatykom Liceum Żółkiewskiego walczącym słusznie o tę szkołę .
  Ciekawe ile miasto płaci czynszu prywatnemu właścicielowi wynajmującemu lokal zastępczy dla liceum?

  • P. dodano 9 lat temu

   nawet nie pytaj, kupe kasy 🙁

  • P. dodano 9 lat temu

   wiem ze 2 lata temu biol-chemy miały zajęcia w drugim budynku w sali gdzie mogli robić eksperymenty. 45 minut w takiej sali kosztował miasto okolo 200 zł chyba lub jakoś tak, nie pamiętam niestety dokładnie, pamiętam ze to było baaardzo dużo. tygodniowo szkoła wynajmowała 4 godziny w tej sali

 16. nom dodano 9 lat temu

  A kto wam powiedział że ZSP Nr 6 jest nierentowne? to wasze dziwne wymysły! ludzie nie znacie danych i piszecie głupoty. Najpierw to pomyślcie ile rodzin straci pracę a później wymyślajcie takie głupoty. Przyjdzie czas że dzieci będzie bardzo dużo, (za 5 lat w szkołach gimnazjalnych), i co wtedy? chcecie żeby wasze dziecko kończyło naukę o godzinie 18.00? chyba nie , a Anonim niech sam się zlikwiduje, nie tędy droga człowieku!

 17. Stach dodano 9 lat temu

  Nie zmienia to faktu, że Kudelski jest fatalnym prezydentem. Myślę, że Orzełowski byłby znacznie lepszy. Nie G, tylko ten drugi, mniejszy.

  • Ha ha ha ha!!!! dodano 9 lat temu

   Powiedz, że żartowałeś! Bo żartowałeś, prawda?

 18. zdziwiona dodano 9 lat temu

  Nie chodzi o likwidację jakiejkolwiek ze szkół. Każda tu z wymienionych ma swoje osiągnięcia i prawo do bytu na tyle na ile są zainteresowani jej ofertą. Problemem jest to że pomimo wielokrotnych publicznych obietnic władz w sprawie "Żółkiewskiego" nie robi się nic, bo drążenie przekazania koledżu jest zwykłym mydleniem oczu, co wynika z powyższego artykułu. Ile razy pan Kudelski musi usłyszeć NIE od marszałka Struzika, aby przyznać że ten pomysł już nie ma racji bytu i należy opracować inny plan dla liceum. Poza tym jest to bardzo niesprawiedliwe, że cała baza oświatowa i przedszkolna została przez miasto solidnie odremontowana i doinwestowana ( patrz: najnowsza inwestycja przy ZSP nr 3- hala sportowa – miasto daje 4mln swoich środków), "Żółkiewski" jest cały czas pomijany i zbywany pustymi obietnicami. Szkoła, która została zesłana na wygnanie, (bo po 3 latach bycia na drugim końcu miasta bez perspektyw tak to można nazwać), obroniła się pomimo wszystko cały czas mając komplet chętnych do wszystkich klas, którym niestraszne dojazdy i kiepskie warunki lokalowe. Chyba trzy lata temu w cichości ducha prezydent liczył na "naturalne" wygaśnięcie szkoły. A tu taka niespodzianka i problem dla niego.
  Podziwiam cierpliwość ludzi w "Żółkiewskim" i kibicuję w tym aby ich problem był rozpatrzony z pozytywnym rezultatem.

 19. PiSior dodano 9 lat temu

  Przecież wszyscy wiedzą, że Wojciech "Pinokio" Kudelski to złoto-mówca. PiS i PiS-bis to powtórka z rozrywki. Kudelski i Symanowicz już razem rządzili. Efektem były długi i puste szuflady. To samo pozostanie po tych nieudacznikach i tym razem. Nie no przepraszam. W jednej z tych pustych szuflad znajdzie się brednia o ratuszu.

 20. xr dodano 9 lat temu

  A tak a odnośnie tego niżu demograficznego, to jak dzieci tak mało to dlaczego w sierpniu zwiększano liczebność klas aby pomieścić gdzieś uczniów. Może zwolennicy teorii niżu zastanowią się dlaczego dzieci uczą się w klasach 32-34 osobowych i jaka jest jakość tej nauki.

 21. pismo, stracić dodano 9 lat temu

  "I takie pismo wysłaliśmy do marszałka. Robimy wszystko, żeby tego budynku nie stracić."

  Typowe działanie: wysłaliśmy pismo. I nic, czekaliśmy i się doczekaliśmy.
  Zrobiliśmy folder o Siedlcach jako "Bramie do …."
  i jakoś tych turystów nie ma.
  Wysłaliśmy ludzi do Brazylii, reklamowali Siedlce i nic. Wysłaliśmy ludzi do Paryża reklamowali Siedlce, po knajpach też i nic. Mostostal na budowach za granicą reklamował podobno Siedlce i nic. itp.

  By czegoś nie stracić trzeba to mieć. Jak można obawiać się o stratę czegoś czego się nie ma i nie miało.

  • czesław martenka dodano 9 lat temu

   Mpppm, a o tym zapominasz specjalnie czy przypadkowo? http://moksiedlce.bip.e-zeto.eu/index.php?type%3D4%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D208758%26value%255B1%255D%3Dmnu9%26value%255B2%255D%3D1

   O stracie. Można stracić szansę na pozyskanie czegoś, mimo, że czegoś się w swoim posiadaniu nie ma. Taki pewien był sens tej wypowiedzi.

 22. Buccaneer dodano 9 lat temu

  dla wesołości i otrzeźwienia dla wszystkich krótki film edukacyjny: „Szczurzy król” YouTube

  może wreszcie zrozumiecie, że to nie chodzi o kwestie personalne urzędników takich czy innych tylko zasady działania, którymi się kierują i to bez względu czy pis, po, czy inna franca – zmiany muszą zajść na o wiele głębszym poziomie społecznej świadomości, żeby potem móc liczyć na inny wynik niż to co jest do tej pory – Żółkiewski, to tylko wierzchołek góry lodowej w królestwie "Sczurzych królów"

 23. zdegustowana dodano 9 lat temu

  Nie no jaja sobie robią, na wszystko brakuje pieniędzy ale na kulturę jak zwykle jest kasa – do Japonii sobie lecą. Żal !!!!!

  • Japonia dodano 9 lat temu

   Specjalnie ich tam wysłałem. W tej chwili w Japonii przebywa moja synowa z wnuczkiem i trochę kultury z Siedlec im się przyda.
   O sensie wypowiedzi czytelnik decyduje, a była jaka była. Nie było nic o straceniu szansy tylko budynku.
   Redakcjo kto Cię upoważnił …. ?

 24. Ignacy dodano 9 lat temu

  Dzień dobry!
  Proszę mnie "oświecić', a może przypomnieć, bo pamięć już nie taka.
  Czy zarzucono już sławetny plan, w ramach transakcji wiązanej, aby dla "Żółkiewskiego" przeznaczyć budynek NKJO, a stary budynek Żółkiewskiego oddać samorządowi Mazowsza? Samorząd Mazowsza sfinansowałby remont, ale potem byłby to obiekt Muzeum Diecezjalnego?
  Pozdrawiam.
  Ignacy.

 25. Jejmość dodano 9 lat temu

  Orzełowski powinien być prezydentem, a Kudelski jego zastępcą. A drugi Orzełowski trzecim zastępcą.

 26. Była szansa na rozmowy dodano 9 lat temu

  Była szansa na rozmowy z Marszałkiem, rozmowy mogło nie być jedynie w wypadku gdy Marszałek miał szczelną 100% ochronę lub z powodu osobistych niechęci.

 27. Jegomościu... dodano 9 lat temu

  Tak, Prezydentem O, Wice Wojciech a zastępca drugi O. A i tak rządzi Tchórzewski.

 28. Lepszy.mądrzejszy dodano 9 lat temu

  Lepszym kandydatem na Prezydenta Siedlec od M Orzełowskiego na pewno jest obecny v-ce Prezydent J Głowacki

 29. Lepsiejszy.mądrszy dodano 9 lat temu

  Najlepszego i najmądrzejszego i tak namaści pan poseł.

  • ha! dodano 9 lat temu

   Panowie do dzieła! (4 ostatnie wpisy)
   Za mikrofony, na sceny, do radia.
   Jest ………, a może być jeszcze większy.

   • haha! dodano 9 lat temu

    Za aparat i do dzieła.
    Buziaczki "ha".

 30. z Siedlec dodano 9 lat temu

  Kudelski dobry jest w obietnicach, nauczył się od Jarka. Nakłamać, a ciemny lud łyknie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?