SPIN

Remis w walce o Olimpiadę

Aneta Borkowska czwartek, 10 października 2013, 18:10 Sport

Wczoraj (9 października) rozegrano mecz Kadetów w rugby podczas którego dwie ekipy z naszego miasta MKS Pogoń Siedlce oraz  MKR Siedlce zmierzyły się w meczu eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mecz był bardzo zacięty, wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i zakończył się rzadko spotykanym wynikiem w rugby, remisem 17-17.

Najlepszym zawodnikiem meczu został zawodnik Pogoni – Mateusz Siekierka, który w drugiej połowie popisał się solowa akcją, przebiegł ponad 50 metrów i mijając rywali niczym „tyczki” umieścił jajo na samym środku słupów. Mateusz rozegrał znakomite zawody i zdobył dla swojego klubu 15 pkt. Za każdym razem gdy miał piłkę w rękach siał panikę i postrach w obronie rywala zza miedzy.

Wynik ten jest niespodzianką. MKR buduje swoja ekipę od kilku lat i wielu zawodników tego klubu mimo młodego wieku ma za sobą wiele rozegranych meczów,  w Pogoni zdecydowana większość chłopaków trenuje dopiero od kilku miesięcy.

Okazją do rewanżu dla obu ekip będzie Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Awenta MKS Pogoń Siedlce, który zostanie rozegrany 20 października w Siedlcach.

MKS Pogoń Siedlce – MKR Siedlce  17-17 (5-12)
Sędzia: Andrzej Pantoł,

MKS Pogoń Siedlce
Punkty: Mateusz Siekierka 15 (3 P) , Adam Dudek 2 (pd)
Zawodnicy: J.Dąbrowski, A.Błoński, P.Trebnio, M.Dyńka, M.Siekierka, C.Galimowski, W.Mirkiewicz, A.Kupisz, P.Kulikowski, A.Dudek, D.Walewski, M.Śledziński, B.Ładniak, G.Niemierka, D.Grzegrzółka, J.Matejko, M.Kosmalski, E.Skorupka,
Trenerzy: Rafał Matusiak, Paweł Narojek,

MKR Siedlce
Punkty: Grzegorz Tomaszewski 5 (T), Jakub Powałka 5 (T), Bartłomiej Gołębiewski 5 (T), Patryk Aniszewski 2 (C),
Zawodnicy: Adam Bujalski, Arkadiusz Jurzyk, Jakub Wyrozębski, Bartłomiej Gołębiewski, Kamil Zembrzuski, Tomasz Krzyszczak, Maciej Stefaniuk – Kornel Wereda – Jakub Powałka – Grzegorz Tomaszewski, Dominik Adamczyk, Mariusz Głozak – Patryk Aniszewski oraz Alan Kaldjob.
Trenerzy: Wojciech Plichta, Paweł Kuligowski,

źródło: Rafał Matusiak, MKS Pogoń Siedlce/ na zdjęciu drużyna MKS Pogoń Siedlce

6 komentarzy

 1. czesław martenka dodano 8 lat temu

  brawo dla trenerów 🙂
  szkoda, że mogłem pojawić się na meczu, córka (odkryła ostatnio zamiłowanie do rugby) mnie namawiała, ale praca nie pozwoliła 🙁

 2. Lubelak dodano 8 lat temu

  A recenzji z tego meczu na SPIN nie ma więc zamieszczam za Budowlanymi Lublin.

  Wysokie zwycięstwo kadetów
  Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 97:0 (52:0)

  W pierwszym meczu eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadeci poszli w ślady juniorów, którzy tydzień temu pokonali Pogoń i także wygrali z rówieśnikami z Siedlec. Rozmiar ich zwycięstwa był zdecydowanie wyższy. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim wynikiem 97:0.

  Przewaga Budowlanych była niepodważalna przez całe spotkanie, a przeciwnicy nie zdołali nawiązać równorzędnej walki.

  Skład:
  Arkadiusz Dankiewicz, Łukasz Wierzbicki, Bolesław Kowalski, Jakub Siwiec, Maciej Siwiec, Marcel Frątczak, Patryk Kasperowicz, Daniel Golonka, Jakub Kamiński (Rafał Gnaś), Maciej Grabowski, Tomasz Tarapata, Jarosław Wójcik, Wojciech Brzezicki, Konrad Posłajko, Patryk Jasiński.

  Punkty:
  Maciej Grabowski 32, Jarosław Wójcik 15, Patryk Jasiński 15, Bolesław Kowalski 5, Marcel Frątczak 5, Daniel Golonka 5, Jakub Kamiński 5, Tomasz Tarapata 5, Wojciech Brzezicki 5, Konrad Posłajko 5.

 3. do Lubelaka dodano 8 lat temu

  Skoro jestes taki obiektywny to przypomnij wynik meczu
  MKR Siedlce – Budowlani Lublin 0-63

 4. Lubelak dodano 8 lat temu

  Witam
  Zamieściłem relacje zarówno z meczu Pogoni jak i MKR, panie ze SPIN zdecydowały się na publikację tylko jednego komentarza więc proszę je spytać dlaczego tak zrobiły. Pod komentarzami były też linki do naszej strony z obydwoma newsami, rozumiem wyciencie linków do naszej strony, ale komentarza nie.

  • Beata Głozak dodano 8 lat temu

   Jeżeli wysłał Pan komentarz i nie został on zaakceptowany – bardzo przepraszam. Być może wpadł do SPAM-u i został usunięty lub usunęłam go przez przypadek myśląc, że jego treść jest taka sama jak pierwszego.
   Jeśli kiedykolwiek podobna sytuacja się powtórzy proszę o kontakt i zwrócenie uwagi. Brak Pana komentarza to wynik błędu natomiast Pana wypowiedź sugeruje celowe działanie.
   Jeden mail załatwiłby wszystko.
   Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za umieszczenie relacji.

 5. Lubelak dodano 8 lat temu

  Hallo
  Po prostu jeden komentarz zawierał relację z jednego meczu (tego Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce), a drugi z meczu (MKR Siedlce – Budowlani Lublin). SPIN opublikował tylko ten pierwszy. Kolega podpisujący się "do Lubelaka" sugerował więc, że lubię MKR a nie lubię Pogoni, a dsla mnie to po prostu przeciwnicy.
  Poniżej jest komentarz z przed 4 dni.

  Zwycięstwo kadetów!
  MKR Siedlce – Budowlani Lublin 0:68 (0:24)

  Wczoraj kadeci naszego Klubu rozegrali kolejny mecz w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W wyjazdowym spotkaniu zmierzyli się z MKR Siedlce. Mimo wysokiego wyniku przeciwnik stawiał dzielny opór i kilkakrotnie konstruował akcje przecinające naszą linię obrony.

  Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, ale nasi kadeci potrafili realizować taktykę i pewnie kontrolowali mecz. Stałe fragmenty gry były naszą mocną stroną, dzięki czemu wygrywaliśmy nie tylko swoje piłki, ale także przeciwnika, co stwarzało wiele punktowych szans.

  Mecz dał możliwość sprawdzenia zawodników na różnych pozycjach, co z pewnością przyniesie pozytywny efekt. Była to kolejna dobra lekcja rugby. Oprócz postawy i wyniku cieszy także odpowiedzialność młodych zawodników, którzy potrafili pogodzić obowiązki szkolne ze sportem, dzięki czemu zarówno przygotowania do meczu, jak i same zawody przebiegały bezproblemowo.

  Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo, jednak prawdziwy sprawdzian czeka nas w meczu z Orkanem Sochaczew.

  Skład:
  Bartłomiej Gawroński, Arkadiusz Dankiewicz, Bolesław Kowalski, Jakub Siwiec, Łukasz Wierzbicki, Patryk Kasperowicz, Daniel Golonka, Jakub Kamiński, Maciej Grabowski (kapitan), Tomasz Tarapata, Jarosław Wójcik, Patryk Jasiński, Konrad Posłajko, Wojciech Brzezicki, Rafał Gnaś.

  Punkty:
  Maciej Grabowski 26, Bartłomiej Gawroński 10, Jarosław Wójcik 10, Bolesław Kowalski 5, Daniel Golonka 5, Patryk Jasiński 5, Wojciech Brzezicki 5, Tomasz Tarapata 2.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?