SPIN

XI Harcerski Nadliwczański Rajd Pieszy

Aneta Borkowska piątek, 11 października 2013, 09:22 Społeczeństwo

Początek października dla siedleckich harcerzy Hufca ZHP „Podlasie” od wielu lat oznacza jedno, że niebawem rozpocznie się Rajd Nadliwczański. W tym roku w dniach 11 – 13 października już po raz jedenasty w Mokobodach spotkają się harcerze z Siedlec i powiatu siedleckiego, po to, aby wspólne ze swoimi drużynami zetknąć się z niesamowitą przyrodą Doliny Liwca.

Jak na każdym rajdzie, tak i na tym, uczestnicy będą mieli do pokonania pewną trasę: zuchy (uczniowie klas 1-3 SP) – 15 km, harcerze (uczniowie klas 4-6 SP) – 20 km, harcerze starsi (uczniowie gimnazjum) – 25 km. Wszystkie trasy prowadzić będą okolicami starorzeczy Liwca.

W trakcie rajdu, uczestnicy muszą wykonać różne zadania znajdujące się na poszczególnych punktach kontrolnych. Jest to dobra okazja do sprawdzenia swojej harcerskiej wiedzy z zakresu terenoznawstwa w praktycznym wydaniu. Dla najlepszych drużyn przewidziano puchary i nagrody.

Istotnym elementem XI Nadliwczańskiego Rajdu Pieszego będzie piątkowe Święto Ziemniaka, podczas którego odbędzie się prezentacja potraw ziemniaczanych przygotowanych przez harcerzy, a ocenianych przez jurorów. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie tradycyjnie msza odprawiona w sobotę wieczorem w kościele  św. Jadwigi w Mokobodach.

autor: dh Michał Dębski

Komentarze (1)

  1. kjs dodano 9 lat temu

    a nie nadliwiecki???

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?