SPIN

Studia magisterskie z pielęgniarstwa w Collegium Mazovia

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 października 2013, 11:43 Aktualnie

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa otrzymała od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgodę do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo.

– Jesteśmy przygotowani na przyjęcie wszystkich zainteresowanych kandydatów na studia. Mamy wyśmienitą kadrę, porozumienia ze szpitalami w Siedlcach i w regionie oraz współpracujemy z Liceum Medycznym w Siedlcach – powiedział podczas piątkowego spotkania mediami Mieczysław Szostek z Wydziału Nauk o Zdrowiu i podkreślił jak duży wkład w uzyskanie uprawnień miała cała kadra.

Na uczelni od kilku dni studenci kształcą się także stacjonarnie na I stopniu kierunku pielęgniarstwo.

– Biorąc pod uwagę uzyskane uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia, uczelnia oferuje możliwość uzyskania pełnego wykształcenia kandydatom do wykonywania zawodu pielęgniarki czy pielęgniarza – poinformowała dr Anna Jeznach, kierownik Katedry Pielęgniarstwa.

Uczelnia widząc potrzeby płynące z  rynku pracy w zawodzie pielęgniarki idzie krok dalej. Od tego roku pielęgniarki z tytułem licencjata lub magistra mogą dalej podnosić swoje kwalifikacje na dwuletnich studiach podyplomowych kończących się egzaminem państwowym.

– Obecnie w ofercie edukacyjnej dostępne są dwie specjalizacje: pielęgniarstwo rodzinne oraz pielęgniarstwo geriatryczne – oznajmiła Ewa Czeczelewska z Wydziału Nauk o Zdrowiu. – To odpowiedź uczelni na tendencje demograficzne i stale rosnące zapotrzebowanie na specjalistów opieki długoterminowej – dodała.

W spotkaniu uczestniczyła także Hanna Sposób, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego. Podkreśliła ogromną rolę uczelni w rozwój zawodowy pielęgniarek w regionie, której efektem jest obecnie 600 absolwentów kierunku, którzy w ramach studiów pomostowych finansowanych z projektu systemowego podnosi swoje kwalifikacje.

Do uczelni już zgłaszają się absolwenci pielęgniarstwa, nie tylko ci z Collegium Mazovia, ale także z innych ośrodków akademickich. Uczelnia dysponuje ograniczoną liczbą miejsc, przewidzianą w limitach naboru na ten kierunek studiów. Rekrutacja rozpoczyna się 14 października  i potrwa do końca miesiąca. Pierwsze zajęcia ruszą od 8 listopada.

Komentarze (1)

  1. hahaha dodano 8 lat temu

    Wyzsza Szkola Fartu i Zartu. Wstyd tam studiowac!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?