Zawodniczki WLKS nagrodzone za osiągnięcia sportowe AKTUALIZACJA

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 października 2013, 11:01 Sport

Trzy zawodniczki Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Iganie Nowe zostały dzisiaj nagrodzone za wybitne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród wyróżnionych przez Zarząd Powiatowy w Siedlcach znalazły się: Agata Rok, Magdalena Mędza oraz Wioleta Jastrzębska. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Starostwie Powiatowym w Siedlcach.

Agata Rok – startującą w kategorii 63 kg w Mistrzostwach Europy do lat 17 zdobyła srebrny medal w dwuboju (w rwaniu medal brązowy wynikiem 76 kg, w podrzucie medal srebrny wynikiem 93 kg),

Aby osiągać takie wyniki przede wszystkim trzeba naprawdę ciężko pracować. Czasem resztkami sił trzeba walczyć. Ja jestem w Siedlcach od 14 roku życia, daleko od domu bo to odległość 400 km. Oczywiście nie było na początku łatwo. Ale mamy wsparcie od trenerów, mamy wsparcie finansowe, więc jest łatwiej. Ja zaczęłam trenować dlatego, że mój tata był sztangistą i stwierdziłam, że spróbuję. U nas trenuje 14 dziewczyn, więc chyba nie jest to taki niepopularny sport.

Magdalena Mędza – startująca w kategorii 53 kg w Mistrzostwach Europy do lat 15 zajęła w dwuboju IV miejsce (w rwaniu zajęła IV miejsce wynikiem 60 kg, w podrzucie zdobyła medal brązowy wynikiem 75 kg),

W przyszłości chciałabym zajmować pierwsze miejsca na Mistrzostwach Europy, chciałabym startować na Mistrzostwach Świata. Alby to osiągnąć trzeba dużo i systematycznie pracować, trzeba mieć dobrą współpracę z trenerem. Ja trenuję od 3 lat, 6 razy w tygodniu. Ciężko pogodzić to z nauką i szkołą. Mam bardzo mało czasu dla siebie, ale jakąś chwilę znajduję. Oczywiście o imprezach czy wyjściach ze znajomymi wieczorem nie ma mowy.

Wioleta Jastrzębska (na zdjęciu)- startująca w kategorii 48 kg w Mistrzostwach Europy do lat 23 wywalczyła w dwuboju medal brązowy wynikiem 150 kg.

Mamy już srebro, mam brąz i teraz czas na złoto. Mam nadzieję, ze za rok. Co trzeba robić? Trenować, trenować, trenować. Niestety poza sportem niewiele czasu już mam na inne zainteresowania. Zaczęłam uprawiać ten sport w pierwszej klasie liceum, trener się zapytał kto chce trenować, więc postanowiłam spróbować. No i jestem.