SPIN

OCZAMI KOBIET: Dziewczynka w trampkach

Aneta Borkowska sobota, 19 października 2013, 11:57 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Kobiecy punkt widzenia filmu wynika z faktu, że za kamerą stoi pierwsza w historii Arabii Saudyjskiej kobieta reżyserka. Wbrew poruszonej tematyce „Dziewczynka w trampkach” nie jest jednak filmem ponurym. Mimo wszystko dużo tu humoru. Reżyserka z ciepłą ironią pokazuje swój kraj. (Jakub Popielecki/filmweb)

W środę (23 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Dziewczynka w trampkach”.

Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze – ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu.

Dziewczynka w trampkach
reżyseria: Haifaa Al-Mansour,
scenariusz: Haifaa Al-Mansour,
aktorzy: Waad Mohammed, Reem Abdullah, Ahd Kamel,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Niemcy, Arabia Saudyjska,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 100 minut
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, RottenTomatoes, zwiastun 

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?