Pogoń wygrała z wiceliderem i zachowała prowadzenie (foto + mp3)

Beata Głozak sobota, 19 października 2013, 17:43 Aktualnie, Sport

Siedlecka Pogoń dzisiaj (19 października) wygrała kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Daniela Purzyckiego na własnym boisku pokonali Stal Stalową Wolę 2:0. Bramki dla naszej drużyny strzelili: w 26 minucie Adrian Dziubiński oraz 4 minuty później Krystian Wójcik.

Niemal 1900 widzów śledziło na stadionie przy ul. Jana Pawła II na żywo zmagania siedlczan w meczu z wiceliderem tabeli Stalą Stalowa Wola.

W pierwszych minutach spotkania mimo wielu prób żadna z drużyn nie mogła objąć prowadzenia. W grze obu dominowała niedokładność. W 20 minucie spotkania za sprawą Wojciecha Fabianowskiego bardzo gorąco zrobiło się pod bramką Pogoni, ale dobrze poradził sobie z tym atakiem siedlecki bramkarz. 6 minut potem Pogoń prowadziła w spotkaniu. Strzał Marcina Stromeckiego co prawda obronił bramkarz Stali Tomasz Wietecha, ale wybitą przez niego piłkę dobił i umieścił w siatce Adrian Dziubiński. Na kolejną bramkę nie przyszło długo czekać. 3 minuty po golu Dziubińskiego dośrodkowaną przez Samuelsona Odunkę piłkę celnie główką w siatce umieścił Krystian Wójcik.

Druga połowa meczu była nieco spokojniejsza niż pierwsze 45 minut. Goście poza jedną sytuacją w zasadzie nie zagrozili siedlczanom. Stało się to w 61 minucie kiedy Wojciech Reiman egzekwował rzut wolny. Piłkę po jego ataku wypiąstkował Jacek Kozaczyński co uchroniło siedlczan przed strata bramki.

II trener zespołu gości Artur Lebioda w krótkiej pomeczowej wypowiedzi powiedział, że Stal przyjechała do Siedlec po wygraną. – D utraty pierwszej bramki graliśmy dobrze – stwierdził.

Artur Lebioda, II trener „Stalówki” po spotkaniu (posłuchaj)

Artur Lebioda po meczu

Zadowolenia z końcowego wyniku nie ukrywał Daniel Purzycki, szkoleniowiec Siedlec. – W drugiej połowie mecz wyglądał jak wyglądał. Może nie była to porywająca gra, ale była skuteczna – podkreślił.

Daniel Purzycki, trener PogoniDaniel Purzycki, trener MKP Pogoń Siedlce po meczu (posłuchaj)

Daniel Purzycki

Tym meczem siedlczanie umocnili się na pozycji lidera grupy mając na swoim koncie 25 punktów a Stal Stalowa Wola spadła na 4 miejsce. Druga w kolejności jest Siarka Tarnobrzeg (23 pkt).