SPIN

Bożena Piechowicz: Uczynimy wszystko, aby przekazać rzetelną wiedzę

Beata Głozak poniedziałek, 21 października 2013, 20:56 Siedlce

– Cieszę się, że wybraliście naszą uczelnię – powiedziała zwracając się do studentów i absolwentów Collegium Mazovia jej rektor Bożena Piechowicz podczas inauguracji roku akademickiego. – Studentów zapewniam, że uczynimy wszystko, aby stwarzać odpowiednie warunki do nauki i przekazać rzetelną wiedzę opartą na prawdzie – dodała.

Dla niemal pół tysiąca osób rozpoczął się dzisiaj rok akademicki na Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej. Część oficjalna rozpoczęła się tuż po godz. 11. w sali „Podlasie”.

Przyszłość

– Ten rok akademicki będzie jednym z ważniejszych w historii naszej uczelni – powiedziała podczas jego inauguracji Bożena Piechowicz. – Grupa studentów, absolwentów oraz nauczycieli akademickich będzie miała okazję uczestniczyć we wdrażaniu innowacyjnego modelu kształcenia, który został wypracowany w ramach realizowanego przez uczelnię projektu ideAGORA – absolwenci kapitałem społecznym uczelni. Celem jego jest zbudowanie trwałej relacji pomiędzy studentem, absolwentem i uczelnią – wyjaśniła.

Rektor w swoim przemówieniu wymieniła najważniejsze ubiegłoroczne osiągnięcia uczelni. Wśród nich znalazło się m.in. złożenie wniosku o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

– W ubiegłym roku Collegium Mazovia zatrudniała 73 nauczycieli akademickich na umowę o pracę, z tego dla połowy stanowiła podstawowe miejsce pracy – przypomniała Piechowicz.

Przeszłość

Rektor odniosła się także do współpracy CM z instytucjami, organizacjami oświatowymi i gospodarczymi, a owocem tych działań mają być Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiada Wiedzy Technicznej.

– Cieszę się, że wybraliście naszą uczelnię. Studentów zapewniam, że uczynimy wszystko, aby stwarzać odpowiednie warunki do nauki i przekazać rzetelną wiedzę opartą na prawdzie. Życzę osiągania jak najlepszych wyników, radości i satysfakcji ze studiowania. Absolwentom życzę, aby zdobyta wiedza i umiejętności znalazły odzwierciedlenie w wysokiej jakości życia zawodowego i osobistego – zakończyła rektor.

Po przemówieniu nastąpiło przyjęcie studentów I roku, które zakończył hymn „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce.

7 komentarzy

 1. O co tu chodzi? dodano 8 lat temu

  Część oficjalna, a studentów prawie nie widać (zdjęcie).
  Chyba tylko po to w Podlasiu by gościom było bliżej.

 2. gość dodano 8 lat temu

  Studenci – to "martwe dusze' wg. Gogola???

 3. Ricko dodano 8 lat temu

  Ilu CM ma studentów?

 4. obserwator dodano 8 lat temu

  Zobaczcie dokładnie na www.podlasie24.pl kto był, inauguracja dla samej "świty". Z DPS i dyrektor i zastępca, a osoby starsze pozostawione same bez nadzoru. Wszyscy wielcy chyba nie mają co robić. Niech zwolnią miejsca i dadzą innym rzetelnie pracować.

 5. robert dodano 8 lat temu

  wszystkie inauguracje to przecież impreza dla imprezy… jakiego studenta to interesuje ?
  student jest jak smiec nikomu nie potrzebny!
  najlepiej jak by studentow wogole nie było…
  a tzw profesorowie siedzieli by na tych swoich salach i byli władcami swoich idei!

  • kjs dodano 8 lat temu

   pierdzielisz jak nieprzytomny.

 6. robert dodano 8 lat temu

  sam pierdzielisz!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?