SPIN

Wraca „Przezroczystość”

Aneta Borkowska czwartek, 24 października 2013, 20:35 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

We wtorek (5 listopada) o godzinie 19. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w ramach cyklu „Studenckie Wtorki Teatralne” wystawiony zostanie spektakl „Przezroczystość” w wykonaniu aktorów Teatru Es. Będzie to zarazem wznowienie tego tytułu po kilku latach nieobecności na siedleckiej scenie.

Przezroczystość to spektakl poetycko-muzyczny stworzony przez Andrzeja Meżeryckiego wg wierszy i zapisków poety ks. Jana Twardowskiego, z muzyką Macieja Turkowskiego i Waldemara Koperkiewicza, w reżyserii Roberta Protasewicza, a w wykonaniu aktorów Teatru ES.

Przezroczystość to piękne, mądre poetyckie strofy płynące prosto z serca, ciekawa muzyka i oryginalne piosenki, głęboka refleksja i humor. To spektakl o miłości, wierze, nadziei i dobroci, radości i smutku, Bogu i człowieku. Premiera spektaklu miała miejsce w 2000 roku w Siedlcach. Sztuka zebrała świetne recenzje, spotkała się ze znakomitym odbiorem i przyjęciem publiczności. Od czasu premiery spektakl wystawiony był już ponad 100 razy dla ponad 50 tys. widzów.

Prezentowany był w teatrach, muzeach, instytucjach kultury, kościołach, klasztorach, amfiteatrach m.in w Siedlcach, Ciechanowie, Szczecinie, Częstochowie (Jasna Góra), Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Parczewie, Warszawie, Sabinovie (Słowacja), Krakowie (Rynek Główny), Radomiu, Gdyni, Gdańsku, Łukowie, Poznaniu (Filharmonia Poznańska), Równem – Teatr Dramatyczny (Ukraina) czy Terespolu.

Bilety na spektakl w cenie 25zł – normalny oraz 12zł – studenci są dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej: 25 644 68 00 wew. 37 – zachęcamy i zapraszamy.

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?