SPIN

Sesja miejska: Mamy 286 mln długu

Aneta Borkowska piątek, 25 października 2013, 14:26 Aktualnie

– Mamy prawie 286 mln długu – przyznał skarbnik miasta Kazimierz Paryła. – Co przy aktualnym poziomie dochodów daje zadłużenie 58,8% – dodał.

Podkreślił, że najbardziej martwi władze niski procent sprzedaży, bo jest to zaledwie 6 proc.

– Dochody ze sprzedaży mienia wykonaliśmy na poziomie 3 mln do 50 mln planowanych – tłumaczy skarbnik.

Zadłużenie w spółkach miejskich wynosi aktualnie  4 mln (1mln MKP, 1 mln PEC, 2 mln ZUO).

24 komentarze

 1. ekonomista dodano 8 lat temu

  Czyli praktycznie 60% zadłużenia, bo zadłużenie spółek miejskich to w istocie zadłużenie miasta jako właściciela tych spółek. Jest to jedna z metod kreatywnej księgowości paryły i kundelka do obniżania oficjalnego zadłużenia miasta.

 2. laik dodano 8 lat temu

  A czy w tym długu są już wliczone obligacje?

 3. kasa dodano 8 lat temu

  Że miasto ma taki dług winę ponosi tylko M. Dobijański.

 4. Navi dodano 8 lat temu

  Niech mi jakaś mądra głowa wytłumaczy, bo pewnej kwestii nie rozumiem. ZUO zadłużone na 2 mln złoty a niedawno obleciał portale news że owa spółka pożyczy miastu 3,5 mln zł.

  • Eryk dodano 8 lat temu

   Ale to chyba zadłużenie miasta u spółek. Przecież miasto pożycza od nich aby np dać nauczycielom pensje itp. Więc to o to chodzi.

 5. do kasy dodano 8 lat temu

  A od kiedy Dobijański jest prezydentem miasta?Logiki trochę!

 6. no, no.. dodano 8 lat temu

  Jak zaczęli drenaż Spółek …….to znaczy że jest naprawdę tragicznie. A wczoraj Kudelski w TVP live przedstawiał Miasto jako krainę szczęśliwości. Odnieść można wrażenie że oni chyba nie wiedzą jaki naprawdę jest dług. Jeden kredyt rolują drugim, piaty siódmym etc. Twórczość godna Prezesa Banku Zbożowego.

 7. ja dodano 8 lat temu

  Na "krechę" czyli za kredyty się fajnie rządzi. Tylko gorzej je spłacać. Niech STS dalej firmuje w koalicji tą "radosną twórczość"

 8. siedlczanin * dodano 8 lat temu

  Za władzy kundelka będziecie mieć jak w niebie……… nago i boso będziecie gibać na kilku kolesi u koryta……..buhahahahaaaaaa

  • siedlczanin * dodano 8 lat temu

   wiwat PiS doczekamy się drugiej Białorusi ??

   • P. dodano 8 lat temu

    co tam Białoruś, miejmy najlepsze wzorce, dążmy do Włoch

 9. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  …. ktoś zapłaci, a kto no z pewnością nie prezydent, zapłacą mieszkańcy miasta, jak?, a podniesie się podatki od nieruchomości, wieczystego użytkowania, śmieci, do szkół dzieci już nie tylko papier toaletowy będą przynosić (do ksero też się przyda, może jeszcze jakieś długopisy dla nauczycieli itp.), remonty bieżące na koszt rodziców to też mało, może żółkiewskiego jeszcze wyremontują a co tam jak szaleć to szaleć, po nas choćby potop.
  PS
  a jak tam aqapark i sprawa przeciw firmie która uciekła z placu budowy – ciekawe kto wygra?

 10. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  .. a ten Prezes Banku Zbożowego – jakież trafne porównanie, bravo

 11. ładnie Panie Mariuszu dodano 8 lat temu

  Co Pan powie teraz Panie Dobijański? jak Pan rządził ? 6 lat koalicji? budżet,wydatki,inwestycje przez tyle lat nic Pana nie niepokoiło? Brawo dla PiS ,PO i STS za katastrofę finansową!!!

 12. kasa dodano 8 lat temu

  Bo to wszystko co w Siedlcach jest złe to wina Dobijańskiego. Bo to ten Pan dokucza i denerwuje Pana Prezydenta. Tylko się dopytuje i teraz mamy. Mógł nie pytać to by takiego zadłużenia nie było.

 13. bankier dodano 8 lat temu

  Może jeszcze za mało mieszkań komunalnych na kredyt się buduje? Wszak na pewno będą tam mieszkać płatnicy największych podatków do kasy miasta?

 14. WDR dodano 8 lat temu

  Może by tak referendum mieszkańców, by prezydenta miasta odwołać ze stanowiska? Pewnie kościół by swoje 3 grosze dodał na ambonie w niedzielę 😉

 15. kasa dodano 8 lat temu

  To teraz jeszcze kupimy wyschnięte stawy żeby było w czym zmieścić laną przez nasze władze wodę

 16. do kasy dodano 8 lat temu

  Tak to ten Pan co TYLKO SIE DOPYTUJE i NIC NIE ROBI!!! DOPYTUJE O BUDŻET I GŁOSUJE ZA UCHWALENIEM…DOPYTUJE O WSZYSTKO I WE WSZYSTKIM SIE ZGADZA Z EL PRESIDENTE !!!! Koalicja ZGODA ZRUJNOWAŁA ot co!

 17. siedlczanin * dodano 8 lat temu

  A ciekawe za ile miasto sprzedało działkę na Rakowieckiej pod nowy kościół???

 18. z kim... dodano 8 lat temu

  Nie dziwcie się. Co Kudelski może zrobić mając takich "tuzów" jak Głowacki czy Sochacka,????Oni tylko do fotek.

 19. widz dodano 8 lat temu

  mankamentem Siedlec ( a sukcesem władzy) są całkowicie spcyfikowane media . To media hołubią przezydenta, wspierają go gdy dokuczają mu na sesjach, utwierdzają go w głupocie, że w Siedlcach rzeczywiscie nie jest żle.. Może ktoś z forumowiczów przypomi mi kiedy ( tzn. ile lat temu) był ostatni niekorzystany artykuł o przedydencie w ZS lub w TS ha, ha szczególnie w TS?

  • Siedlczanin dodano 8 lat temu

   Albo w Radiu katolickim lub podlasiu24

 20. ja z Siedlec dodano 8 lat temu

  przy takim poziomie zadłużenia miasta to chyba niepotrzebne jest referendum (pisałem o nim po odwołaniu szefa ZUO), żeby odwołać prezydenta z pis-u i cały zarząd, tylko od razu komisarz; odpowiadając komuś kto podpisuje się " z kim..", to prezydent dobiera sobie ludzi do pracy i odpowiada za całokształt, jak dyrektor w firmie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?