SPIN

Gruda: W tym tygodniu napuszczamy wodę

Aneta Borkowska środa, 30 października 2013, 15:04 Siedlce

Park Wodny Siedlce już prawie gotowy. Jak mówi Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w tej chwili obiekt jest już w zasadzie wykończony, a trwające prace porządkowe idą bardzo sprawnie.

– Wykonawca poinformował, że w tym tygodniu będzie już napuszczał wodę do pierwszych niecek basenowych – mówi prezes. – Więc termin oddania, czyli 20 grudnia na pewno będzie dotrzymany – dodaje.

Nie wiadomo jednak czy tego samego dnia będzie można w basenie pływać, bo jak mówi Gruda decyzja o tym jeszcze nie zapadła.

Więcej zdjęć: Park Wodny Siedlce

zdjęcia: ARMS

15 komentarzy

 1. efaster dodano 8 lat temu

  Skanska terminu dotrzyma bo to poważna firma ze Skandynawii, nie odpierdzieli "maniany" jak Zambet co do 20 grudnia, cóż najpierw "vyp-y" muszą w garniku do basenu wskoczyć (rzekomo taka tradycja wśród samorządowców) późnej trzeba wodę przefiltrować wszak nie wolno w ubraniu wierzchnim na basen wchodzić i dopiero na następny dzień zwykli "maluczcy" (czytaj podatnicy) będą mogli skorzystać. A wiadomo jak to w grodzie nad Muchawką wszystko z tyłu za murzynami, to co powinno być już 10-15 lat temu dopiero jest otwierane lub budowane (od obwodnic na basenie kończąc) jakby nasza władza miała choć resztki godności to by po odbiorach oddała do użytkowania bez pompy, zadęcia, przecinania wstęg przez 40 ludzi, na pokropku tłustego plebana kończąc, oczywiście nie za "bóg zapłać". No ale trzeba się lansić, wszak mało inwestycji a wybory za rok, przy czym trzeba się pokazać, a że długi, a że duże bezrobocie, że miasto "umiera" stojąc, cóż a co ich to obchodzi. A o fakcie iż ów basen będzie dużo droższy niż by od razu wybrano nieco droższego wykonawcę niż Zambet i o tym, że miał być gotowy owszem w grudniu ale 2012 roku władza oczywiście nie wspomni, a i jak tam sprawa w sądzie z Zambetem ? Dźwig dalej leży jak leżał pod płotem DPS-u, niedługo to całkiem zardzewieje, ale kogo to obchodzi.

  PS.
  A co będzie jak Pogoń w czerwcu awansuje do 1 ligi, co wtedy zrobią władze miasta wszak oświetlenie będzie obowiązkowe inaczej nie dostaniemy licencji ?? Orange Sport płaci klubom za transmisje, ale i wymaga od przyszłego sezonu sztucznego oświetlenia, no chyba że będziemy grali w Puławach, Sulejówku Łomży, a może na Narodowym ?? 🙂

  • mr2 dodano 8 lat temu

   nawet nie chce słyszeć o marnowaniu pieniędzy na tą całą piłkę nożną… niech skończą drogi budować a nie oświetlenia i innego głupoty dla paru setek "kibiców"

   • asd dodano 8 lat temu

    A kogo obchodzi co Ty chcesz? Jeżeli Pogoń awansuje to oświetlenie będą musieli zrobić czy Tobie się to podoba czy nie.

 2. Tezeusz dodano 8 lat temu

  Napuszczać można kogoś na coś. Wodę się po prostu wlewa, ostatecznie wpuszcza.

 3. elektryk dodano 8 lat temu

  Skanska to dawny polski EXBUD!! wykupiony przez Szwedów. Także ze Skandynawii są w nim tylko prezesi. "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

 4. siedlce dodano 8 lat temu

  No szkoda żeby Skanska miała terminu nie dotrzymać !!! Ale nie ma nic za darmo … Osobiście wolał bym wybrać mniejszą i tańszą firmę i tak ją zmotywować żeby dotrzymała terminu o to jest coś!!! A tak bez – rewelacji!!!

 5. bankier dodano 8 lat temu

  do efaster -Skanska wzięła chyba 9 melonów więcej niż miał wziąć ZAMBET

  • apsik dodano 8 lat temu

   No i zambet zbudowal za te 9 melonow wiec i jeszcze skonczyl przed czasem!

 6. Anonim dodano 8 lat temu

  entuzjazmu nie ma, tak jak z internetu dla urzędników.

 7. Panie Gruda dodano 8 lat temu

  Pan już od dawna wodę leje razem z tym pożal się Boże kierownikiem-specjalistą Garbaczewskim aż dziwne ,że jeszcze są puste niecki.

 8. falun dodano 8 lat temu

  Mam pytanie w sprawie internetu urzędników ( konik sekretarza pierwszego Marchela ) ile pieniędzy poszło w sumie w błoto ?

 9. ????? dodano 8 lat temu

  Czy ktoś się orientuje czy będzie tam zwykły basen, na którym będzie można organizować zawody pływackie czy tylko taki plac zabaw jak widać na zdjęciach?

  • Anonim dodano 8 lat temu

   i już wiesz!

 10. siedlczanin dodano 8 lat temu

  Park wodny dobre nazwa na wyrost aby dodać sobie prestiżu jeszcze tylko ustalcie ceny biletów na poziomie warszawskim i sukces będzie gwarantowany.

 11. odwołany dodano 8 lat temu

  Dwa tygodnie minęło i wody nie ma.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?