SPIN

Była „chemia” czy będzie przełom w sprawie „Żółkiewskiego”?

redakcja czwartek, 31 października 2013, 01:11 Siedlce

– Daliśmy nowy wymiar naszym rozmowom na styku oświaty miasto – marszałek i wyższa uczelnia i to jest dobry prognostyk dla szkoły „Żółkiewskiego” – powiedział prezydent Siedlec. – To nie jest kwestia tylko woli, a przepisów prawa – stwierdził wcześniej marszałek.

Czy nastąpi przełom ws. przyszłości IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego i szkoła zostanie przeniesiona do budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych? Władze Siedlec zabiegają o to u Adama Struzika, marszałka Mazowsza. Dzisiaj podczas jego wizyty w naszym miecie doszło do godzinnego spotkania między nim a prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim i rektorką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

– Była chemia – powiedział lokalnym mediom wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki opisując rozmowę.  Optymizmu nie brakowało także Wojciechowi Kudelskiemu.

– Daliśmy nowy wymiar naszym rozmowom na styku oświaty miasto – marszałek i wyższa uczelnia i to jest dobry prognostyk dla szkoły „Żółkiewskiego”. Wszystko nabrało nowego wymiaru i w przeciągu tygodnia ma się spotkać trójstronna komisja, która roboczo przygotuje sprawy do rozwiązania tego jakże ważnego dla naszego miasta problemu. Będziemy państwa informowali o tym co się dzieje na bieżąco. Powiem nieskromnie, że inicjatywa spotkania wyszła ode mnie, a pan marszałek bardzo mądrze do tego podszedł i zgoda buduje. Wyjdzie coś dobrego z tego – stwierdził Kudelski.

Wszystko wskazuje na to, że prezydent miasta chce wcielić w życie plan, o którym wspominał podczas ostatniej sesji miejskiej. Zgodnie z nim budynek po Kolegium przejąłby  siedlecki uniwersytet i umieszczone tam zostałoby IV LO, które stałoby się szkołą ćwiczeń dla wydziału pedagogiki. Miasto za taką „przysługę” płaciłoby uczelni czynsz.

Kilka godzin wcześniej o przyszłość budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych zapytałyśmy marszałka.

– To nie jest kwestia tylko woli, a przepisów prawa i ciągłości przepisów unijnych – stwierdził.

Adam Struzik, marszałek Mazowsza o budynku NKJO (posłuchaj)

Adam Struzik o NKJO

 

17 komentarzy

 1. Janko Muzykant dodano 9 lat temu

  Trzymam kciuki za powodzenie Tej sprawy.Życzę uczniom Żółkiewskiego, aby doczekali się godziwych warunków nauki – tak godziwych jakie mają ci, którzy o ich szkole decydują. Panie prezydencie proponuję w następnej kolejności wyremontować Kolejówkę, w której wbrew Panu i Pana "podopiecznym" z UM nabór na kierunki techniczne to zaskoczenie dla wszystkich szczególnie geodezja i kierunki kolejowe. A pomyśleć, że na początki br. chciał Pan zamknąć tą szkołę, celem pozyskania środków finansowych na spłatę długu miasta.Uczniom Kolejówki – celowo zapomnianej przez władze naszego miasta – również życzę takiej sali gimnastycznej jaką będzie miała samochodówka.

  • dr dodano 9 lat temu

   bo Kolejówka jest do zamknięcia, trzeba odważnej decyzji, żeby to przeforsować

   poczekajmy do kolejnej rekrutacji do szkoły, zobaczymy też wyniki, zobaczymy wtedy czy będzie sens trzymać to dalej

 2. do Andrzeja.. dodano 9 lat temu

  Rzecznik Głowacki plecie o jakiejś chemii. Kompromitacja. Mam nadzieje że to ostatnia jego kadencja.

 3. Janko Muzykant dodano 9 lat temu

  Myślę, że sens jest kształcenia w kierunkach technicznych, patrząc na bezrobocie wśród młodzieży po kierunkach humanistycznych. Problemem jest nie to jaki nabór będzie w Kolejówce w przyszłych latach, ale ukierunkowanie i pomoc młodzieży w kształceniu technicznym,a tego brakuje ze strony naszych władz miasta. Oni tylko patrzą i czekają na to komu się noga podwinie…..a jak już to się stanie to są jak sępy…od razu licytacja, kasa na długi i szkoła do zamknięcia a plac pod młotek dla znajomego developera. Niech buduje, a IM urządzi popijawę pod namiotami. Wiadomo jak najedzony i napity to zadowolony, i tyle IM wystarczy.Tylko, gdzie tutaj dobro dzieci??????

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Tak, tak…
   To samo (na temat inżynierów i humanistów) mówili w Stanach parę lat temu. Teraz jęczą, że brakuje humanistów. W Polsce wkrótce będzie to samo.

   • Ech dodano 9 lat temu

    To przyjadą ze zmywaka, o ile w kraju będzie normalnie.

 4. obserwator II dodano 9 lat temu

  Plac i budynek sprzeda Biskupowi i będzie na czynsz,ale oddając za symboliczną złotówkę to będzie mało,ale czego nie robi się dla przyjaciela.

 5. siedlczanka dodano 9 lat temu

  do dr…….
  sam się zamkij!!!!!!!!!! […]

 6. no dodano 9 lat temu

  W[…] płazy i inne glisty od Kolejówki

 7. :) dodano 9 lat temu

  ale o co chodzi z tą "chemią" bo nie ogarniam logiki tego człowieka.

 8. waldek dodano 9 lat temu

  bardzo dobre zdjęcie i do tego proste…

 9. Ricko dodano 9 lat temu

  Panie Kudelski co Pan za głupoty gada? Plan przejęcia Collegium przez UPH powstał kilka lat temu, aPan sobie przypisuje zasługi wizjonerskie i robi PR. Słabo!

  • widz dodano 9 lat temu

   Zarząd województwa przekaże kolegium dla UPH, uniwersytet uratuje żólkiewskiego i tym samym prezydenta W.K wspaniałego gospodarza miasta…. a w jaki sposób prezydent "odwdzięczy się"marszałkowi??

   • Anonim dodano 9 lat temu

    Zapoznaj się pismaku z prawnymi podstawami przejęcia tego budynku a później komentuj, ponieważ nie masz bladego pojęcia o prawnych aspektach tej sprawy…

    • Ech dodano 9 lat temu

     To może zrobisz łaskę i przedstawisz te prawne aspekty zamiast tylko opluwać?

 10. miniStrant dodano 9 lat temu

  pan Struzik z puli naszego województwa przekazał 20 milionów zł na budujący się kościół ,, Opatrzności Bożej" w Wilanowie bo tam jest jego brat proboszczem. Niech rozliczy się przed ludźmi z dotacji jakie udziela.

 11. miniStrant dodano 9 lat temu

  Pan Struzik przekazał 20 milionów zł z województwa na budowę kościoła ,, Opatrzności Bożej" w Wilanowie niech się rozliczy przed ludźmi z dotacji jakie przekazał

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?