Zespół WFS Siedlce Veterans drugi na „Karpackiej Jesieni”

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 listopada 2013, 09:30 Sport

Drużyna WFS Siedlce Veterans z Miejskiego Klubu Rugby zajęła II miejsce w rozegranym we Lwowie Międzynarodowym Turnieju Rugby „Karpacka Jesień”, startowały cztery drużyny z trzech krajów. Oprócz siedleckiego zespołu w turnieju wystartowały Atlant Kaliningrad z Rosji, Siwe Lwy Lwów i ORB Odessa z Ukrainy. Nie dotarła mołdawska drużyna z Kiszyniowa.

W meczu półfinałowym WFS Siedlce Veterans pokonał Odessowe Rugbowe Bractwo 5:0, a decydujące o zwycięstwie punkty zdobył w drugiej połowie Grzegorz Toczyski po indywidualnej akcji skrzydłem. Drugi półfinał wygrały lwowskie Siwe Lwy awansując wraz z siedlczanami do finału. W pierwszej połowie Siwy Lwy objęły prowadzenie 5:0, ale po zmianie stron dzięki przyłożeniu Piotra Płoszaja siedlecki zespół remisował 5:5. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, kontynuacja młynem zakończyła się zdobyciem przyłożenia, a spotkanie wynikiem 10:5.