SPIN

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w czerwcu? Zbiórka idzie dobrze

Beata Głozak środa, 6 listopada 2013, 23:38 Siedlce

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w czerwcu w Siedlcach stanie pomnik zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zbiórka pieniędzy trwa. Na koncie jest już niemal połowa potrzebnej kwoty, czyli 100 tysięcy złotych.

– Najważniejsze co w tej chwili mamy to uchwała Rady Miasta Siedlce, która wyznacza miejsce gdzie stanie pomnik, czyli placu Lapidarium u zbiegu ulic: Cmentarnej i Wojskowej – mówi  Zbigniew Sobolewski, przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.

Równie ważne jak miejsce są pieniądze, z których zostanie wybudowany pomnik. Zebrano już ok. 100 tys. zł, co jak mówi przewodniczący komitetu jest już połową środków.

– Zakładamy, że koszt budowy pomnika będzie się wahał między 150 a 200 tysiącami złotych jednak ostateczną kwotę trudno w tej chwili określić – mówi.

Zbiórka na dwa sposoby

Zbiórka prowadzona jest dwoma sposobami. Pierwszy to sprzedaż cegiełek o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł, a drugim pozyskiwanie środków bezpośrednio od przedsiębiorców i to ta forma przynosi najlepsze efekty.

– Staramy się docierać nie tylko do przedsiębiorców z naszego miasta, ale i regionu – przyznaje Sobolewski. – Niestety. Czasy dla jednych i drugich nie są łatwe zatem nie wiemy czy dalsza zbiórka będzie szła równie sprawnie – tłumaczy przewodniczący.

Projektu pomnika jeszcze nie ma. Ma być wybrany do końca listopada spośród trzech potencjalnych wykonawców. Razem z postumentem będzie miał około 5 metrów wysokości i rozmiarami będzie przypominał pomnik Jana Pawła II, usytuowany w centrum miasta.

– Sama figura będzie z brązu, a postument z granitu. Wokół zostanie zagospodarowany teren. Chcielibyśmy zdążyć ze wszystkimi pracami do czerwca – mówi Sobolewski.

Będzie monitoring?

Nie da się ukryć, że sam temat budowy pomnika zmarłego prezydenta wywołał w naszym mieście gorącą dyskusję. Co będzie kiedy już stanie na terenie Lapidarium? Czy z obawy przed jego zniszczeniem będzie pod monitoringiem?

– Myślę, że będzie to wskazane – przyznaje przewodniczący. – Nie chciałbym nikogo obrazić, ale pewna głupota społeczna funkcjonowała, funkcjonuje i wszystko może się zdarzyć. Moim zdaniem każdy ma prawo szanować pewnych mężów stanu Polski jednych mniej drugich bardziej. Wydaje mi się, że tu nie ma przesłanek, które pozwalałby kwestionować autorytet moralny czy polityczny zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego tego męża stanu, którego chce szanować dlatego nie rozumiem jak można niszczyć pomniki. Zakładać taką opcję musimy – twierdzi.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego jaki stanie w naszym mieście będzie drugim w Polsce po radomskim. Zbigniew Sobolewski przyznaje, że liczy, że na jego odsłonięciu pojawi się brat zmarłego prezydenta.

124 komentarze

 1. czyli na skwerze u zbiegu ulic: Cmentarnej i Wojskowej – mówi Zbigniew Sobolewski, dodano 11 lat temu

  "czyli na skwerze u zbiegu ulic: Cmentarnej i Wojskowej – mówi Zbigniew Sobolewski,"
  na cmentarzu

  • K.N.P. dodano 11 lat temu

   Należy zapytać, jak i za czuje pieniądze będzie urządzony ten monitoring, bo pan S. mówi tak, jakby miał tam własną kamerę postawić z baterią słoneczną. Miasto przeznaczyło już publiczny grunt pod pomnik. Czy monitoring też będzie z naszej kieszeni?

   • Anonim dodano 11 lat temu

    Proponuję wynająć ochroniarzy.Milion rocznie tak jak za ochronę Jarka to pryszcz.

  • Narodowiec dodano 11 lat temu

   A tak w ogóle to ten grunt pod pomnik jest prywatny że władze stawiają tam pomnik bez pytania o zgodę mieszkańców? No i ciekawe za czyje pieniądze będzie on konserwowany i oczyszczany. Przecież to prywatna inicjatywa. Chyba?

  • nikt dodano 10 lat temu

   "Wydaje mi się, że tu nie ma przesłanek, które pozwalałby kwestionować autorytet moralny czy polityczny zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego tego męża stanu…" – Moim zdaniem są takie przesłanki: "Spieprzaj dziadu", "Jeszcze się policzymy!", "Małpa e czerwonym".

 2. on mówi... dodano 11 lat temu

  Sobolewski mówi o głupocie społecznej??? A kim on jest. Dla kasy zrobi wszystko.

 3. y. dodano 11 lat temu

  Sprawa się ciągnie i ciągnie i miałem nadzieję, że się rozeszła po kościach już dawno, ale jak widać nie. Ciekawi mnie czy ktoś ze zwykłych obywateli miasta chce świadomie budowy tego pomnika, czy to tylko wymysł tych wszystkich miejscowych "polityków"?

 4. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Pomnik stanie przy cmentarzu żydowskim czyli swój przy swoim 🙂

  • gość dodano 11 lat temu

   Miejsce bardzo dobre! Biskup będzie pilnował! Miejska władza zaoszczędzi!

  • Mieszkaniec dodano 10 lat temu

   Jaki cmentarz żydowski ??? To jest normalny cmentarz katolicki i prawosławny. Przykre jest ze budujemy pomniki niszcząc historie i przodków.

 5. bezpartyjny dodano 11 lat temu

  szok !!!

  • Lech dodano 3 lata temu

   Wcześniej zostało wszystko ZAORANE! Cała historia miejsca. A teraz jeszcze postawiono tam OLBRZYMA-KACZYŃSKIEGO. Na kościach zmarłych.

 6. On dodano 11 lat temu

  Jaki przewodniczacy taki i sens tego pomnika… Niech odda rolnikom to co ich a pomnik jesli bedzie mial stac i narod bedzie chcial tego to niech sam zdecyduje takie referenduw w tym wypadku by bylo wskazane… a nie bezsensowne milionyw w warszawie tam Pisowcy chcieli a tu juz nie bardz… tylwe w temacie

 7. J. dodano 11 lat temu

  Dlaczego nie możemy być normalnym miastem, z normalną władzą? Miastem gdzie skrajna prawca (tak WY!) nie obrzuca ludzi przezwiskami za ich plecami, myśląc że nie słyszą? Miastem gdzie cała władza jest normalna?
  Dlaczego tych pieniędzy nie przeznaczyć na szkoły, które muszą zwalniać nauczycieli, które nie mają na podstawowe potrzeby jak ogrzewanie i zmniejszają temperaturę i każą dzieciom się cieplej ubierać (tak rodzice usłyszeli na zebraniach w zeszłym roku, szok?)? Dlaczego nie na coś innego, co da jakiś efekt ekonomiczny, społeczny (ten da tylko oburzenie)? No proszę o odpowiedź.
  I gratuluję redaktorkom powrówanian do pomnika papieża! 🙂 Może wreszcie ktoś spojrzy rozsądnie i zrozumie jak religia (fanatyzm bardziej) smoleński jest szkodliwy i do czego dąży.

 8. sobolewski nadaje sie dodano 11 lat temu

  Takich schizofremicznych tez dawno nie slyszalem. Prawie dorownuje macierewiczowi. sobolewski, wiedz, ze moja noga i wielu moich zajomych juz nie stanie w Carlosie. […] Widac jak ludzie szanuja kaczora skoro sam sobolewski twierdzi, ze potrzebny bedzie monitoring. Wstydze sie, ze takie osoby maja cos do gadania w tym miescie. A polityczne prostytutki, czyli sts z sochacka na czele, najprawdopodobniej ze strachu przed utrata stolkow poparly ten chory pomysl budowy pomnika nieudacznika. Nie macie zadnego wstydu. Jestescie bezczelni! I jeszcze pokazujecie te parszywe … spoleczenstwu. Ja wystawie wam rachunek za ta niegodziwosc ktore czynicie- tzn ZERO zakupow w carlosie, a PIT za rok place w Warszawie. Trzeba tych niegodziwcow, jak k…. czy sobolewski, przycisnac finansowo to moze sie obudza z tego glebokiego snu. Bo dla mnie taka samowolka to niegodziwosc! gdzie sie podzial wasz honor?

  • Anonim dodano 11 lat temu

   Najlepiej jakby taki szkodnik jak ty wyemigrował z tego dobrze rozwijającego się miasta…

   • Anonim dodano 11 lat temu

    "Szkodnik" wg. ciebie to ten co się nie zgadza z poczynaniami obecnej siedleckiej, jedynie słusznej?
    "wyemigrował "- zrób to sam.
    "tego dobrze rozwijającego się miasta" – chyba tylko kilka osób tak sądzi.

    • Ha ha dodano 11 lat temu

     A może jest u siebie i nie zamierza emigrować? Zebrana po wsiach pisowska władza mówi siedlczanom "won"? Tylko pytanie, kto stąd tak naprawdę niebawem wyleci: młodzi i pracownicy, czy nieroby ze stołków, którym ubzdurało się, że mają tu swój folwark.

    • Anonim dodano 11 lat temu

     z ktorej strony to miasto się dobrze rozwija? ludzie tracą prace z dnia na dzień, matki nie mają za co dzieci wyżywic a temu **** zachciało się pomnik stawiać? Biedny Kaczyński w grobie się przewraca, na plaster mu ten pomnik! Jak już koniecznie chcą sięwykazać inicjatywą w imieniu zmarłego niech stworzą organizację pomagającą np. chorym dzieciom imienia Kaczyńskiego a nie kolejny bezsensowny pomnik

 9. rent dodano 11 lat temu

  jeśli kogoś to obchodzi to ja niechce tego pomnika widzieć w siedlcach! a może jakis sadaz by przeprowadzić?

 10. Patryiota dodano 11 lat temu

  Słuszna sprawa i działanie,pomnik będzie przypominał o patriotyzmie i poświęceniu Polskich Prawdziwych Elit dla Ojczyzny, gdy wokół tyle nichilizmu i łżeelit oraz budził pytanie "Co dalej z tą Polską ? "

  • Mieszkaniec dodano 11 lat temu

   "Polskie prawdziwe elity"… Jeżeli te polskie prawdziwe pisowskie elity będą rządzić w kraju tak jak w Siedlcach, to będę zmuszony uciekać za granicę tak jak wyniosłem się z tego miasta. Stawiać pomniki ludziom tylko za to że pełnili funkcję publiczną i zginęli w wypadku to jakiś absurd

 11. odwołany dodano 11 lat temu

  Do "Siedlczanina".
  Cóż ty za Siedlczanin jesteś, że nie wiesz gdzie były w Siedlcach cmentarze żydowskie. Tu był cmentarz chrześcijański.

 12. y. dodano 11 lat temu

  Tak w ogóle to strasznie bawią mnie obrazy, które wiszą w tle. Czy przypadkiem nie wygląda to na jakąś pisowską religię?

  • Siedlczanin dodano 11 lat temu

   Tak PiS to sekta okrągłostołowców i zdrajców podpisem pozbywających się suwerenności (traktat lizboński). To K. namawiały do wejścia w UE i oni głosują bezwiednie w PE jak i w Sejmie.

  • Narodowiec dodano 11 lat temu

   To nie religia, tylko sekta. Mają swoje dogmaty na sprzeciw nie reagują argumentami tylko złością i frustracją. "Jarosław! Jarosław! Jarosław!…" tylko tyle potrafią powiedzieć

 13. Pamięć dodano 11 lat temu

  Brawo Panie Zbyszku za incjatywę budowy pomnika ! "Narody które tracą pamięć o przeszłości nie mają przyszłości"

 14. Max dodano 11 lat temu

  Zwróćcie uwagę na ścianę za Jego plecami – po obu stronach
  godła – wiszą portrety OBU Kaczyńskich . Ten człowiek ma
  jakąś obsesję kultu bliźniaków Kaczyńskich …
  A monitoring. zapewne – otoczenie owego pomnika –
  oczywiscie na koszt miasta – czyli nas – podatników.
  Przecież ten pan może sobie wystawić ów pomnik –
  na placu przed swoim sklepem – i na własny koszt – a nie
  obsesyjnie usiłować włączać w to podatników (w finale).
  Zastanawiam się – co w tym przeważa? – paranoja, lizusostwo
  wobec "wodza" JK , czy chęć zbicia kapitału politykierskiego?..

  • :) dodano 11 lat temu

   ściana w stylu "feng shui" 😉

 15. Szacunek,szacunek dodano 11 lat temu

  Trochę w górę serca, miejmy trochę szacunku dla "resztek polskiej przędsiębiorczości w tym tej handlowej" za to,że mają pamięć o ludziach,, którzy kochali Polskę

 16. On dodano 11 lat temu

  Patryiota —-> Patriota Tak sie pisze… Ale nie dałem sie omamić tym teoriom ze to jets dobrze i az w slowniku sprawdzilem… Prosze o nie oglupianie spoleczenstwa wiem ze tez popelniam błedy ale to dlatego ze pisze szybko ale nie takie elokwentne jak Panski nick.

  Jak sie nie wie jak pisze słowo PATRIOTA to nie można pisać o takich rzeczach co w komentarzu bo traci to sens… To był obowiązek z uzyskanego urzędu wylot do smolenska a nie jakas patriotyczna incjatywa… Patrioci to gina na wojnach za sluszna sprawe a nie jak w pozniejszym czasie buduja polityke w okol smierci wielu wybitnych ludzi… wykorzystywanie smierci i symbolow np. Jak powstanie warszawskie w kampanii nie jest odpowiednie. Jak pomnik to juz wolalbym postawic Wałęsie lub komuś kto na to bardziej zasłużyl tym bardziej, że najbardziej prawdopodobny jets wypadek… a nie Teoria MACIEREWICZA. Więc nie robmy jakiejs na siłe wprowadzenia czci czlowieka bo historia zwerfikuje…

  • Anonim dodano 11 lat temu

   Wałęsie? chyba za to że tylu komuchów dzięki jego działalności jeszcze rządzi naszym krajem, z tego co wiem […] posyła się do szkoły a nie stawia pomniki…

 17. Anonim dodano 11 lat temu

  Stawianie pomnika Kaczyńskiemu to wywalanie pieniędzy w błoto, które pójść na wiele innych, ważniejszych spraw. Być może zrozumiałabym tę inicjatywę gdyby tragicznie zmarły prezydent Kaczyński zrobił coś wyjątkowego dla Polski. Tymczasem jednak uważam, że pomysłodawców zdrowo powaliło.

  • y. dodano 11 lat temu

   Tylko, ze te pieniądze nie mogą być przeznaczone na co innego, bo to jest łapówkozbiórka specjalnie powołanego komitetu. Gdyby nie było komitetu i pomysłu pomnika, nie byłoby też pieniędzy.

  • Anonim dodano 11 lat temu

   To ty jesteś zdrowo […] a pomnik powstanie z pieniędzy zebranych wśród społeczeństwa, więc na pewno nikt ci do kieszeni nie będzie zaglądał

   • Siedlczanin dodano 11 lat temu

    tak społeczeństwa urzędników z PIS oraz członków spółek miasta jak i rad nadzorczych ewentualnie firm kolesi partyjnych żyjących z przetargów miasta czyli z naszych podatków.

   • bb dodano 11 lat temu

    no tak. Tylko, że utrzymanie tego 'pomnika" – czyli: kwiatki, sratki, monitoring, oswietlenie – to juz to juz pieniądze z naszej kieszeni.
    Na to pytanie Sobolewski juz odpowiedział wczesniej w TV Siedlce mnie więcej w ten sposób: pomnik stanie na gruncie miasta, więc miasto będzie ponosic koszty jego utrzymania.
    Pozdrawiam rozsądnych.

 18. echo dodano 11 lat temu

  Jeżeli po wyborach ten pis-owski skansen się utrzyma ,to jedyną możliwością zachowania zdrowej psychiki przez młodych ludzi będzie opuszczenie tego miasta na zawsze.

  • Ha ha dodano 11 lat temu

   Tego by chcieli, zeby mlodzi z wlasnego domu uciekli z podkulonym ogonem. Wtedy juz nikt im nie przeszkodzi pasc sie na mieszkancach i robic takie szopki wbrew ich woli.

 19. On dodano 11 lat temu

  Jeszcze dopisze taka sytuacje: Podchodzę z swoim dzieckiem pod pomnik (wybrałem pomniki mieszczace sie w siedlcach) Jana Pawła II a następnie Lecha Kaczyńskiego… Powiem Jan Paweł II był papieżem jednym z najslyniejszych wspolczesnych polakow. Mial duze udzialy w owaleniu systemu komunistycznego w Polsce a także w zmianie kosciola na swiecie. Byl szanowanym i madrym czlowiekiem za swoje zycie zostal nagrodzony beatyfikacja…. i tak mozna mowic i mowic potem podchodze pod pomnik Lecha Kaczynskiego… i dziecko pyta a ten Pan kim jest? Ten Pan zginal w katastrofie lotniczej, budzil skrajne emocje wsrod ludzi… byl politykiem… i tak nic szczegolnego pamietnego… i dziecko wtedy zapyta czy jakby zginelo w samolocie to tez zostanie wybudowany jemu pomnik? Ocenmy fakty i prawdziwe zdarzenia… Owszem jakas tablica moze byc ale nie pomnik…

  • Ha ha dodano 11 lat temu

   Tablica juz jest przy kosciele sw. Stanislawa, ale Siedlce widocznie za bogate na zwykla tablice

 20. XXX dodano 11 lat temu

  Czytam te komentarze i wpadam w przerażenie. Choć uważam, że budowa pomnika to jeszcze przesada, ale nie można tak traktować byłego prezydenta kraju. Był on wybrany przez większość a nie wsadzony na siłę. I czy naprawdę nic nie zrobił, jak piszecie? To link do wypowiedzi prezydenta Gruzji o Lechu Kaczyńskim:

  • bb dodano 11 lat temu

   A co ma Gruzja do Siedlec?

 21. pdm dodano 11 lat temu

  Aż skóra cierpnie na widok takiego zdjęcia, myśłałam,że tylko w czasach PRLu wisiały zdjęcia przywódców, a tu masz XXI wiek i to samo, ja szanujuę czyjeś sympatie, ale czy zdjęcie powyżej nie świadczy o chrobie ludzkiej.

 22. Tolerancja i szacunek dodano 11 lat temu

  Śp Prezydent Lech Kaczyński na wschodzie i zachodzie zawsze stał w pozycji wyprostowanej,godnej naszej Wielkiej Histori Polski, a nie na klęczkach i za to nalęży mu się pamięć i szacunek, co niektórych irytuje i denerwuje

  • M.Cz. dodano 11 lat temu

   Był dumny, że oddał Polskę w niewolę podpisując Traktat Lizboński

  • bb dodano 11 lat temu

   jakby przyklęknał to by go nikt nie zobaczył. Musiał się wyprostować, a nawet stanąc na palce, żeby go było widać.

  • Ale u siebie w Izraelu dodano 11 lat temu

   Ale u siebie w Izraelu Kaczyński Kłaniał się w pas tamtejszym włodarzom i rabinom. Są nawet zdjęcia jak w mycce się modli 😀

 23. 15001954 dodano 11 lat temu

  Nie mam siły przebicia i kasy. Ale jak już komuś w Siedlcach należy się pomnik ……….. To powinno się go postawić za życia, bo jeszcze żyje, przy okazji dużo zdrowia, Pani Zofii Grzebisz Nowickiej. Ta zacna Dama prawie czterdzieści lat temu przewidziała, że Siedlce się zablokują i na duch (szybko), trzeba wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta. I co ? wybudowała obwodnicę, czy wyobrażacie sobie dzisiaj centrum miasta z tym potokiem pojazdów co idą obwodnicą.

 24. kaczorex dodano 11 lat temu

  A ja proponuje pomnik Marcina Pienkowskiego z PO! Siedlce maja z niego tyle pozytku co z k…. Wiec skoro sie stawia k…. pomnik to czemu nie Pienkowskiemu? Tylko jasnie nam milosciwie panujacy Marcin Penkowski z PO- niedoszly radny Siedlec! Ale za rok juz kolejne wybory, wiec sie moze duzo zmienic! Marcin Pienkowski sialalalala!!!

 25. wiem swoje dodano 11 lat temu

  A ja proponuje postawic obok pomnik Symanowicza. W koncu beda przy sobie staly pomniki 2 […], ktorzy tyle sami zrobili dla Siedlec, czyli NIC 🙂

  • Chris dodano 11 lat temu

   Popieram

 26. Zniesmaczony dodano 11 lat temu

  […]; Na monitoring też zbierze kasę? Jak zwykle PIS […] miejskie dołożą na krechę z kasy miejskiej pod hasłem poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu.

  Mam ten komfort psychiczny, że do jego sklepów nie chodzę i nie pójdę.

 27. Spbolewski dodano 11 lat temu

  Sobolewski jest narzędziem w rękach KT. Widać było kto na sesji pilnował radnych. A fotka przypomina lata 50 i 60….kiedy to za plecami wisiały portrety WG i JC.

 28. mama Poli dodano 11 lat temu

  Będzie Pomnik w Siedlcach!!!! To nic że przejeżdżając obok niego samochodem, można stracić koło lub część podwozia, to nic, że zapewne żadna osoba niepełnosprawna, na wózku nie będzie mogła swobodnie przebyć trasy z domu do pomnika, by go obejrzeć. To nic że nie są zabezpieczone losy małych niepełnosprawnych siedlczan, że ich rodzice muszą żebrać, zbierać, prosić o datki na leczenie ratujące życie swoich dzieci. To nic że poradnia pedagogiczno-psychologiczna na ul.Kleeberga obsługująca dzieci niepełnosprawne znajduje się na piętrze do którego prowadzą 3 poziomowe strome schody. To wszystko NIC.
  Najważniejsze że będzie pomnik. I każdemu, kto widzi w naszych Siedlcach wiele braków, rzeczy do poprawy, widzi potrzebę wielu inicjatyw, które można by zorganizować by czynić dobro i nieść pomoc prawdziwie potrzebującym, niech ten pomnik będzie dowodem, że pieniędzy nie brakuje… Że darczyńców nie brakuje… Brakuje tylko logiki…

  " Zebrano już ok. 100 tys. zł, co jak mówi przewodniczący komitetu jest już połową środków.
  – Zakładamy, że koszt budowy pomnika będzie się wahał między 150 a 200 tysiącami złotych jednak ostateczną kwotę trudno w tej chwili określić – mówi."

  Ja wszystkie pieniądze mierzę potrzebami finansowymi Poli. Gdybyśmy uzbierali na leczenie Poli 200tyś – Pola miała by zapewnione leczenie, rehabilitacje, wizyty lekarskie i ortezy robione w Niemczech przez sporo lat…

 29. z Siedlec dodano 11 lat temu

  Żenada!!! kaczyński szkodził Polsce za życia i po śmierci szkodzi. A z Siedlcami nie miał nic wspólnego poza pisowską nieudolną władzą. Oto związek, nieudolność.

 30. z Siedlec dodano 11 lat temu

  A monitoring to strach przed zniszczeniem. Skąd strach? Ze świadomości że to bzdura i starcza głupota pana inicjatora, ale stawiamy na siłę.

 31. szmelc dodano 11 lat temu

  A gdzie pomnik księżnej Ogińskiej zasłużonej dla Siedlec a nie nieudacznika prezydenta.

 32. efaster dodano 11 lat temu

  tyle lat miasto nie robiło monitoringu (zatrzymano się ul. Świrskiego) nawet jak na ul. Sienkiewicza były 2 dyskoteki i ich właściciele chcieli partycypować w kosztach budowy monitoringu tejże ulicy miasto nie było zainteresowane. Drogi jakie mamy każdy widzi, ba nawet jak zrobią jakąś to po roku już by można zrobić remont (pozapadany chodnik o ciągłego parkowania mimo iż podbudowa na to nie pozwala, zniszczone krawężniki np. na Pułaskiego) do tego wąskie max. 7 m albo sztucznie zwężane (tu patrz lewoskręty na Brzeskiej i wszechobecne korki na pasie w stronę centrum) ale nie władza woli stawiać pomniki. A mama Poli napisała całą prawdę, o stanie ulicy Kleberga nawet nie wspominam, może jak zbudują ten market co powstaje na końcu ów ulicy inwestor zlituje się i zrobi nową drogę by potencjalni klienci nie urwali koła jadąc na zakupy.

  Co do pomnika, poseł Trzórzewski chce zapewne 1 na liście do sejmu (chce "wykolegować" posłankę Pawłowicz) może Kudelski też chce do sejmu (2-3 miejsce) i chcą się przy pucować Kaczyńskiemu (wszak w pis-ie jak w wojsku generał ma pełną władzę). A Sobolewski ma w tym interes wszak w Siedlcach jest zakaz budowy sklepów wielkopowierzchniowych pow. 2000 m2 i władza pilnuje by nikt za zagranicy nie wchodził i robił konkurencji dla Carlosa (choć i to sklepy skrzętnie omijają albo idą do pobliskich miast np. Mińsk Maz., Łuków czy Biała Podlaska) a i lokalne sklepy np. Topaz też im depcze po piętach, po za tym to marne sklepy z marnym towarem i drogimi produktami, zresztą od kiedy wiem z kim Sobolewski trzyma moja noga w Carlosie nie staje, podobnie jak w PSS Społem (ale tam z uwagi na chamską obsługę rodem z PRL-u i wszechobecną drożyzną).

  Ale wracając do pomnika Kaczyńskiego, każdy wie jaki "PR" ma Radom (bieda, bezrobocie, do tego słynna "baba z Radomia" kładąca napój Zbyszko ze stołu z miejskiej wigilii) no ale "precyzja" w działaniu, podobnie jak u nas "przyjazne" (dla swoich) miasto. Prezydent Radomia p. Kosztowniak też wiecznie psioczy na rząd, że nie daje pieniędzy, też miasto zadłużone po uszy, o lotniku na Sadkowie już krążą legendy (na gwałt kupowanie używanego terminala z lotniska im. Reymonta w Łodzi i kłopotami ze zalezieniem chętnego na obsługę lotów już nie wspominam by nie pogrążać do reszty grodu nad Mleczną) ach zapomniałem też p. Kosztowniak zrobił "forum inwestorów" które okazało się klapą, no ale widocznie oni w pis mają taki prikaz z Nowogrodzkiej że niby coś robią przed wyborami. O rozwalającym się molo w Płocku i dachu nad amfiteatrem który groził zawaleniem nie wspominam, bo to "dzieci" p. Milewskiego z pis który był prezydentem tego miasta w poprzedniej kadencji i mu Płocczanie podziękowali za współpracę.

  Na pewno dostaniemy kolejne miliony z UE czy z budżetu państwa albo marszałka województwa.

  I będą z nas kpić ja z Radomia na demotywatorach, ba znam kilka młodych osób które (m.in.) przez pomnik Kaczyńskiego i obecnej władzy z pis-u wstydzą się przyznać że są z Radomia. TAK wstydzą się swojego miasta i wyjechały z stamtąd do Warszawy czy Poznania.

  No ale co się spodziewać po naszej RM jak w jej szeregach zasiadają takie "tuzy" jak np. p. Salach czy p. Skup albo Chęciak które są podobnie jak "el Presidente" dawno emerytami, a na dokładkę media biznesena z Torunia Rydzola mają wypisane na twarzy.

  Ale wierzcie mi zobaczyć […] twarz Salacha na meczu Pogoni jak krzyknełem "Kudelski […] gdzie oświetlenie bo ciemno jak w […] u murzyna a na pomnik kaczki są" BEZCENNE jakby mógł to by mnie wzrokiem zabił, a ja mu pokazałem prosto w twarz wysoko uniesiony środkowy palec w geście dezaprobaty. Zapamięta to na długo, oj zapamięta. Jak to czytasz dziadek Salach to wiedz, że wiem gdzie mieszkasz i gdzie rowerkiem jeździsz (po chodnikach żeby było śmiesznie)

  A co do Kaczyńskiego i słynne "spiepszaj dziadu"

  ot "wzór" wszelkich cnót by pis.

  no ale jaka partia taki patron i na odwrót

  dziękuje za uwagę

  Efaster

  • Wyrzykowski dodano 11 lat temu

   Z tego co słyszałem, WK chciałby dostać się do Senatu. Izbą Wyższą mało kto się interesuje, można tam spokojnie i bezpiecznie zimować po wykonaniu zadań zleconych podczas mniej spokojnych lat prezydentury. JG nie będzie już wiceprezydentem, bo trzeba umocnić wpływy synów posła KT.

  • :) dodano 11 lat temu

   "Ale wierzcie mi (…) BEZCENNE"

   1. Pana Szalacha nie Salacha.
   2. Pokazywanie środkowego palca świadczy TYLKO o Tobie.
   3. Zobaczyć jak Efaster "kiwa" się na spotkaniu mieszkańców z "El Presidente" w szkole podstawowej i zdania nie potrafi sklecić… BEZCENNE

   • Anonim dodano 11 lat temu

    że niby kiedy się nie mogłem wysłowić ?? Czasmi człowiek myśli i jednocześnie mówi wtedy może być wrażenie, że się wysłowić nie może. A jak coś mówię publicznie i jeszcze myślę to się czasem kiwam, taki tik co ja poradzę. Może merytorycznie, ja nawet o oświetleniu stadionu mówię merytorycznie. Bo po co basen, hotel jak płyta głowna nie ma oświetlenia (jupiterów choćby te 1000 lux-ów).

    • :) dodano 11 lat temu

     Kolego, merytorycznie zgadzam się z tym co mówisz.
     Ale pokazywanie "palca" człowiekowi w podeszłym wieku? To świadczy o Tobie. Mam nadzieję, że rodzice są dumni 😀
     Rozumiem, że Go nie "trawisz" ja też nie przepadam za tym Panem i TĄ ekipą.
     Nie obniżaj poziomu bo nie będą Cię traktować poważnie.

     • BOB Budowniczy dodano 11 lat temu

      i tu kolego nie masz racji, Szalachowi środkowy palec powinno się pokazywać 2-4 razy dziennie dla przypomnienia, to nie jest dobry człowiek,

  • brawo efaster! dodano 11 lat temu

   Jedziesz z tymi […]! Czyli Szalach lamie prawo jezdzac rowerem po chodniku przy dobrych warunkach drogowych. Precz z tym […]! Chetnie sie zaangazuje w akcje protestacyjna w zwiazku z pomnikiem k. lub z akcja […] podczas otwarcia pomnika za NASZE pieniadze, bo monitoring i grunt bedzie za pieniadze podatnikow. Ta bezczelna […] z kudelskim na czele nie ma zadnego wstydu! Przecz z nimi!

   • BOB Budowniczy dodano 11 lat temu

    może ktoś zgłosi w UM chęć postawienia pomnika np. Piłsudskiego ? niech miasto da grunt, najlepiej nieopodal pomnika Lecha, ja cegiełkę kupie! i wtedy zobaczymy przy którym pomniku za X lat będą przystawać rodzice z dziećmi, PISomaki zostaną ugodzeni ich własną bronią.

 33. artór dodano 11 lat temu

  To chore, że grupka nawiedzonych stawia sobie pomnik Kaczyńskiego, pomimo sprzeciwu tak znacznej części społeczeństwa!
  Rozumiem, że jak zbierze się grupka i zechce postawić pomnik Kwaśniewskiemu to też nie będzie problemu.

 34. aro dodano 11 lat temu

  Mamo Poli. Nic dodać nic ująć. Jest tyle innych potrzeb a oni pomnik. I to komu ????

 35. Anonim dodano 11 lat temu

  Największa zasługa Lecha to odsłonięcie pomnika bandyty "Ognia".

 36. kaja dodano 11 lat temu

  Drogi siedleckie ,to obraz nędzy i rozpaczy…wczoraj właśnie jechałam ulica Floriańską i pomyślałam, że gdy ludzie z okolicznych miejscowości będą jechać do naszego aquaparku , to co sobie pomyślą! zreszta większość ulic tak wygląda.. a tu jeszcze pomnik za tyle pieniędzy dla Kaczyńskiego! może Mazowieckiemu lepiej postawić pomnik?? 🙂

 37. aks. dodano 11 lat temu

  Jestem za ostawieniem pomnika L. Kaczyńskiego, w Siedlcach, ponieważ w mojej ocenie, podejmował wysiłki aby Polska była podmiotowo traktowana w świecie, aby zajmowała miejsce należne jej w świecie i aby nie była niczyim suwerenem. W polityce krajowej dostrzegałem jego działania o godność polskiego człowieka pracy i jego rodziny.
  Nie dam jednak nawet złotówki na pomnik.
  Dlaczego?
  Życzył bym sobie, aby działalność gospodarcza prowadzona przez przedsiębiorców będących w komitecie budowy pomnika została sprawdzona przez uprawnione do tego organy, typu Inspekcja Pracy, itp. pod kątem przestrzegania przepisów Prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wypłaty należnych pracownikom wynagrodzeń i ich pochodnych, wobec pracowników przez nich zatrudnianych.
  Historia uczy, że żona Cezara musiała być ponad wszelkie podejrzenia.
  Jeżeli wyniki tychże kontroli wykażą że "zbieracze" siedleccy są ludźmi prawymi i sprawiedliwymi, nie zagrożonymi działaniami chociażby sądów i prokuratur, wówczas skłonny będę dać nie tylko jedną, ale nawet dwie złotówki.
  Zastanawiam się , czy aby nie aplikować do pracy u p. Sobolewskiego – logika wskazuje, że skoro jest działaczem partii mającej szlachetne zamiary, to i jego pracownicy zapewne za otrzymywane wynagrodzenie są w stanie zapewnić godny byt sobie i swoim rodzinom.

  • Ech dodano 11 lat temu

   Bardzo byś się (niekorzystnie) zdziwił idąc tam do pracy, tyle powiem…

  • bb dodano 11 lat temu

   Marzyciel.
   A jak myślisz, za co miasto – za nasze pieniądze – buduje parkingi na Nowym Świecie?

 38. M.Cz. dodano 11 lat temu

  Ze zdrajcami to się kiedyś inaczej postępowało niż stawiało im pomniki. Lech Kaczyński tanio sprzedał Polską niepodległośc podpisując traktat z Lizbony. Jego postawa w tym przypadku przekreśla jego i tak wątpliwe dokonania. Mógł zostac mężem stanu, popłynął z prądem, jak płotka.

 39. Popieram,popieram dodano 11 lat temu

  Brawo Panie Zbyszku za incjatywę budowy pomnika śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach, pierwszego, nizależnego Prezydenta po upadku komuny.Proszę się nie przejmować opiniami przeciwników jego bodowy, jak to się mówi "koło histori się kręci, karawana idzie do przodu,psy szczekają"

 40. do.....wiem swoje dodano 11 lat temu

  Wara… od plucia na byłego Prezydenta pana Mirosława Symanowicza. Po przedwczesnej śmierci NAJLEPSZEGO Prezydenta Siedlec jakim był śp.pan Henryk Gut, obejmując po Nim urząd realizował daleko idące przedsięwzięcia dla Siedlec,których owoce przypadły na lata 2006-13.Pan Symanowicz nie miał łatwo, rzucano mu kłody pod nogi i to z najbliższego otoczenia.Ale przynajmiej nie uznawał absurdalnych pomysłów i nie zadłużył miasta , tak jak to dzieje się teraz !

  • bb dodano 11 lat temu

   za prezydentury Symanowicza załatwialam pewne sprawy w – społeczne – w urzedzie. Zawsze mogłam przyjść i – o ile był obecny – zostałąm przyjeta i wysłuchana. Mogłam zadzwonic, porozmawiać, sam prezydent dzwonił, aby cos ustalić. A dziś???
   Próba zapisania sie do Kudelskiego na rozmowę skończyla sie skierowaniem do wice. Orzełowski – najpierw jeden, teraz drugi – strzegą osoby prezydenta niczym ochroniarze Kaczyńskiego. W tym kontekście Symanowicz był o niebo lepszym prezydentem. Szkoda że STS spzredało sie PISowi za stołek dla Sochackiej.

  • buahahahaha dodano 11 lat temu

   Realizowal daleko idace przedsiebwziecia dla Siedlec? Pytam sie jakie! Bo ja zadnych nie widze! Aquapark obiecywal juz w 2002 r., a przetarg zostal rozpisany 2-3 lata temu, kiedy Symanowicz nie mial nic do gadania i zebral u Kudelskiego za jakas posadka. W koncu wyzebral- jest przewodniczacym rady nadzorczej ZUO. To sie nazywa polityczna prostytucja! A ze jego prezydentura to bylo niekonczace sie niudacznictwo to kazdy rozsadny pamieta.

  • Anonim dodano 11 lat temu

   Nawet wiem kto to napisał. Na zebraniu to sobie mów.

  • Chris dodano 11 lat temu

   Człowieku, nie rzucaj sloganami, tylko podaj PRZYNAJMNIEJ JEDNO PRZEDSIĘWZIĘCIE zrealizowane przez p. Symanowicza jako prezydenta. Jedno, ale negatywne to ja mogę Ci podać. Przed wizytą Papieża w Siedlcach, "przystroił" miasto do tej wizyty. Na czym to polegało? Nie zadłużył miasta fakt, ale żeby "przystroić" miasto sprzedał za grosze PUK. Firmę, która przyniosła by miastu i mieszkańcom dużo większe dochody niż te parę groszy z szybkiej i niekorzystnej sprzedaży. W mojej ocenie Symanowicz i jego ekipa nie zrobili nic pozytywnego, a długów też narobili…. A najśmieszniejszy był ten jego spasiony "asystent". Po paru latach wygnania, znów wrócił do Siedlec…

 41. bb dodano 11 lat temu

  Patrząc na te portrety za plecami Sobolewskiego usmiałam sie jak norka.
  Dobrze pamiętam czasy, gdzie w każdej klasie szkolnej, kazdym urzędzie na frontowej ścianie wisiał orzeł, a po bokach Gomułka i Cyrankiewicz.
  No cóż, jak widać mądrościa pan przewodniczący nie grzeszy. Chociaż moim zdaniem, on jest tylko słupem, prawdziwym "mózgiem" tej imprezy jest niestety, oplącany sowicie z naszych podatków, poseł Tchórzewski.
  A do Sobolewskiego mam pytanie: w jaki sposób prowadzony był werbunek członków komitetu popierającego budowe pomnika? Czy nie było płacone za podpisy na liście poparcia – w różny sposób, ale gotówka też (sprawa panów W i M)? Co otrzymali od miasta przedsiębiorcy za udział w tej imprezie? Czy zbieranie składek odbywa sie na tej samej uczciwej zasadzie co kupowanie głosów poparcia na liście komitetu?

  • kamerzysta dodano 11 lat temu

   Ach, żeby to jeszcze było kupione to "pół biedy", tymczasem zostało wpisane bez wiedzy ani zgody osób, które się chciało zdyskredytować w odwecie za zablokowanie sprzedaży tych cegiełek na pewnej imprezie rodzinnej.

   • kamerzysto dodano 11 lat temu

    nie pitol głupot w stylu "bez zgody" , 'bez zapłaty"
    W tym wypadku to nie wiadomo, kto był gorszym sz….

 42. A niech sobie budują dodano 11 lat temu

  Za dwa lata rozbierzemy!

 43. kupiłem cegiełkę dodano 11 lat temu

  Popieram budowę pomnika i dziękuję Panu Sobolewskiemu.

 44. Projekt dodano 11 lat temu

  Jeśli coś się robi dla społeczeństwa przez społeczeństwo przedstawia się projekt (tu pomnika) w kilku wersjach. Przedstawia się bo ludzie będą to codziennie mijać, oglądać.
  W tym wypadku nie, mieszkańcy dostaną gotowe dzieło i mają się cieszyć. Kto się nie cieszy to wróg (tak wynika z wpisów i innych okoliczności).

  Może by tak pomyśleć o pomniku uniwersalnym.
  Takim by nie niszczyć pomnika gdy w mieście będzie rządziła inna opcja.
  Może by tak odkręcana głowa w posągu, by ją zmienić na inną.
  Może podjąć uchwałę, że co rok głowę będzie można zmieniać.
  Jest tu też zagrożenie, że te głowy były by głowami ludzi tylko przyjezdnych.

 45. hahaha dodano 11 lat temu

  Zdjęcie jak z Korei Północnej 🙂

 46. Anonim dodano 11 lat temu

  Czego jak czego ale gruntów w Siedlcach to Panu Sobolewskiemu chyba nie brakuje . Na swoim nich stawia i ołtarz . Jak nazbiera i postawi u siebie to jego oraz ofiarodawców sprawa od gruntów siedlczan WARA

  • lokalizacja dodano 11 lat temu

   trzy osoby postawiły sprzeciw do lokalizacji przy hali i został uwzględniony. Tu setki osób jest przeciw lokalizacji pomnika na cmentarzu i siedlecka chrześcijańska, patriotyczna, dobra, uczynna, przyjazna władza nie reaguje.

   • kamerzysta dodano 11 lat temu

    radni z PO i SLD "umyli ręce" wychodząc z sali zebrań Rady Miasta tym samym umożliwiając przegłosowanie pisowcom razem z STS tej lokalizacji. Teraz będą krytykować realizację tego, na co sami przyzwolili swoim brakiem sprzeciwu w głosowaniu.

   • bb dodano 11 lat temu

    bo tym trzem osobom nie można było odmówić. To były rodziny Katyńskie, więc nie wypadało aby "rodziny Katyńskie" żarły sie z "rodzinami smoleńskimi". I bardzo dobrze sie stało, bo porównanie wypadku spowodowanego głupota i próznościa głownego pasażera do zbrodni katyńskiej jest zwykłym manipulanctwem i – mówiąc bez ogródek – świństwem i profanacją. Więc wzięto pod uwagę głos tych rodzin. A reszta: toz to "lemingi", "lewaki", "POlszewiki" itd. Kto by sie takimi w mieście – a w przyszłości – w kraju rządzonym przez PIS przejmował. To "gorsza' kategoria Polaka i nie ma nic do gadki.

 47. obop dodano 11 lat temu

  a ja tam będę kupować w carlosie, należy wspierać polskie sklepy i ich polskich właścicieli

 48. Max dodano 11 lat temu

  Jest sposób na przywrócenie tego człowieka, który swoje paranoje, chce w dalszym etapie finansować z nasżych (podatników) pieniędzy (monitoring, konserwacja, zieleń, opieka etc) – […]

 49. danka dodano 11 lat temu

  Bywałam na siedleckim rynku i tam obserwowałam darczyńców na pomnik Kaczyńskiego . NIE było tam zainteresowanych zakupem cegiełek a chwalą się że połowa zebrana na ten cel. Panowie Radni bierzcie pod lupę dofinansowanie miasta do tego celu . Tak Jak poprzednicy nie wejdę do jego sklepu. Nie liczą się mieszkancy naszego miasta . przecięż my nie chcemy tego pomnika

  • Karol dodano 11 lat temu

   Zgadzam się z Tobą. Tylko śmieszy mnie Twój apel do Radnych. Radnych – czyli konkretnie do kogo??? Większa część tego grona (PiS i wuefiści z STSu) poparli budowę, a karierowicze z PO zamiast wyrazić opinię mieszkańców i wspólnie z SLD powiedzieć stanowcze NIE budowie TCHÓRZLIWIE WYSZLI Z SALI UMOŻLIWIAJĄC PODJĘCIE UCHWAŁY ZEZWALAJĄCEJ NA BUDOWĘ. To w końcu do kogo apelujesz? Zastanów się na kogo oddasz swój głos, bo już za rok masz szansę.

 50. wanda dodano 11 lat temu

  NIe ZAJRZĘ do ich sklepów

 51. Max dodano 11 lat temu

  Szanowne Panie Glozak lub Borkowska – jesli cenzurujecie
  komentarze (mimo, iż nie było ku temu podstaw) – to zaznaczajcie
  ten fakt zgodnie z prawem(!) wyraźnie i czytelnie – gdyż takie
  wulgarne "ucinanie" wypowiedzi bez oznaczenia – świadczy
  wyłącznie o Paniach poziomie i najwyraźniej – stronniczości
  lub/i zależności od p.Sobolewskiego.
  Nie było tam inwektyw, naruszania dóbr , ani pomówień –
  […] wspierających tę kosztowną (w późniejszym etapie
  istnienia) tej inicjatywę wyznawców "kultu Kaczyńskiego".
  Powyżej pełno takich apeli, pełno ataków ad personam,
  czy niemal inwektyw – lecz akurat moją wypowiedź raczyła któraś
  z Pań ocenzurować i to w sposób sprzeczny z prawnymi wymogami (i proszę mieć choć minimum godności, by nie
  zaorzeczać- zasłaniając się błędem technicznym…) .
  Po prostu zaapelowałem […] , a nie czczą gadaninę
  i inwektywy.
  Wstyd, drogie Panie! Wstyd!..

  • Aneta Borkowska dodano 11 lat temu

   Drogi Panie Max

   Gdyby przed przystąpieniem do pisania komentarzy zapoznałby się Pan z regulaminem wiedziałby Pan, że administracja może usuwać całe lub część wypowiedzi. Więc nie wiem gdzie Pan znalazł coś sprzecznego z prawnymi wymaganiami ???

   Część niezgodna z regulaminem jest wyrzucana i w tym miejscu jest nawias. I jeśli Pan spojrzy dokładnie to zobaczy, że nie tylko u Pana coś zostało wycięte z wypowiedzi.

   Gdyby czytelnicy stosowali się do regulaminu wycinanie wypowiedzi nie byłoby konieczne.

   To też tyczy się wypowiedzi Pana. Bo jest różnica pomiędzy napisaniem "ja nie będę czegoś robił", a apelem w którym Pan namawia do czegoś innych. Za słowa "ja" odpowiada tylko Pan, a za tego typu apele mogę odpowiedzieć również i ja (gdyż to jest działanie na czyjąś szkodę). A ja nie mam ochoty odpowiadać za słowa innych.

   I mówiąc szczerze niech Pan dobrze zastanowi się nad pisaniem teksów o tym , że jestem od kogoś zależna, bo to akurat jest już pomówienie.

   • Max dodano 11 lat temu

    Ad bocem .

    Szanowna Pani Borkowska ,

    Istniej forma zwrotu : "proszę" (np.w odniesieniu do powyższego –
    "się zastanowić" oraz forma dość – proszę wybaczyć szczerą
    dosadność – …prostacka: 'niech" , którą to Pani była uprzejma
    zastosować… – i m.inn. to nas różni. Przepaść kulturowa…
    Pozdrawiam, życząc dobrego samopoczucia i dalszego
    samozadowolenia – pozostaję w szacunku.
    Z poważaniem
    Mariusz (Max)

    P.S.
    A tak swoją drogą – to znamienne, iż w swej "trosce o odpowiedzialność za słowa innych" – nie przeszkadzają
    Pani ataki ad personam i słowa ocierające się o inwektywy…
    W moich oczach Pani wiarygodność – a przez ten fakt –
    i wiarygodność portalu obu Pań – właśnie runęła w gruzy ,
    ale wnioskując z Pani impertynenckiej maniery – mówiąc
    kolokwialnie – "ma Pani to w …nosie". Kończąc – gratuluję
    i raz jeszcze pozdrawiam , życząc miłej zabawy w cenzora…

    • ad bocem - hehehe dodano 11 lat temu

     "Ad VOCEM" – jeżeli już

     jak nie wiesz, to wujka Googla pytaj

     • Max dodano 11 lat temu

      do "hehehe"
      literówka p(…)e – napisałem do admina –
      prosząc o przeczytanie , a nie publikowanie, bo inaczej forum może się
      zamienić w ogłoszenia o literówkach (v jest obok b –
      jeśli ogarniasz klawiaturę "naukowcu" .).
      Bystry człowiek to załapie –
      ktoś taki, jak Ty – …raczej nie..
      Pozdrawiam!

     • ad bocem dodano 11 lat temu

      Taki erudyta powinien sprawdzać co wysyła…
      chyba ze jest PSEUDOerudytą 😀
      hehehe
      ps. "załapałem", że to literówka
      ale takiemu geniuszowi szkoda nie wytknąć 😛

     • Max dodano 11 lat temu

      do "ad bocem – hehehe"

      Cieszę się niezmiernie, iż moją literówką
      mogłem przyczynić się do Twojego

      …jedynego sukcesu życiowego,

      jakim najwyraźniej było –
      "wytknięcie mi" owej literówki.

      Teraz możesz czuć się spełniony…

      …podobnie, jak
      pani "cenzorka",
      którą ciepło pozdrawiam! 😉
      (szczerze)

     • ad bocem dodano 11 lat temu

      tak…
      to mój sukces życiowy
      jestem spełniony
      i to dzięki zwykłemu trolowi 😀

      DZIĘKUJĘ… Mariuszu (szczerze)

      ATSD przyczepiłem się do tej literówki
      tylko dlatego, że dziwią mnie tacy
      Ynteligenci wchodzisz na PRYWATNY serwis i masz pretensję, że Cię właściciel cenzuruje… jak on śmie…

      PS. czy nie jesteś przypadkiem Panem Mariuszem D. styl podobny… taki pseudo inteligencki…

    • Magda dodano 11 lat temu

     No i tak Pan się tutaj zachwalał swoją wysoką kulturą, ale jednak nie prezentuje jej Pan za wysokiej. Bo jak widać, trzeba było wyciąć Pana słowo do kogoś kto zwrócił uwagę na błąd. Nie wiem co to za słowo bo mogę się tylko domyślać, ale na pewno nie było ono kulturalne. Więc może Pan Panie Max zanim zacznie zarzucać komuś brak kultury bo nie użył słowa proszę to sam zacznie się stosować do swoich rad? Zresztą tak Panu powiem, że trzeba mieć tupet aby kazać komuś prosić aby Pan nie rzucał swoich oskarżeń pod czyimś adresem. Gratuluję tej wysokiej kultury.

 52. Iker dodano 11 lat temu

  Głupota siedleckiego pis-u jest w trakcie szczytowania.

 53. Do Iker dodano 11 lat temu

  Dla niektórych, pojęcia Ojczyzna ,Patriotyzm,Pamięc,Honor to nie współczesne, głupie, na szczęscie nie dla wszystkich, i to jest jeszcze jakaś nadzieja dla Polski.

 54. menelimenele dodano 11 lat temu

  Pomnik może stać, mi nie przeszkadza, ale nie w tym miejscu, nie w lapidarium, jest tyle innych rozsądniejszych miejsc na pomnik, ale nie na zabytkowym cmentarzu, paranoja. Na zachodzie cmentarze sie chroni, w Polsce niszczy

 55. obserwator II dodano 11 lat temu

  Po przeczytaniu tych komentarzy po raz kolejny przypominam,że polityka ma wiele wspólnego z prostytucją.Zależy tylko kto jest alfonsem i jakie proponuje "zarobki"czytaj stołki oraz korytko z przywilejami.

  • obserwator3 dodano 11 lat temu

   No nie wiem czy prostytycja nie jest uczciwsza. W prostytucji nie handluje się publicznymi pieniedzmi.

 56. miro dodano 11 lat temu

  Był kiedyś program w tv "Polskie Zoo" gdzie Kaczyńscy byli przedstawiani jako chomiki więc proponuję postawić pomnik chomika, a nawet dwóch chomików w parku "Aleksandria" obok Łosia. Przynajmniej dzieci będą zadowolone.

 57. rafał dodano 11 lat temu

  "Co nam hańba, gdy talary
  Mają lepszy kurs od wiary!
  Wymienimy na walutę
  Honor i pokutę!"
  to jest prawda, polak polaka udupi, nie pójdę , nie dam, nie zgadzam się, a co zrobiłeś dla innych.. dobrego?, dla miasta, dla osiedla, dla ulicy, dla sąsiada?

 58. Absolwent II dodano 11 lat temu

  "…Nie chciałbym nikogo obrazić, ale pewna głupota społeczna funkcjonowała, funkcjonuje i wszystko może się zdarzyć…".To już się zdarzyło, niestety, mocium Panie….i pomnik będzie!

 59. Marcin mieszkaniec Siedlec dodano 11 lat temu

  Do jasnej cholery jak bedzie tu ten pomnik to obiecuje ze sam osobiscie sie na niego (…) zmoderowane! A jaki to byl maz stanu? Kawal pisowkiej (…) – zmoderowane tak samo jak Sobolewski! Zenada i wstyd dla naszego miasta mam nadzieje ze mieszkancy naszego miasta zrobia z tym porzadek a ja juz o to zadbam, monitoring tam nie pomoze juz ja o to zadbam! Sobolewski gdyby mogl to (…) zmoderowane Kaczyskim zrobil zeby tylko sie im podlizac tak jak nasz prezydent Siedlec to samo jednym (…) zmoderowane podszyte!

 60. kibic dodano 11 lat temu

  Sobolewski popros Grunlanwda on wybuduje pomnik taniej- z recylingu. Wielki mąż sie nie obrazi.

 61. Bomba dodano 10 lat temu

  A ja już nie robię zakupów u tego Pana…

 62. TIK -TAK dodano 10 lat temu

  Sobolewski to kumpel od wielu lat Tchurzewskiego w biznesie obaj pomnażają forsę, ziemniaki , zborze do ZSRR a teraz udają prawiczków św.Ale siedlczanie otym wiedzą.

 63. tik-taku dodano 10 lat temu

  wróć do szkoly

 64. zawsze robię zakupy w Carlosie i robić będę dodano 10 lat temu

  bo popieram Polaków, a nie polactwo

 65. Politolog dodano 10 lat temu

  Budujcie od razu pomnik Tchórzewskiemu i Kudelskiemu i niech ten moherowy elektorat modli się za zadłużenie miasta, może kasza manna z nieba spadnie kto wie.

 66. Micahł dodano 10 lat temu

  Prezydent który wręcza najwyższe odznaczenie państwowe osobie gloryfikującej morderców Polaków :

  W sierpniu 2004 kierowany przez niego Blok Nasza Ukraina był współorganizatorem (razem z Blokiem Julii Tymoszenko) akcji pod hasłem: "Wołyń – ukraińska ziemia; OUN i UPA – nasi bohaterowie". Pikietowano m.in. pod polską ambasadą. Uczestnicy protestów domagali się, aby prezydent nie przepraszał Polaków za rzeź wołyńską.

  Po wygranych wyborach w 2005 prezydent Wiktor Juszczenko promował działalność państwowych instytutów mających prowadzić politykę historyczną (zwaną skrótowo "OUN-UPA-Hołodomor"), w tym gloryfikować działalność organizacji uznawanych przez część badaczy za faszystowskie i winne zbrodni ludobójstwa: OUN i UPA[5].

  12 sierpnia 2006 podczas odbywającego się zjazdu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Wiktor Juszczenko napisał: OUN zawsze była na czele walk o umocnienie idei narodowej (…). OUN przeszła surową praktykę walk w dwudziestych i trzydziestych latach XX stulecia (z Polakami), w burzliwe lata II wojny światowej. Wasze unikalne doświadczenie i umiejętności łączenia twardej postawy narodowej z giętkim konstruktywizmem dziś nie traci na aktualności (…). Dlatego OUN może być chwalebnym przykładem dla wielu politycznych i społecznych sił Ukrainy. Jestem przekonany że Wasza organizacja nadal pozostanie jednym z kamieni węgielnych budowy Państwa Ukraińskiego (…) sława Ukrainie (…). 18 sierpnia 2006 w czasie obecności na Światowym Kongresie Ukraińców udekorował Jurija Szuchewycza (syna Romana Szuchewycza, dowódcy UPA) i Stepana Chmarę orderami państwowymi i nadał im tytuły Bohaterów Ukrainy, pomimo że parlament ukraiński nie uchwalił ustawy przedłożonej przez poprzedni rząd o nadaniu działaczom OUN i partyzantom UPA praw kombatanckich. 14 października 2006 w 64. rocznicę powstania UPA podpisał dekret uznający Ukraińską Powstańczą Armię za ruch wyzwoleńczy.

  Pod koniec swojej kadencji, 22 stycznia 2010, nadał Stepanowi Banderze tytuł Bohatera Ukrainy za niezłomny duch w służbie idei narodowej, bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne państwo ukraińskie[6]. 29 stycznia 2010 wydał dekret o uznaniu UPA i OUN za uczestników walk o niepodległość Ukrainy[7].

  • hehehe dodano 10 lat temu

   fan klub Kalksteinów (Kaczyńskich ) ?

   • obiektywne spojrzenie dodano 10 lat temu

    A co może nie jest prawdą że UON I UPA walczyli o niezależną i samo decydującą o sobie Ukrainę ?Z naszego punktu widzenia UPA i UON to ordanizacje zbrodnicze ,ale z Ukrainskiego wygląda zupełnie inaczej ,Tak jak nasi bohaterowie Bury, Rekin, Głuszec czy też Zygmunt.są zbrodniarzami na Podlasiu mordując mniejszość Białoruską.

 67. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Nadejdzie taki czas,że i te pomniki znikną z naszych ulic a to jest tylko kwestia czasu.Nie do ruszenia były pomniki ZSRR i jego niezłomnych bohaterów a w ich miejsce stawiamy inne wygibusy zwane pomnikami.Moja propozycja jest jedna a mianowicie proponuję wystawić w Siedlcach-w centrum pomnik politycznej głupoty-jak to się mówi"gdyby głupota miała skrzydła to fruwała by niczym gołębica"bez obrazy tego mądrego ptaka,którego w żadnym wypadku nie porównywać z politykiem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?