SPIN

OCZAMI KOBIET: Lore

Aneta Borkowska sobota, 9 listopada 2013, 09:31 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

„Lore” nie jest typowym dramatem wojennym. To opowieść o poszukiwaniu siebie w świecie rozpadających się wartości. „Musisz zapamiętać, kim jesteś” – mówi matka do nastoletniej córki wyruszającej w podróż. Ale przed Lore stoi zadanie o wiele trudniejsze: musi zapomnieć o tym, kim chciano, by była, zedrzeć z oczu ideologiczne zasłony, by zmierzyć się ze swym dziedzictwem i prawdą o otaczającym świecie. (Bartosz Staszczyszyn/filmweb)

W środę (13 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat wojenny „Lore”.

Niemcy, wiosna 1945. Rodzice czternastoletniej Lore zostają aresztowani przez aliantów. Dziewczyna musi dać sobie radę bez nich i zaopiekować się rodzeństwem. Chcąc dostać się do Hamburga, gdzie mieszka ich babcia, dzieci będą musiały przejść niemal 900 km przez zniszczony wojną kraj. Na własne oczy zobaczą skutki działań wspieranych przez własnych rodziców. Na ich drodze stanie także Thomas, młody Żyd oferujący swą pomoc w podróży. Lore czuje do niego odrazę, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że pociąga ją człowiek, którego została nauczona nienawidzić.

Lore
reżyseria: Cate Shortland,
scenariusz: Cate Shortland, Robin Mukherjee,
aktorzy: Saskia Rosendahl, Philip Wiegratz, Hendrik Arnst,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Australia, Niemcy, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 109 minut,
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, Rotten Tomatoes, zwiastun

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?