SPIN

Aquapark praktycznie gotowy (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Aneta Borkowska wtorek, 12 listopada 2013, 14:48 Siedlce

Siedleccy dziennikarze mieli możliwość wejścia na teren praktycznie ukończonego już Parku Wodnego Siedlce. Woda w basenach już jest, pozostały jedynie prace malarskie i porządkowe. To ostatni tydzień pracy na budowie. W przyszłym tygodniu obiekt zostanie zgłoszony do odbioru.   

– W większości wszystko zostało już przetestowane. Została tylko wentylacja, którą właśnie dzisiaj uruchamiamy – mówi Maciej Kurowski, kierownik budowy.

Nowoczesny, prosty w obsłudze, ekologiczny i ładny. Taki dla użytkowników ma być  aquapark. Jednorazowo będzie mogło skorzystać z niego 250 osób. W holu wejściowym została zlokalizowana szatnia dla 400 osób, sklepik oraz toalety. Stąd łatwo będzie przechodziło się do recepcji i części kasowej.
– Tutaj też znajdują się szafki na obuwie oraz podręczne przedmioty wartościowe, których nie chcemy wnosić do szatni – tłumaczy Robert Więckowski, kierownik obiektu. – W samych szatniach jest po 120 szafek, które otwierać się będą czytnikiem elektronicznym w kształcie zegarka, z którym będzie można się kąpać – dodaje.

Jacuzzi i strefa SPA

Klienci będą mieć do dyspozycji: basen sportowy, rekreacyjny, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Basen sportowy o wymiarach 25 x 21 m, z ośmioma torami pływackimi, pełnym osprzętem technicznym i pomiarowym jest przystosowany do organizacji zawodów sportowych nawet na szczeblach europejskich.

– Basen rekreacyjny będzie posiadał takie atrakcje jak leżanki z masażem powietrznym, masaże karku i gejzery powietrzne – mówi Więckowski. –  Dodatkowo około 16 osób naraz będzie mogło skorzystać z jacuzzi, a za dodatkową opłatą ze strefy SPA, czyli dwóch saun suchej i parowej – dodaje.

W hali basenowej znajdują się także dwie zjeżdżalnie: wewnętrzna z przelotem zewnętrznym o długości 51 m i zewnętrzna o długości 78 m.
– Pomiędzy basenem do nauki pływania, a basenem hamownym zjeżdżalni znajduje się brodzik dla najmłodszych klientów – mówi kierownik auaparku. – Dzieci będą mogły korzystać z takich atrakcji jak zjeżdżalnia-słoń, armatka wodna czy specjalnych wodnych zabawek – dodaje.

Na piętrze zlokalizowane jest centrum rozrywki z czterotorową kręgielnią, trzema stołami bilardowymi i zapleczem barowym. Ponadto, na piętrze do dyspozycji klientów obiektu będzie również sala konferencyjno-szkoleniowa z przeszkleniami i widokiem na halę basenową.

– Obiekt będzie czynny od godziny 6 do 22. Nad bezpieczeństwem pływających będzie czuwało po 6 ratowników na zmianie.  Cennik już jest, ale zostanie ogłoszony podczas otwarcia – mówi Więckowski.

Pierwsza kąpiel w grudniu

To uroczyste przewidywane jest na początku stycznia. Jednak niektórzy szczęśliwcy będą mogli wykąpać się już w grudniu. Jak mówi kierownik obiektu będą to grupy, których celem będzie sprawdzenie sprzętu oraz samych pracowników.
– Niektórych będziemy szkolić w grudniu, a niektórych już szkolimy. Jest tutaj tyle urządzeń i maszyn, że sprawdzenie jak będą funkcjonować przy dużej liczbie korzystających jest potrzebne – dodaje.

Obiekt ma 5-letnią gwarancję. Przerwa technologiczna przewidywana jest za około 2 lata i trwać będzie od 2 do 3 tygodni. W tym czasie wymieniana będzie woda, czyszczone trudno dostępne miejsca oraz filtry od klimatyzacji.

na zdjęciu: Robert Więckowski

 Basen pływacki
•    Wymiary: 25 x 21 m,
•    8 torów,
•    Szerokość toru: 2,5 m,
•    Głębokość: 1,3-2 m Basen wielofunkcyjny,
•    Część do nauki pływania z gejzerem powietrznym,
•    Część rekreacyjna: rwąca rzeka, leżanka z masażem powietrznym (4 stanowiska), ławka z masażem powietrznym (4 stanowiska), masaże wodne (ścienny, karku), gejzer powietrzny,

Brodzik dla dzieci
•    Głębokość: 35 cm,
•    Słoń-zjeżdżalnia, nosorożec, grzybek wodny, jeż wodny,

Jacuzzi na 16 osób

Zjeżdżalnie
•    zewnętrzno-wewnętrzna o długości 51 m,
•    zewnętrzna o długości 78 ,

Sauna sucha i parowa

Więcej informacji jeszcze dzisiaj.

 

28 komentarzy

 1. P. dodano 11 lat temu

  wejścia będą godzinowo czy na chipy?

 2. ciekawy dodano 11 lat temu

  Bedzie mozna wchodzic na multisport czy kudelski, czlowiek ze wsi, nie pomyslal o tym?

  • dr dodano 11 lat temu

   Dziękuj temu człowiekowi, że ma odwagę tyle robić, co oponenci stale mu wytykają. Brawo panie prezydencie.

 3. go dodano 11 lat temu

  na czipy chyba nie bo kluczyki w szafeczkach siedzą

 4. anonimy piszą dodano 11 lat temu

  Tak oczekiwany obiekt trzeba ośmieszyć na początku. Jeszcze ktoś pomyśli…- a jednak jest, udało się!

 5. Max dodano 11 lat temu

  Na zdjęciach wygląda OK – więc cieszyć się
  mozna, że "wreszcie!" – bo naczekali się siedlczanie
  dłuuugo na profesjonalny basen.
  A to, czy na chip'y , jakie będą pakiety etc. – to
  już detal… Pomarudzimy sobie, gdy będziemy mieli
  kolejne baseny do wyboru ;)) .
  Póki co – cieszmy się tym, a nie szukajmy
  "dziury w całym". Oby nam służył dobrze i bez
  awarii . 😉

 6. Co to? dodano 11 lat temu

  Jakaś sztuczka magiczna, że "udało się"?
  Takimi stwierdzeniami sami się ośmieszacie, urzędnicy.

 7. bankier dodano 11 lat temu

  Kluczyki są w jakichś chyba skrytkach depozytowych – w szatni są chyba czipy. A ja mam nadzieję że na multisport nie będzie wejść – jaki biznes miałoby mieć z tego miasto? Multi płaci gorzej niż kiepsko, nie widzę powodu do podpisywania z nimi umowy.

 8. siedlce dodano 11 lat temu

  Naprawdę to nic wielkiego i takiego rewelacyjnego, podpisać umowę wydać tylke kasy i przecinac wstęgi – problemy to się dopiero zaczną…Firma jest priorytetowa to szkoda że miała zawalić. A co z tą kasą która miała być odzyskana od poprzedniego wykonawcy czy ktoś wie??? OO to jest coś wyrwać kase,

 9. artór dodano 11 lat temu

  Czy ktoś wie czy były oferty pracy w Urzędzie Pracy, w tym obiekcie?

  • obserwator dodano 11 lat temu

   Takie jak wybór szefa.

 10. Mothafucka Jones dodano 11 lat temu

  Czy tylko ja odnoszę wrażenie, ze wizualnie to jest epoka PRLu? Koszmarny design

  • y. dodano 11 lat temu

   Jakiś wybitny twór to nie jest, ale wg mnie nie jest aż tak źle 🙂

 11. ta wiadomość jest zapierająca dodano 11 lat temu

  "Obiekt ma 5-letnią gwarancję. Przerwa technologiczna przewidywana jest za około 2 lata i trwać będzie od 2 do 3 tygodni. W tym czasie wymieniana będzie woda, czyszczone trudno dostępne miejsca oraz filtry od klimatyzacji."

  Czyli wodę wymienią za 2 lata, fajnie, nieźle, hura.

 12. FanClub AQUAPARK Kraków dodano 11 lat temu

  Tak na wstępie, a dlaczego ten obiekt jest nazywany aquaparkiem? Przepraszam ale bardzo mnie to irytuje, przecież to jest zwykły basen- pływalnia z dwa super extra małymi zjeżdżalniami. Nasze " kochane" miasto widać że tylko nastawia się na wizyty szkół, bo ewidentnie widać że ten basen przygotowany jest dla dzieciaków…. z pewnością nie będzie to jakaś super atrakcja która będzie przyciągała….
  BASEN PŁAYWACKI- dlaczego nie 50m? jeżeli chcemy organizować imprezy na wyższym szczeblu to niestety on nie spełnia norm, więc nie rozumiem po co robić? Dla rywalizacji szkół podstawowych i widownia dla nauczycieli?
  Podsumowując, – super że ta inwestycja powstała, ale zawsze mogłoby być lepiej i być budowane z głową i przyszłością…. !

  • bankier dodano 11 lat temu

   po gwizdek komu 50 m basen????? ile takich jest w Polsce 2? 3? Jak znam życie to 70% odwiedzających i tak nawet do tego basenu do pływania nie wejdzie tylko zakończy pobyt na części rekreacyjnej. Tak to przynajmniej wyglądało w MM jak kilka razy byłem. 100 osób siedzi w ciepłej wodzie, a 10 pływa w dużym basenie.

   • siedlczanin *** dodano 11 lat temu

    Ale jeśli pamiętasz lans K(***) w MM na otwarciu to właśnie u nas miał być 50 m jak sie chce rozgrywać zawody to niech nie odwalają kichy. I co skurczyło sie bo do wielkości prezesa …. buhhaaaaaaa trzeba wszystko dostosować

    • bankier dodano 11 lat temu

     Nie pamiętam żeby kiedykolwiek ktokolwiek obiecywał 50 m basen – ale gdyby taki się pojawił to uznałbym go za nieodpowiedzialnego. Powtarzam po raz wtóry – większość i tak będzie siedzieć tylko w części rekreacyjnej – tak jak to miało miejsce we wszystkich aqua jakich byłem. Dla mnie osobiście część z zimną woda do pływania mogłaby być ograniczona do 2 torów a reszta przeznaczona na część "zabawową".

 13. ta wiadomość jest zapierająca dodano 11 lat temu

  poziomego na wyprofilowanych belkach nie wróży nic dobrego.

 14. 1143 dodano 11 lat temu

  a mnie to ci siedleccy dziennikarze wku….ja
  łażą po tych obiektach napier…. tymi aparatami jak chinscy turyści… napiszą kilka linijek textu w jakiejś durnej gazecie czy stronie i podniecają się że robią dobrą robotę…
  napiszcie o czymś nowym – np. pomysł na wybudowaniu teleskopu obserwacyjnego, o złożach gazu na naszym terenie, o minerałach jakie można wydobywać… i o tym czemu nikt się za to nie zabiera.. czemu nie nawiązujecie "pasztety" kontaktów z jednostkami naukowymi i nie dajecie fachowych informacji na temat tego co można by na terenie miasta jeszcze zrobić… tylko walicie te durne reportaże w każdej gazecie prawie to samo…

 15. vv dodano 11 lat temu

  jak zwykle masa hejterów, wszystkim niestety żaden obiekt nie dogodzi, przy okazji przypomnę że to nie jest żaden aquapark, tylko park wodny, nasz, polski i nie musi spełniać żadnych amerykańskich definicji, kto potrzebuje kolosa, niech jedzie do Ameryki, bo tam wszystko jest większe, czego już dawno Kargul z Pawlakiem się dowiedzieli, zagraniczne to i g…o śliczne dla mądrych inaczej 🙂

 16. redakcjo dodano 11 lat temu

  "Argumentum ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty."

  Powinny być kasowane.

 17. max dodano 11 lat temu

  Ciekawe, czy w Siedlcach ludzie będą poprawnie korzystać z saun? Poprawnie – znaczy: nago w saunie parowej i z ręcznikiem lub pareo w suchej.

  • siedlczanin* dodano 11 lat temu

   chyba żartujesz na tej wsi co 80% po basenie bierze prysznic w kąpielówkach będą nago w saunie buhhahaahaaaaaa biskup by exkomunika obrzucił a straż moherowa by pikietowała od 6,00 do 22,00

 18. 1143 dodano 11 lat temu

  na tej wsi… ??
  sam jesteś wieśniakiem bez wyobraźni…
  byłem w wielu tzw wielkich miastach…
  w Siedlcach przynajmniej jest spokojnie i rozumiesz co ludzie do ciebie mówią…
  basen jest oraz kilka innych budynków i dobrze !!!
  jeszcze gdyby przemysł jakiś ruszył i kasa była i nic więcej nie potrzeba…

 19. Stefan dodano 11 lat temu

  To był sens żeby ten obiekt był inwestycją regionalną to będzie to rentowne ale gdy np. Łuków wybuduje AQUAPARK to wtedy wojciechu następna klapa ale toniesą twoje pieniądze tylko siedlczan zastanów się i marsz do spowiedzi

 20. Zigniew dodano 11 lat temu

  WOJCIECHU sens był gdyby to była inwestycja regjonalna naucz się liczyć. np.ŁUKÓW wybuduje AQUAPARK to będziemy dopłacać ,ale to nie twoje pieniądze .

 21. Krzysztof dodano 11 lat temu

  WOJCIECHU ty jesteś chłop ze wsi i znasz przysłowie, POSZŁA KROWA NIECH IDZIE I CIELE, basen jak basen a o stadionie z jedno trybuno bez oświetlenia nie wspomnę .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?